Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sopocianka »

Mama miała wyjątkowo dobry humor i prawie od razu się zgodziła z zastrzeżeniem "jeśli coś mu się stanie, nie będzie kolejnego" tfu tfu... :tongue3: Na tapecie mam trzy zdjęcia mojego (ach, te słowa!) Settimo i napis: "Settuś Tym razem będzie dobrze!" i głęboko w to wierzę. Ktoś kto urodził się trzynastego, nosi imię oznaczające po włosku "Siódmy" (a jak wiadomo siódemka jest szczęśliwa) nie może mieć pecha! A ja ze swej strony zrobię wszystko, aby dożył w absolutnym zdrowiu dorosłości i cieszył się życiem przez długie lata!
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sachma »

Jagas ta twoja panna to wojownicza :wink: Bandyta tak ja gania tak sie meczy, a ona nie chce ustapic :lol: nie daje sie mu przewrocic :lol: jak narazie na kolo 10 prob 1 zakonczyla sie przewroceniem malej na plecy mimo jej ogromnych sprzeciwow :lol:

no a te 9razy to byly wielki pisk i szybka ucieczka :lol:

moze przy okazji Bandi troche schudnie :lol:
Obrazek
jagas
Posty: 119
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 10:11 pm

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: jagas »

U mnie po każdym oddanym szczurku od nowa była ustalana hierarhia w stadzie... I wcale nie zawsze staruchy były górą... Chyba najbardziej dokopywał wszystkim Settimo Sopocianki. W końcu pierwszy z miotu, materiał na dominującego samca...
Obrazek
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sachma »

Mala juz sie zaaklimatyzowala :) jak jej sie nudzi ciagnie Bandyte za ogon i albo go goni albo ucieka :) czasem go tak meczy ze ten siedzi przy drzwiczkach od klatki i piszczy...
jeszcze nie chce sie dac wziasc na rece ale juz sie przyzwyczaja do siedzenia na kolanach i do noszenia jej po pokoju, je z reki (chyba ze jest po za klatka) powoli sie uczy gdzie co jest i gdzie wchodzic nie wolno... dzis caly dzien chodzila za Bandyta, byla tam gdzie on, a gdy on odpoczywal mala biegala dookola niego i co chwile go zaczepiala :lol:
czasem tak komicznie to wyglada :) siedze i patrze jak ona sie bawi a Bandi probuje nad nia zapanowac i jemu to nie wychodzi :)
malutka to taki maly cykorek, nigdzie sama nie pujdzie... albo idzie za moja noga albo za Bandyta... ale jak juz poczuje sie gdzies pewniej to dostaje takiego spida :lol: wszedzie jej pelno :)

dzieki Jagas za tak cudowna panne :)
Obrazek
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sopocianka »

Chłopaki się lubią, od dawna już siedzą razem mimo świerzbu (jutro idę z obydwoma do weta -dla pewności). Setti jest strasznie dziki, czeka mnie sporo pracy, aby go oswoić...

Dzięki, Jagas! Malec jest po prostu... :drunken: Już nie taki malec... je za trzech... tyłek ma już prawie taki wielki jak Okruch i brzuszek taki wypukły... hehe :lol:
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
jagas
Posty: 119
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 10:11 pm

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: jagas »

Fajnie, że ogonki się wam dobrze chowają... :) Moja Mizu też rośnie jak na drożdżach i nie daje spokoju starszym szczurkom. Ostatnio zawzięcie testuje różne pomysły budowlane. Np. próbuje wyłożyć sufit dużego domku sianem...





ps. ktoś mi wyciął kilka stron tematu... ;)
Ostatnio zmieniony ndz paź 30, 2005 3:57 pm przez jagas, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sachma »

nikt nie wycial tylko terazjedna strona miesci o wiele wiecej postow :wink:

Mala dzis objadala sie gotowanym kurczakiem makaronem groszkiem i marchewka :) zawsze to Bandyta szybciej zjada ale tym razem mala go przegonila :lol:

szaleje z nim jak moze :lol: meczy mojego staruszka :wink: znalazlam nowy sposob zwrocania na siebie uwagi :lol: zaczyna skakac po spiacym Bandycie podryza go za ogon albo brzuszek :lol: ale on powoli sie przyzwyczaja i dzis mala meczyla go tak z 10min zanim ten chcial sie z nia pobawic :lol:
Obrazek
sechmet
Posty: 555
Rejestracja: sob wrz 04, 2004 11:32 am
Lokalizacja: Warszawa

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sechmet »

a u mnie mały ma się świetnie :) właśnie siedzi u mnie w kieszeni i objadaja się gerberkiem :D
a jak rośnie, normalnie nie wierze że już taki duży jest :lol: i taki kochany
a w nocy tak szaleje, że budzi mnie i przy okazji reszte szczurów, które nie są z tego zbyt zadowolone :D
she's got the devil in her heart ...
moje szczurki
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sachma »

ja dzis rano siedzialam z Kami (nie pozwala brac sie na rece, ale jak sama na kolana wejdzie to siedzi ile sie da :lol: ) i dzis wzielam ja podnioslam ... nawet nie zauwazylam kiedy tak strasznie urosla, jeszcze kiedys miescila mi sie w rece :lol: a teraz w dwuch ledwo sie miesci :lol: przytyla duzo ale raczej poszlo jej to w miesnie.. jest bardzo zwinna szybka i jak ja sie bierze to taki jeden miesien :lol: slodkosci :)
Obrazek
jagas
Posty: 119
Rejestracja: ndz maja 22, 2005 10:11 pm

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: jagas »

ech... a mojej Mizu tylko kuperek rośnie, zamiast biegać to tylko ciagle coś buduje, a ja to później muszę sprzątać
Obrazek
przyjazna_maja
Posty: 48
Rejestracja: śr lis 02, 2005 5:01 pm

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: przyjazna_maja »

gratulacje to fajnie miec kluchy w domu :wink:
przepraszam...
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sachma »

juz od dawna tych kluch nie ma u jagasa :lol: troche sie spoznilas :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sopocianka »

Setti też tyje. Już ma tyłek 2 razy większy od głowy! I zaczyna się oswajać! :D

Dzisiaj byłam z ogonami u weta. Settimo -szczęściarz- za mały na zastrzyk dostał kroplę ivermectinu na kark, tak jak tydzień temu.
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
sopocianka
Posty: 594
Rejestracja: ndz cze 26, 2005 5:26 am
Lokalizacja: Sopot

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sopocianka »

Wszystkiego najlepszego dla wszystkich dzieci Dominiki!!! :alien: Maluchy skończyły dzisiaj dwa miesiące! Settimo (śc)iska swoje siostrzyczki i swoich braciszków i życzy im wielu szczęśliwych miesięcy i lat życia w kochających domach. Do życzeń tych się przyłączam. :)
Za TM: Ret, Kangus, Urodzinka, Okruszek, Skrawek, Flips, Settimo, Yeti, Skierka, Chochlik
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Ledwo zostałem tatusiem, a juz jestem dziadkiem...

Post autor: sachma »

jak to szybko minelo :lol: jaka Kami jest stara :lol: a dalej sie zachowuje jak mala dzikuska... no chyba ze mam cos dobrego do jedzenia... wtedy ujawnia sie w niej grzeczy, oswojony, nie bojacy sie niczego szczur...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”