[SIERŚĆ I SKÓRA] ciagle strupki i nic nie pomaga

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] ciagle strupki i nic nie pomaga

Post autor: Ania »

Ja też wiele razy pisałam ale się powtórzę i napiszę raz jeszcze - alergia to ostateczność. Na alergię łatwo wszystko zrzucić, w pierwszej kolejności powinny być wykonane badania. Wątroba i żołądek to nie śmietnik, by przyjmowały bez ograniczeń i bez konsekwencji _być może_ zupełnie niepotrzebne leki. Zainteresowany nie podał jeszcze w poście miejsca zamieszkania, poczekam aż to zrobi i stanę na rzęsach, by podać mu adres polecanego weta.
Ponadto Ty pisałaś o syropie a nie tabletkach, różnica ilościowa w podaniu zapewne jest, być może też w składzie. Czy wiesz, że są leki, których nie dzieli się proporcjonalnie przecinając je na części? Na przykład niektóre antybiotyki z rodziny penicyliny (amoxycylin).
Nie podoba mi się po prostu dawanie leków na własną rękę, jeśli nie wiadomo co szczurowi jest i jeśli nie wykonano żadnych badań pod kątem pasożytów. Jak pisałam - to powinna być ostateczność. Autor wątku już wiele leków zastosował (w tym leki przeciwgrzybiczne i antybiotyki, które wyjaławiają organizm i iwermektyna, która bardzo obciąża wątrobę)... wg mnie co za dużo to niezdrowo, zwierzę powinno zostać po prostu kompleksowo przebadane.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

[SIERSC I SKORA] ciagle strupki i nic nie pomaga

Post autor: bobek »

Ja wiem ze niemoge go przemęczać ale ja juz naprawde próbowałem wszystkiego i niccc :cry: Czasem jestem bliski zwątpienia i mysle ze to może musi juz tak byc ale za jakis czas znów probuje nowych rzeczy.
Więć odradzacie podanie CLEMASTINUM ?
Mieszkam 60 km od kielc w miejscowości Ostrowiec Świętokrzyski.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] ciagle strupki i nic nie pomaga

Post autor: Ania »

Kielce:
"Witam...
Ja ze swej strony mogę serdecznie i szczerze polecić całą ekipę lecznicy CzteryŁapy Na Stoku... a odradzić (można się zdziwić) lecznicę Kwiecińskich...
Mam nadzieję że odpowiedź choć opóźniona lekko to jeszcze się przyda....

Pozdrawiam gorąco...
malutka"

Lublin (55 km od Ostrowca Świętokrzyskiego):

1. "Lecznica "AZOREK"
ul. Bolesława Śmiałego 14 (Osiedle Piastowskie)
Lublin
godziny przyjęć:
w dni robocze - 10:00-20:00
w soboty - 8:00-12:00
tel. (81) 524 09 03
w nagłych przypadlach: 0-697 032 434 lub 0-603 957 333

dr nowakiewicz przyjmuje zazwyczaj w czwartki i piatki w godzinach 16:00-20:00, ale najlepiej jest zadzwonic i sie upewnic...

lecznica jest niewielka, ale calkiem mila i profesjonalna... do tej pory moje ogony leczyly lek. wet. magda kropiwnicka i dr n. wet aneta nowakiewicz... obydwie znaja sie na szczurach i obydwie polecam, ale dr nowakiewicz szczegolnie... kobieta ma naprawde spora wiedze, widac, ze zalezy jej na zwierzakach, zawsze walczy do konca... kiedy moja sasha chorowala na serduszko, pani doktor dala mi nawet swoj numer komorkowy, zebym dzwonila do niej, kiedy tylko z sash bedzie sie dzialo cos zlego... zwierzaki bada dokladnie i uwaznie... zna sie dobrze na chorobach serca, wiec polecam ja w szczegolnosci wszystkim ogonom, ktore maja niepokojace objawy... "

