Dieta odchudzająca

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
rudziatko
Posty: 81
Rejestracja: pt sty 15, 2010 4:09 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Sól i odchudzanie

Post autor: rudziatko »

Alken tak to siostry :) jutro pójdę kupić tą sól, bo bez waszych rad się bałam że im zaszkodzę, ale jak to taka specjalna sól to nie ma co się bać ;)
Rhenata jabłko dostają okazjonalnie, jak moja babcia coś robi jakąś sałatkę, zupę czy ciasto to zawsze dla nich odkraja kawałek ;) a ja sama uważam na sól i te inne świństwa które nam do jedzenia pakują, bo mój organizm (a szczególnie żołądek) nie cierpi tych wszystkich konserwantów.
Czyli od dziś szczuraski dostają trochę mniej suchej karmy żeby mi się nie rozpasły ;P Dzięki za rady :-*
"Lepiej być nienawidzonym za to kim się jest, niż być kochanym za to kim się nie jest."

Ze mną: Krecik, Pinezka, Mi, Kruszyna :)
Za tęczowym mostem: Agata, Synuś, Brukselka, Gandzia, Tequila, Diablica, Śnieżynka [*] ;([/b]
Awatar użytkownika
PaweliAla
Posty: 74
Rejestracja: wt sty 20, 2009 10:54 am
Lokalizacja: Wrocław

Potrzebna pomoc.

Post autor: PaweliAla »

Witam , poniżej na zdjęciach jest mój szczur Remi . Ma problem z wagą . Ma ktoś może jakiś sprawdzony sposób na odchudzanie?. on dużo biega i skacze , ale to nic nie daje , a jak ma ograniczenie jedzenia to tez tyje . proszę o rady.


Obrazek
Obrazek

dołączone do istniejącego.
Stadko:Kometa, chu chu (czuczu)
Po drugiej stronie tęczy: Lejla (30.08.2009 00:33) Kalwi (26.04.2010 04:19) Nirvana (06.08.2010 06:00) Remi [Pulpeciacho] (06.11.2010 17:20) Nikola [Najka] (24.02.2011 12:30) [*][*]Nela(17.04.2012 02:09) biała pereła[*] Na zawsze w naszych sercach
Awatar użytkownika
Zorlis
Posty: 456
Rejestracja: czw cze 16, 2005 7:06 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Potrzebna pomoc.

Post autor: Zorlis »

Przede wszystkim napisz, czym zwierzaka karmisz.
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Potrzebna pomoc.

Post autor: StasiMalgosia »

dobra do odchudzania karma jest rat and mouse pro versalangi jest malo kaloryczna
Obrazek
Awatar użytkownika
PaweliAla
Posty: 74
Rejestracja: wt sty 20, 2009 10:54 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Potrzebna pomoc.

Post autor: PaweliAla »

Karmie rat complete i czasem klasyczną mieszanka na wage verse-laga. dostaje suchy makaron , i chleb .
Stadko:Kometa, chu chu (czuczu)
Po drugiej stronie tęczy: Lejla (30.08.2009 00:33) Kalwi (26.04.2010 04:19) Nirvana (06.08.2010 06:00) Remi [Pulpeciacho] (06.11.2010 17:20) Nikola [Najka] (24.02.2011 12:30) [*][*]Nela(17.04.2012 02:09) biała pereła[*] Na zawsze w naszych sercach
Awatar użytkownika
wesola
Posty: 262
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 7:21 pm
Lokalizacja: Yorktown Heights, NY USA

Re: Potrzebna pomoc.

Post autor: wesola »

A w jakim wieku jest Reni?
Z nami: Velma, Daphne, Jannette Jr., Midnight, Galileo, Secret, Astrid, Swiftstick
Po drugiej stronie: Jannette...
Człowiek zrównoważony ma szczury na obu ramionach
Awatar użytkownika
wesola
Posty: 262
Rejestracja: sob wrz 26, 2009 7:21 pm
Lokalizacja: Yorktown Heights, NY USA

Re: Potrzebna pomoc.

Post autor: wesola »

Przepraszam za literówkę *Remi.
Śliczny jest tak BTW:)
Z nami: Velma, Daphne, Jannette Jr., Midnight, Galileo, Secret, Astrid, Swiftstick
Po drugiej stronie: Jannette...
Człowiek zrównoważony ma szczury na obu ramionach
igig
Posty: 516
Rejestracja: sob wrz 06, 2008 11:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Potrzebna pomoc.

Post autor: igig »

Najlepiej postaraj się zwierzaka zważyć, to pozwoli nam się zorientować jaka jest skala problemu ;). I czy Remi ma towarzysza, szczury samotne ruszają się mniej więc mają większe skłonności do tycia.
Kraków i okolice!
Krakowski szczurzy piknik! KLIK!
17 Kwietnia
Awatar użytkownika
kamila88
Posty: 23
Rejestracja: wt kwie 20, 2010 7:23 pm
Lokalizacja: New Jersey, Usa

Sól i odchudzanie

Post autor: kamila88 »

