co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Paul_Julian »

lab D.O.G. pisze:[quote="alken]weź nie wypisuj takich bzdur, w dodatku w temacie "co dobrego zaserwowaliście" bo czytają to nieraz małolaty i gotowe są pomysleć że dieta mcdonaldowa jest dla szczurów najlepsza.
Proszę o odrobinę szacunku i kultury

"weź nie wypisuj takich bzdur" proszę sobie mówić do koleżanki, albo do matki, jeżeli na to pozwala.

Naprawdę odechciewa się czegokolwiek pisać u Was na forum, bo widzę, że hiperaktywni użytkownicy szukają okazji, żeby 'pokazać' innym... szczerze mówiąc nawet nie wiem co... że są mądrzejsi? bo agresywniejsi i rozkalibrowani emocjonalnie - na pewno

O ile w moim przypadku, nie robi to na mnie wrażenia, to zaobserwowałam, że źle traktujecie młodych ludzi, którzy nie mają wiedzy i zaglądają tutaj, aby się czegoś od Was, bardziej doświadczonych nauczyć. A to już fajne nie jest.

[/quote][/quote]

W takim razie prosimy szanowną panią o nie pisanie bzdurnych informacji, ponieważ na to forum "przychodzą młodzi ludzie, którzy nie mają wiedzy i zaglądają tutaj, aby się czegoś od nas, bardziej doświadczonych nauczyć"
Od pani sie tego nie dowiedzą.
I tutaj nie chodzi o hiperaktywność użytkowników. Pisząc, że mozna podawać szczurom napoje gazowane uwaza sie pani za mądrzejszą ? Moze jeszce mamy im dawać smażone schabowe i wódkę ? Albo tłuste chipsy ?

Moze w podpisie napisze pani swój wiek, bo jeszcze ktoś coś napisze bardziej poufale lub personalnie i potem będzie wielka obraza.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
lab D.O.G.
Posty: 16
Rejestracja: pt cze 25, 2010 6:23 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: lab D.O.G. »

Naprawdę nie czuję ochoty dyskutowania z Wami, bo widzę, że wiecie lepiej.

Doprowadzacie do skrajności i absurdów.
Napisałam, że w "przypadku problemów z trawieniem" (a takie się zdarzają, wbrew temu, co sądzą Nieomylni tego forum)
Mogą one wystąpić w przypadku dysbiozy, która zdarza się częściej u starszych szczurów (wtedy warto o dietę bogatą w błonnik)
albo w przypadku megacolonu (wtedy, ponieważ jest to wada rozwojowa, zwierzęciem zajmuje się weterynarz i nie leczy się na własną rękę)
Ponieważ jednak szczury nie mają odruchu wymiotnego, w przypadku niestrawności, czy zaparć, zamiast leków na perystaltykę, czy przeczyszczenie (np.cisapu, który może wywołać zbyt bolesne skurcze i biegunkę), można w niewielkich ilościach podać zwierzęciu, jak wcześniej wspomniałam coca-colę
kofeina ponadto wspomaga ruchy perystaltyczne jelit, w znacznie łagodniejszy sposób niż farmakologia

I jeżeli jesteśmy przy bzdurach, to wzdęcia i kolki towarzyszą częstemu piciu napojów gazowanych w dużych ilościach
a szczur mocno gazowanego nie wypije

i zapewnianie w innym temacie, że szczur nie zje na pewno żwirku, a nawet jak zje to nic mu nie będzie, wg mnie jest bardziej szkodliwe dla młodszych użytkowników forum - wypicie coli nie grozi bolesną śmiercią, nawet zjedzenie hamburgera ;>


Proszę zatem o powstrzymanie się od agresji i uzupełnienie, jak widzę, szczątkowej wiedzy na temat, w tym przypadku żywienia.

Na marginesie: Co komu pomoże mój wiek? Myślałam, że szacunek należy się każdemu, choćby miał lat 12.

