Temat archiwalny Karm polecanych - nieaktualny!

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Paul_Julian »

A wpisz : Premium w szukajkę w karmach polecanych i niepolecanych :) Pisaliśmy o nim w obu watkach. Ogólnie jako mieszanka z czyms lepszym może być wg mnie, ale dokladniej to znajdziesz w szukajce.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Afera »

Premium Line różni się o 180 stopni od tego co wcześniej robił vitapol. To bardzo bogata mieszanka, tylko ja nie mam zaufania do tego z czego zostały zrobione te chrupki tam... niby nie są żarówiaste, ale pieron wie co tam siedzi... poza tym vitapol premium line to droga "impreza" (u mnie kosztuje już ponad 16 zł za 750g) i o wiele bardziej opłaca się wziąć w zooplusie Ucztę szczura według mnie. Obecnie jest to droższa karma od Versele-lagi...
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Karmy POLECANE

Post autor: gosja1 »

Ja mam spostrzeżenie co do barwników i żarówiastości (którą generalnie potępiam). Dobre karmy np. VL, czy Beaphar też są barwione. Gro witamin używa się w celach barwienia, a nie w celach zdrowotnych, ale na opakowaniach ładnie to wygląda. Wiele witamin to wytwory syntetyczne (tak apropos potępianych tutaj sztucznych barwników), więc warto uważać zanim zacznie się dzielić produkty na dobre i złe tylko dlatego, że gdzieś jest napisany "Barwnik sztuczny", a gdzieś "Witamina".
Tzn. ogólnego wniosku NIE NEGUJĘ, bo zgadzam się, że Vitapol, czy Megan to karmy złej jakości. Niestety, nie mogę zgodzić się z pojawiającym się tutaj powszechnie argumentem barwników. Myślę, że jest wiele innych bardziej sensownych przesłanek przemawiających za tym, aby używać innych karm. :) (analiza biochemiczna, obserwacje, bla)

btw. Premium Line na animalii dla chomika/królika kosztuje ok. 9 zł. Czy ktoś orientuje się, czy da się jakoś "zmusić" animalię, aby sprzedawała też premium line dla szczurów? Wydaje mi się, że gdzieś tam widziałam opcję "chciałbyś aby pojawił się u nas jakiś produkt? napisz", ale nie mogę tego znaleźć i zaczynam sądzić, że coś mi się pochrzaniło :P Bo nigdzie indziej Premium Line nie widziałam, a chętnie kiedyś kupiłabym paskudom. Tylko nie w cenie, o jakiej pisze Aferson..
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Paul_Julian »

Możesz po prostu napisac używając formularza i zapytać http://animalia.pl/faq.php?kat=9157

Uczta się pogorszyla, dużo ziarna :( Zastanawiam sie czy nie przejśc na rat mouse & pro, ale strasznie wielkie te kołeczki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Ja z Uczty przeszłam na Timę, bo ziarna jest dużo mniej. Ale po zjedzeniu 10 kg stado sporo mi przytyło, nawet po 50 g na szczura. Po wypłacie planuję zamówić zapas Care+, znalazłam po 41 zł za 1,5 kg.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Sky
Posty: 1567
Rejestracja: pn cze 15, 2009 4:27 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Sky »

smeg pisze:Ja z Uczty przeszłam na Timę, bo ziarna jest dużo mniej. Ale po zjedzeniu 10 kg stado sporo mi przytyło, nawet po 50 g na szczura. Po wypłacie planuję zamówić zapas Care+, znalazłam po 41 zł za 1,5 kg.
Możesz się podzielić wiedzą, w jakim sklepie? ;) Chyba, że stacjonarny
W pamięci Cookie, Biscuit, Manu, Muffin, Anouk, Kavi, Tytus i Festus.

http://www.szkicz.blogspot.com <- rysuję sobie.
IHime
Posty: 4523
Rejestracja: czw kwie 08, 2010 3:34 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Karmy POLECANE

Post autor: IHime »

Sky pisze:
smeg pisze:Ja z Uczty przeszłam na Timę, bo ziarna jest dużo mniej. Ale po zjedzeniu 10 kg stado sporo mi przytyło, nawet po 50 g na szczura. Po wypłacie planuję zamówić zapas Care+, znalazłam po 41 zł za 1,5 kg.
Możesz się podzielić wiedzą, w jakim sklepie? ;) Chyba, że stacjonarny
O tak, bardzo proszę, podziel się wiedzą gdzie, bo ostatnio nie mogę nigdzie kupić. :(
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Nietoperrr... »