Moi drodzy co do tego odchudzania mam takie pytanko. Czy to jest konieczne? Jak bardzo szkodzi bycie grubym dla szczuraska. Pytam sie bo mam moje szczurki dwa tygodnie. Jeden z nich byl chudy wiec postawilam go troszke utuczyc no ale wiadomo ze nie dam tylko jednemu szczuraskowi jesc bo drugi sie obrazi :D, no i jeden z nich zrobil mi sie malym grubaskiem. Pomyslalam ze moze powinnam go odchudzic, dawac mu mniej jedzonka. Daje mu takie jedzonko w ciagu dnia <idzie to na dwa szczurki>: miseczka z sucha karma ktorej duzo nie jedza, pol miseczki groszku zielonego, pol miseczki kukurydzy z puszki, kalafiorek, brokula, arbuzik < nie codziennie> kawalek marchewki < nie codziennie>. Czasem im jeszcze kawalek innych warzyw dam ale nie codziennie. No i nie wiem od czego tak przytyl, czyzby od groszku i kukurydzy? Nie wiem ale jak sobie pomysle ze mialabym im dawac mniej tego jedzonka ktore wrecz kochaja i sie na nie rzucaja to mi serce peka, z drugiej strony nie chce zeby mi chorowaly a wiec prosze doradzcie mi

połączone z bardziej odpowiednim wątkiem. polecam lekturę całości. yss mod
Panna E.
Posty: 25
Rejestracja: sob sie 16, 2008 8:34 pm
Lokalizacja: Warszawa

Grubiutki ciul :)

Post autor: Panna E. »

Hejj :)
Mam dwa szczurki, białego i czarnego. Dostają taką samą ilość jedzenia, tyle samo czasu biegają codziennie tyle że jeden jest szczuplutki, no taki normalny, ale drugi dość grubiutki. nie wiem od czego to zależy ale one mają hmm... 3-4 miesiące..jakoś tak ale jeden waży 171 gram a drugi 195. od czego zależy ta różnica? i czy powinnam tego jednego odchudzić? Jakieś propozycje diety? :)
aneczka1-13
Posty: 799
Rejestracja: sob kwie 10, 2010 2:48 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Grubiutki ciul :)

Post autor: aneczka1-13 »

To jest indywidualne.Ludzie tez jedni są grupsi inni chudsi mimo iż jedzą tyle samo.To normalne. A po za tym szukajka nie gryzie.
Obrazek
Klikać
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Grubiutki ciul :)

Post autor: Kameliowa »

CIUL ?? nie wiem jak to jest u was, ale u nas ciul to nie ciur (szczur) ;p ja bym się nie przejmowała póki co róznicą wagową, bo to jest sprawa indywidualna każdego szczurka; jedne zawsze będą mniejsze inne większe, nie zależnie ile będziesz im dawac.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
innin
Posty: 4
Rejestracja: ndz lis 21, 2010 10:10 pm

Otyłość

Post autor: innin »

Mocno otyły ogonek.
Cała historia jak do tego doszło znajduje się tutaj http://szczury.org/viewtopic.php?f=8&t=28468
Więc, czy w trzeba ogóle zastosować jakąś dietę, czym karmić, czego unikać, w jakich ilościach, czy jedzenie ma być dostępne zawsze, czy kilka razy dziennie w określonych dawkach?
Jak przygotować do zmiany diety, nagle czy stopniowo?
Pierwszy raz mam taki problem, więc proszę o zrozumienie...
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Otyłość

Post autor: noovaa »

Na pewno ważne jest ograniczenie białka i tłuszczy (pestki słonecznika, kukurydza, produkty mleczne). Ja kupiłabym karmę z dużą zawartością zbóż... Codziennie zapychała żołądek świeżymi warzywami i owocami. Karmę można ograniczyć... Sypać tyle ile ma wystarczyć na dobę ... a później mimo pustej miski nie dosypywać przed jej upływem. Moim nie otyłym szczurom tak robię, bo one (szczególnie coraz większy Adaś) zjedzą tyle ile dam.... Wszelkie dropsy, przekąski które zwykle dostaje bym odstawiła. Zamiast tego można ususzyć (kupić suszoną) marchewkę/jabłko w cienkich plastrach. Poczytaj na forum co jest tuczące... Może w temacie o karmie robionej samodzielnie będzie coś na temat proporcji odpowiedniej karmy... z takiej odpowiedniej karmy odjęłabym troszkę procent tych bardziej kalorycznych składników.
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Otyłość

Post autor: IHime »

Nie do końca się zgodzę z takim postawieniem sprawy. Białka nie tuczą w ogóle, ograniczamy je ogonkom z innych powodów.
Najbardziej tuczą cukry proste i tłuszcze. Czyli w pierwszej kolejności odstawiamy wszystko, co słodzone i zbędne, dropsy, biszkopciki, herbatniki (jeśli dostaje), jogurty owocowe (a naturalne podawać tylko takie bez dodatku cukru), produkty z miodem, kukurydza, groszek z puszki, gotowana marchewka itp. Tłuszcze trzeba ograniczyć, ale nie można ich wyeliminować do zera, czyli trochę mniej słonecznika, dyni, niż zwykle. Kolby może dostawać typu light (np. na bazie ziół). Pozostałe cukry postaraj się zamienić na jak najbardziej złożone i nieprzetworzone, czyli np. makarony pełnoziarniste, z ciemnej mąki, całe ziarna. W owocach jest dużo cukrów prostych, dlatego bezpieczniej jest podawać ich mniej niż zwykle, a w zamian głównie warzywa.
Poza tym, widziałam gdzieś karmę light, bodajże Herbal Pets lub JR Farm.
Dobrym pomysłem jest, żeby odmierzyć porcję karmy na cały dzień, ale nie dawać całej od razu, tylko podzielić na 3-5 porcji i podawać w równych odstępach czasu.
I jeszcze najważniejsze: jak ogonek przypomni sobie, jak być grzecznym, zachęcaj go do ruchu, urządzaj mu zabawy, ganianie za piórkiem, tory przeszkód.
Powodzenia, na pewno za parę tygodni Twój ogonek zapomni o wszystkim i będzie taki milutki jak dawniej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”