[RUJA vel. RUJKA] po czym poznać? Kiedy pierwsza? itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Jaszczurek
Posty: 24
Rejestracja: śr mar 28, 2007 8:52 pm

RE: dziwna mimika? czy może coś jej nie pasuje?

Post autor: Jaszczurek »

Możliwe że ma zapalenie płuc lub ciężki przypadek osamotnienia.
Szczurek wtedy ciężko oddycha,a w przypadku osamotnienia staje na łapkach i wykazuje to samo co opisałaś.
W takim wypadku musisz kupić drugiego szczurka lub dość często9 wyciągać ja z klatki.Ale ja raczej radze kupi.ć drugiego szczurka.Moja MYSHYA zachowywała się podobnie tylko bez ciężkich oddechów ,a kiedy kupiłam drugą samiczkę MYSHYA przestała się tak zachowywać.NO TYLKO PROBLEM W TYM ,ŻE ZA BARDZO SIĘ RZĄDZI....
Ze mną-----MYSHYA,UNA,PASKA,MISIA:ziewrat:
W sercu----ELYON,SHAYRA,ŁATKA,PYSIA,MISIA:cryrat:
Oddane i w sercu-Zodiac,Urwis,Węgielek,Deamon,Fauna,Flora,Misia
SKONFISKOWANE---Misia
Ukradzione---Fauna
kpik
Posty: 64
Rejestracja: sob sty 08, 2005 8:57 am

RE: dziwna mimika? czy może coś jej nie pasuje?

Post autor: kpik »

ząbki był przycinane, ale wybiorę się znowu na skrócenie ich- myślicie że to może być przyczyną takiego zachowania? szczur je normalnie,
nie ma też zapalenia płuc, nie ma nic nadzwyczajnego z oddechem, nawet w czasie tego dziwnego zachowania nie oddycha ciężko, tylko po prostu w innym rytmie, co zdarzylo jej się tylko pare razy, nie miała się gdzie przeziębić a na codzien humor jej dopisuje

osamotnienie- możliwe, niedawno musiałam uśpić jej koleżanke, z którą byla ok 1,5 roku, wprawdzie jeszcze podczas choroby starszej szczurzycy je odizolowałam to szczurek przez pare dni był smutny, teraz nie jest osowiała,
szczurka już raczej nie dokupie, nie jestem gotowa na smierc dwoch kolejnych zwierzaków, ta mała będzie moim ostatnim szczurkiem :(
szczurek caly czas jest poza klatką, ma kontakt ze mną keidy tylko chce, nie jest osowiała
nutka & ola
alchemy
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 8:44 am

dziwne drgawki

Post autor: alchemy »

Moja 4 miesięczna szczurzyca przeważnie raz na tydzień miewa dziwne drgawki. Gdy ją dotykam po brzuszku lub głaszcze po grzbiecie to cała się trzęsie, rusza uszami, pręzy sie cała jakby miała jakieś skurcze i wygina grzbiet to tyłu...przeraża mnie ten widok i nie wiem dlaczego tak sie dzieje.
Czy może mi ktoś powiedziec co to może być? Czy to jakaś choroba?
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

RE: dziwne drgawki

Post autor: Layla »

Stawiam na rujkę ;) A na marginesie polecam sprawienie szczurci koleżanki. :) Na forum mnóstwo szczurzych samiczek czeka na domek :)
Ostatnio zmieniony ndz kwie 29, 2007 9:28 am przez Layla, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
alchemy
Posty: 2
Rejestracja: ndz kwie 29, 2007 8:44 am

RE: dziwne drgawki

Post autor: alchemy »

Ehh...nie wygląda mi to na ruje...
Szczególnie, ze Gaja ma strach w oczach jak cała zaczyna drgać...obawiam się, że to coś innego o wiele bardziej poważnego...
Jeśli chodzi o drugiego szczurka to w czwartek zakupilam malutka miesięczną szczurzycę...niestety maleństwo okazało się być chore na mykoplazmoze i na razie dziewczyny są odseparowane od siebie na czas leczenia malucha...
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

RE: dziwne drgawki

Post autor: Ewqa »