Pisanie treści typu "weź nie pisz bzdur" to nawet już nie kwestia braku szacunku, lecz kiepskiego poziomu kultury i inteligencji
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Tili »

Tez slyszalam, ze cola w malych ilosciach moze pomoc na trawienie. Paul, nie mam nic do Ciebie, ale z Twojej wypowiedzi wynika bardziej, ze naskoczyles na lab tylko dlatego, ze Alken zwrocila jej uwage, bo lab w zasadzie nie napisala niczego zlego.
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: pariscope »

Rzeczywiście , sformułowanie użyte przez Alken było raczej niefortunne, ale najważniejsze, że temat coli został wyjaśniony. Dobrze wiedzieć, że w razie problemu z niestrawnością odrobina odgazowanej coli może pomóc. Leki apteczne też na jedno pomagają, na inne szkodzą, a przecież, jeśli trzeba, to je łykamy.
Proponuję rozejm i niepłoszenie nowych użytkowników, bo nigdy nie wiadomo, jak cenni mogą okazać się dla forum. :-*
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: alken »

to trzeba było założyć w dziale choroby i leczenie wątek o zbawiennym działaniu chemicznych napojów tego typu (zachęcam gorąco do dzielenia się wiedzą) a nie pisać w wątku "co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom" bo ten wątek służy do "chwalenia się" co szczury jedzą na co dzień. i dzieciaki to czytające zapewne biorą twierdzenia "doświadczonych dojrzałych osób" piszących w tonie eksperta, jako wyrocznię. szczególnie jak ktoś pisze "moje wszystkie maluchy uwielbiają pepsi". nie brzmi to jak "daje im to jako lekarstwo" tylko "zapijają tym obiadek" w kontekście takiego wątku jak ten ::)

co nie zmienia faktu że na problemy trawienne jest mnóstwo innych sposobów a trucie chemią- czy to leki czy napoje- żadna różnica.

a tu zapraszam do wypowiadania się na temat codziennego menu zwierzaków.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Jessica »

kawałek arbuza ::)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: jordan »

Jajeczko i gerberek
Obrazek
Awatar użytkownika
Vivon
Posty: 735
Rejestracja: czw paź 15, 2009 5:09 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Vivon »

biały ser, marchewkę, słonecznik i chleb
Cheedarek [*]
Astharte
Posty: 326
Rejestracja: czw kwie 15, 2010 3:47 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Astharte »

liść kapusty lodowej, kaszkę, czekoladowe dropsy
Awatar użytkownika
LaCoka
Posty: 2049
Rejestracja: śr wrz 02, 2009 3:32 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: LaCoka »

Ananas, kaszka manna z serkiem waniliowym, chrupki kukurydziane
<:3)~ Feta, Koka+Hera, Szu, Banshee, Neytiri, Nanami+Calypso, Balder+Hoder, Zgredki x2, Rosalie AR, Nisha+Amishi, Tamika+Yuki
TM: Kira, Amisia, Lelia, Elvis, Buzia, Sachma, Zgredka, Tadzio, Fuzja, Enkeli, Pasio, Psiuta, Rubi, Keiko, Chiyo, Agutka,Osama
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Jessica »

ziemnaczek z koperkiem ::)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Tili »

ananas,salatka wiosenna,ziemniak,gerber indyk,kaszka,salata,jogurt
Awatar użytkownika
jordan
Posty: 2005
Rejestracja: ndz maja 02, 2010 5:38 pm

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: jordan »

siemie lniane w serku truskawkowym :)
Obrazek
Tili
Posty: 1251
Rejestracja: czw sty 28, 2010 10:55 am
Lokalizacja: Gdynia/Sosnowiec

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Tili »

gruszka z kompotu,ananas
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: co dobrego zaserwowaliście dzisiaj swoim ogonom?

Post autor: Jessica »

ogórek zielony, jogurt, sucharki
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”