2. "mogę polecic Centrum Małych Zwierząt na Stefczyka (boczna Związowej, dokładny adres na stronie).Oprócz kliniki jest na miejscu sklep i hotel. Za wizytę (z jednym szczurkiem) + zabieg zapłaciłam 30 zł, za przechowanie, załozenie szwów na drugi dzien + lekarstwa 25. Nie wiem czy to duzo czy mało w porównaniu z innymi, ale miejsce wygląda lux i personel tez bardzo profesjonalny

strona lecznicy:
http://www.centrum-zwierzat.lublin.pl/ "
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[SIERSC I SKORA] ciagle strupki i nic nie pomaga

Post autor: Lazanka »

bobek: mydla na pryszcze nie probuj bo tylko zaszkodzisz - wysuszysz skore a strupki i tak beda - osobiscie moge polecic jedna z dwu masci - a wlasciwie kremow bo szczurki raczej nie przepadaja za mascia na futerku :P
- Laticort - dziala glownie przeciwuczuleniowo i lagodzaco
- Pimafukort - dzialanie dosc szerokie - przecow bakteryjny i przeciwgrzybiczy, dodatkowo dziala lagodzaco przy obiawach zapalnych skory czy świądzie

Mysle ze w Twoim przypdaku sa spore szanse ze Pimafukort jest dobrym wyborem (o ile pamietam pisales gdzies ze szczurek mieszkal w nie do konca higienicznych warunkach i siersc zesto byla ubrudzona w moczu co daje spore szanse na rozwoj grzybicy).
Zalecalabym jednak udanie sie do weta i wykonanie porzadnych badan skory - tj. pobranie materialu z sieri, strupkow itp i poddanie analizie. Moj wet takie badania zrobil Klusce jak sie tak wlasnie zbyt intensywnie drapala - koszt nie jest ogromny - ja zaplacilam 30PLN... Jedyny klopot to to ze Kluska strasznie histeryzowala przy smarowaniu mascia (stad pomysl zamiany na krem - dziala ciut mniej intensywnie ale i kwik jest mniejszy :P)
-=Lazanka=-
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] ciagle strupki i nic nie pomaga

Post autor: Ania »

Pimafucort i Laticort są lekami sterydowymi. I nie radzę ich stosować bez zaleceń lekarza szczególnie (jak już pisałam) - szczur miał na sobie sporo różnych specyfików - nic nie pomogło. Naprawdę najwyższy czas na badania.
Lazanka - widzę, że masz w miejscu zamieszkania Radom - to również jest miejscowość niedaleko Ostrowca - czy znasz dobrego szczurzego weta z Twoich okolic?
Bobek - odezwij się, co z wetem? Podałam adresy - czy wybierzesz się pod któryś adres w najbliższym czasie, by wykonać badania?
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[SIERSC I SKORA] ciagle strupki i nic nie pomaga

Post autor: Lazanka »

Aniu: Masz racje - sa lekami sterydowymi - ja Pimafukortem leczylam Kluske po tym jak zapisal jej go wet (wczesniej pobral siersc, fragment strupka itp do badan). Pomoglo - osobiscie podejzewam ze winny jej klopotom byl fakt iz libila spac we wlasnych siuskach - teraz hamaki zmieniam, susze i piore czesciej (Kropka nie sikala do hamakow :P).
apropos weta - nie bede sie powtarzac :) -> >>klik<< :)
BTW: w Radomiu leczylam tylko Kluske i w sumie tylko dwa razy (ale jestem zadowolona z efektow) - wczesniej szczury leczylam w Gliwicach (studia) a teraz mieszkam w Krakowie i stad moje ponowne pojawienie sie na forum (czytam Was tak falami - jak sobie sama nie daje rady z czyms :P)
-=Lazanka=-
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] ciagle strupki i nic nie pomaga

Post autor: Ania »

No właśnie.. czytałam ten post o Radomiu ale tam nie ma podanego dokładnego adresu, więc nie wzięłam go pod uwagę. To może być problem dla kogoś, kto nie jest bezpośrednio z Radomia. Znasz numer ulicy albo telefon? A może jeszcze godziny otwarcia?
Jeśli pozwolisz - zacytuję, by autor wątku nie musiał tam zaglądać i miał "jak na dłoni" wszystkie adresy:

Radom:

" jednak mysle, ze spokojnie moge polecic dr Napieraja z ulicy Batorego. Jest to czlowiek z bardzo dobrym podejciem do zwierzat ogolnie i na tyle wporzadku, ze jesli nie bedzie umial sobie poradzic z danym przypadkiem to o tym zwyczajnie powie i poleci wizyte gdzie indziej (np: w inym miescie)"
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Lazanka
Posty: 184
Rejestracja: wt maja 02, 2006 11:27 am

[SIERSC I SKORA] ciagle strupki i nic nie pomaga

Post autor: Lazanka »

Aktualnie jestem w Krakowie wiec nie mam dostepu do dokladniejszych danych (ja juz jezdze tam z pamieci bo moj piesiec leczony byl u tego weta cale zycie - jeszcze jak lecznice mial w innym miejscu). Postaram sie uzupelnic dane na forum jak bede w Radomiu.
W tej chwili moge dodac ze o ile pamietam telefon powinien byc w ksiazce telefonicznej Radomskiej (mazowieckiej?). A dojechac na ul. Barotego najlatwiej chyba od ul.Żeromskiego. Lecznica znajduje sie z tylu za budynkiem mieszkalnym - ale o ile pamietam jest szyld i da sie zauwazyc.

A tu mala mapka:
mapka
-=Lazanka=-
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

[SIERSC I SKORA] ciagle strupki i nic nie pomaga

Post autor: bobek »

Dzięki za tak duże zainteresowanie moja historią a szczególnie dla ANI (widać że kochasz te ogony i chcesz wszystkim pomóc). Sorki że długo nie odpisywałem ale mam na głowie mnóstwo spraw (szkoła dom itp.........). Z wyjazdem bedzie troche problemów ale jesli niebedzie wyjscia to znajde 1 dzień i pojade napewno.
Jeszcze pytanko, nigdy niestosowałem nic przeciw grzybom może to pomoże.?
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[SIERSC I SKORA] ciagle strupki i nic nie pomaga

Post autor: Ania »

Jeśli to grzyb to iwermektyna powinna była pomóc. Możesz jeszcze profilaktycznie spróbować posmarować miejsca zmienione maścią przeciwgrzybiczną ale najlepiej nie używaj maści sterydowych (jak Pimafucort) ale np. Clotrimazolum - działa wolniej ale nie powoduje skutków ubocznych.
Ponadto - naprawdę nie wiem czy jest sens testować wszystko na swoim szczurze? Jeśli zwierzę nie umiera to wstrzymaj się te kilka dni ze stosowaniem leków na własną rękę i poczekaj co powie wet.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

[SIERSC I SKORA] ciagle strupki i nic nie pomaga

Post autor: bobek »

ok dzieki jak tylko pojade do weta dam znać co i jak POZDRAWIAM DZIĘKUJE WSZYSTKIM
Monia

[SIERSC I SKORA] ciagle strupki i nic nie pomaga

Post autor: Monia »

Miszel kiedyś miała identyczne... co się okazało alergia na nabiał krowi... jogurty, sery itp. czasem dam jej "polizac dla smaku". to tak na marginesie jakby miało pomóc
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

[SIERSC I SKORA] ciagle strupki i nic nie pomaga

Post autor: bobek »

Dzieki monika :) ale mój szczur od mieciaca je tylko suchą karme dla szczurów.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[SIERSC I SKORA] ciagle strupki i nic nie pomaga

Post autor: ESTI »

bobek, nie katuj go sama sucha karma, niedosc, ze ma strupy, to jeszcze zjesc normalnie nie moze. :roll: Juz wiadomo, ze przyczyna nie jest jedzenie, wiec karm go owocami, warzywami, kurczaczkiem, kasza, makaronem oraz jogurt i ser bialy co kilka dni nie zaszkodzi.
Biedactwo...
Obrazek
bobek
Posty: 138
Rejestracja: wt cze 28, 2005 11:27 am

[SIERSC I SKORA] ciagle strupki i nic nie pomaga

Post autor: bobek »

to widze ze wszystko robie źlee..................
kurde zaczynam sam siebie obwiniać o to wszystko....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”