Ja tez stawiam na rujkę. U mnie aż klatka się trzęsie jak któraś ma rujkę tak szaleją. A trzęsienie uszkami i wyginanie grzbietu to właśnie objawy charakterystyczne dla rujki. Gdyby była chora to były by tez inne objawy, brak apetytu, ospałość itp.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Niuniak
Posty: 154
Rejestracja: pt kwie 14, 2006 10:51 pm
Lokalizacja: Wrocław

RE: dziwne drgawki

Post autor: Niuniak »

hehs na bank rujka :D u mnie wszystkie dziewuchy to samo robią :D
Bo szczuraki tak jak i dzieci dzielą się na : czyste i ...... szczęśliwe ;)
Awatar użytkownika
marrrtina
Posty: 149
Rejestracja: śr kwie 04, 2007 2:19 pm
Lokalizacja: Łódź / Włocławek

RE: dziwne drgawki

Post autor: marrrtina »

moje siurki zawsze mialy takie dziwne drgawki kiedy sie czyms zdenerwowaly... rowniez jak nie chcialy zeby je dotykac, glaskac itp. taki szczurzy foch;) ale to wygladalo bardziej jak czkawka... i szybko przechodzilo...
a wypinanie pupki i ruszanie uszkami jednak wskazuje na rujke.. tylko raz na tydzien to troche za czesto;)
" All the world's a stage and all the men and women merely players. They have their exits and entrances and one man in his time plays many parts..."
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

RE: dziwne drgawki

Post autor: Ewqa »

Niekoniecznie, szczurki maja rujkę co 4, 5 dni, a moja Lilka potrafiła dostać rujki na widok samca w ciągu 20 minut.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
Awatar użytkownika
Sheila
Posty: 237
Rejestracja: czw paź 12, 2006 10:00 pm
Lokalizacja: Kraków

RE: dziwne drgawki

Post autor: Sheila »

Ruja na bank :) I moja tak ma.. Swoja droga, tak przekomicznie wtedy wygląda jak się pręży i trzepocze uszkami, jakby odfrunąć chciała.... :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Paweł69
Posty: 672
Rejestracja: wt gru 19, 2006 3:28 pm
Lokalizacja: Szczecin

RE: dziwne drgawki

Post autor: Paweł69 »

ja też stawiam na rujkę i nie dziw się, że gdy połączysz obie dziewczynki, do "objawów" jakie opisujesz dołączy też molestowanie jednej przez drugą :)
JESTEM KOBIETĄ :)

ZAWSZE z NAMI GUCIO,CEZAR, ŻWIRCIA,MUCHOMORCIA,NIKITA,SHILA,KRUSZYN,JUNIOR, DUDUŚ, POLDEK, JACEK, PLACEK, NEON, IGNIS [ * ]
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

RE: dziwne drgawki

Post autor: Ewqa »

Hihi, tak dokładnie. Nowa szczura Milka jest traktowana przez Fionkę jako samiec, zaloty szczurze w pełni.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
oster
Posty: 36
Rejestracja: pn sty 29, 2007 7:22 pm

RE: dziwne drgawki

Post autor: oster »

a jeśli szczurek cały jest normalny, a tylko ogon zaczyna tak dziwnie drżeć i podrygiwać (jakby bezwiednie), to też ruja, czy coś nie tak może być? bo zaobserwowałam to ostatniu już kilka razy u mojej szczurzycy i nie wiem czy to normalne...
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

RE: dziwne drgawki

Post autor: limba »

Podrygiwanie ogonka (jakby wicie) to oznaka zaniepokojenia czyms.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Ewqa
Posty: 1354
Rejestracja: wt gru 28, 2004 8:06 pm
Lokalizacja: Wawa

RE: dziwne drgawki

Post autor: Ewqa »

Widziałam podrygiwanie ogonka gdy szczurek samiec u znajomych bronił terytorium przed nami, dodatkowo stroszył się i fukał.
Pod Niebieskim Kocem : Lilka, Luna, Norka, Malinka
Teraz ze mną: Fiona, Cleo, Milka i Mała.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”