Paul_Julian pisze:
Uczta się pogorszyla, dużo ziarna :( Zastanawiam sie czy nie przejśc na rat mouse & pro, ale strasznie wielkie te kołeczki.
Strasznie wielkie fotele,kanapy czy kuwety w klatkach,to nie problem dla szczurzych ząbków... ;) Więc co tam taki mały kołeczek... ;D
Ja sama używam tej karmy,jako karmy podstawowej,bo po przeliczeniu kosztów i szybkości zużycia przy dużym stadzie, plus problem otyłości po Timie...Wyszło mi,że Rat&Mose Pro jest po pierwsze - bardziej ekonomiczne,a pełnowartościowe,po drugie - nie zjadają tego całe tony,bo pewnie ma dużo błonnika zapełniającego żołądki żarłoków,po trzecie - nie śmierdzi tak faktycznie z klatki,jak wcześniej,aczkolwiek karma i jej...produkty uboczne maja swój specyficzny zapach,ale nie wali jak z kurnika wreszcie... ;)
Tylko ciut ciężko szczury przestawić,jeśli wcześniej miały większość pysznych ziarenek... ::)
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

IHime pisze:
Sky pisze:
smeg pisze:Ja z Uczty przeszłam na Timę, bo ziarna jest dużo mniej. Ale po zjedzeniu 10 kg stado sporo mi przytyło, nawet po 50 g na szczura. Po wypłacie planuję zamówić zapas Care+, znalazłam po 41 zł za 1,5 kg.
Możesz się podzielić wiedzą, w jakim sklepie? ;) Chyba, że stacjonarny
O tak, bardzo proszę, podziel się wiedzą gdzie, bo ostatnio nie mogę nigdzie kupić. :(
zookarma.pl - zamawiam 3 opakowania od razu, żeby mieć darmową przesyłkę :) Jeszcze nigdy tam nie kupowałam i sklep nie wygląda jakoś superprofesjonalnie, ale ma normalnie podane dane firmy itp., więc wydaje mi się wiarygodny.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Paul_Julian »

A czy Care+ nie jest do podtuczenia ?

Nietoperrku, masz rację , zę wielki kołeczek to nei problem , ale ja nie wiem ile tego dawac, i mam wrazenie , za taka paczka kilogramowa, jest strasznie nieekonomiczna. No bo ile tam jest tych kołeczków ....No i ile dac na szczura ? Dwa kołeczki ? Trzy ? Skoro zwykłej karmy dostaje duża łyzkę.

Ale chyba jak zjemy JR Farm ( a jescze mam z 3 kg) to przejdziemy na granulat + ew. JR farmowe dodatki.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Karmy POLECANE

Post autor: smeg »

Granulaty są raczej do odchudzania, z tego co czytałam ;) W sumie nie tyle chcę, żeby schudły, co żeby przestały tyć :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Afera »

Nie, zdecydowanie nie do podtuczenia. ;) Moje dość długo jadły care + i miały cały czas taką samą wagę, odpowiednią (były ani nie za grube ani nie za chude) a odkąd jedzą normalną karmę to zaczęły momentalnie tyć. Także jak ktoś chce odchudzić szczura to polecam care +, bo łatwo się zrzuca i utrzymuje wagę. Generalnie to jest bardzo ekonomiczna karma, bo szczury jedzą jej zdecydowanie mniej niż np. uczty i nie są głodne. Niby wydaje się być droga, ale wystarcza na dłużej. Dla porównania powiem, że w ciągu miesiąca care + idzie 1,5 kg na 5 szczurów, a Uczta idzie 2,5 kg na miesiąc... Jednak care + jak to granulat - szybko się nudzi, bo każda granulka tak samo smakuje i teraz moje szczury mają wstręt do tej karmy i musiałam zmienić na inną. Mam jeszcze trochę care+, mieszam z ucztą i zawsze wybierają wszystko z uczty a care + zostaje na koniec... a jeszcze kilka misięcy temu dałyby sobie tyłki ogolić za ten granulat.

A moja paka uczty 2,5 kg, którą zamawiałam miesiąc temu była ok... właśnie mało ziarna było, ale dużo tej prażonej (?) pszenicy i stosunkowo dużo rybek suszonych. ;)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmy POLECANE

Post autor: greenfreak »

Aferson, poważnie na tak długo starczy? Mi 20kg rat pro zeszło w jakieś 4 miesiące (na ósemkę) i zastanawiam się, czy to te bestie mają taki apetyt, czy jednak pro aż tak nie syci...
Awatar użytkownika
Afera
Posty: 2768
Rejestracja: śr kwie 28, 2010 9:37 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Karmy POLECANE

Post autor: Afera »

Starczy. ;) Przynajmniej u mnie starczało. ;)
9 duszyczek za TM [*]
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Karmy POLECANE

Post autor: greenfreak »

Hm, to jak mi wpadnie więcej pieniędzy, to też spróbuję ;) Droga karma z tego Care+, ale jeśli miałaby pomóc przetrwać nieco dłużej rat&mouse pro, to chyba warto sprawdzić :)
Albo matce podkradnę jak wpadnę do Berlina, bo kupuje to niekiedy swoim rozpieszczuchom, a one reagują na to tylko poprzez odwrócenie się tyłkiem ::)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”