Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Sprzątanie w klatkach, obcinanie pazurów, kąpiele itp.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Serika
Posty: 96
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 12:50 pm

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: Serika »

Heh mnie czeka niedlugo obcinanie pazurów Miszce.. nie wyobrażam sobie tego. Szczurcia nie robi problemów - grzecznie toi i pozwala je obciąć.. ale mała --; nie wiem jak to zrobię --;. Misza jest straasznie żywa, w dodatku strachliwa i nie pozwala si nawet przez chwile utrzymać bez ruchu (każda próba przytrzymania kończy się paniką). Ach... może być wesoło.
---
Ogony: Mala, Besztyja, Gejsha
Odeszly: Lucky, Szczurcia, Mycha

---
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: ania85 »

ja swojemu króliczkowi też obcinałam :)... ale szczurek... hmm... to taki troche mniejszy kaliber niby ;) ale nie wyobrażam sobie na razie żebym miała moim diabełkom obcinać.
Zwłaszcza miesięcznej amfetamince - moje cążki są większe od niej :P
...co nie zmienia faktu że szyję mam całą podrapaną :D
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Karolcia
Posty: 30
Rejestracja: pn kwie 26, 2004 12:41 pm

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: Karolcia »

A mopja mysza nie może biegać po ziemi gdyz mamy od 4 miesięcy remont i łatwo mogłby sobie cos zrobić, więc byłam zmuszona obciąć pazury. Ja robie o tak że daje mu np. marchewke on siada i sobie ją je a ja cichaczem obcinam pazurki inne metody zawiodły a tak kiedy jest pochłoniety jedzeniem nawet nie zauważa że coś mu robie :lol:
karolcia
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: ania85 »

hmm... może spróbuję? Tylko że przysmakiem moich małych jest jogurt :/ (oczywiście zlizywany z palca) ... chyba potrzebuję pomocnika... ;)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

W jakim wieku zaczac obcinac szczurkowi pazurki???

Post autor: Sandrex »

pytam, poniewaz bylam ze szczurcia u weta jakies 2, 5 tygodnia temu a on mi powiedzial, ze najwczesniej moge przyjsc za miesiac.
szysza ma 2 miesiace, ale drapie a poza tym widze, ze zaczepia pazurkami o np kanape, co utrudnia jej chodzenie.
bylam u weta w "Palacyku" i w ogole odnioslam wrazenie jakby wcale sie nie palil do obciecia pazurkow. co o tym myslec :?:
Wake Up Little Sparrow
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: lajla »

chyba nie ma okreslonego wieku na obcinanie :roll: tak mi sie zdaje a najlepiej jest obciac samemu pazurki, jak nie masz takiego obcinacza mozesz zwyklymi nozyczkami, nie tepymi, najlepiej wziasc paznokiec pod swiatlo, w tedy zobaczysz tak jakby pol pustego paznokcia i w sordku ciemniejsza plame, tez biala, jej nie mozesz uszkodzic bo w tedy uzkodzisz nerwy pazurka i jesli obcielas sobie kiedys za mocno pazokiec bedziesz wiedziec jak by czul sie szczur. jesli nie jestes siebie pewna idz do weta...

staralam sie wytlumaczyc jak naprosciej dlatego wyglada to jak wyglada eeh...
endru_
Posty: 326
Rejestracja: sob cze 12, 2004 1:58 pm

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: endru_ »

I wet mial racje. Ja tez na poczatku myslalem ze to im przeszkadza i sa za dlugie [tyczy sie młodych szczurkow]. Jest to spowodowane ze sa one bardzo cieniutkie. Kiedy podrosna to one stana sie grubsze, i beda dla nich bardziej pomocne niz przeszkadzaly [jezeli mozna powiedziec ze przeszkadzaja]. Predzej jest tak ze nam bardziej te pazurki przeszkadzaja a nie szczurasom. A po drugie nie wydaje mi sie aby wogole wystepowala tak naprawde potrzeba przycinania pazurkow. No chyba ze w skrajnych przypadkach. Ale ogolnie to one same sie scieraja, a jak naprawde przeszkadzaja szczurasom to je poprostu obgryzaja, albo o cos zetra. Wiec nie powinnas sie przejmowac problemem scinania :]

Moje szczurki :)
Xiao II/Luty 2004 (data umowna)
Yoko II/Kwiecień 2004 (data umowna)
Lulu Lipiec 2004 (data umowna)
Riku Siepień 2004 (data umowna)
Bajlamor ; Błyskawica ; Puzel - ur. 19 Września 2004 r. :D
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: Sandrex »

Dzieki bo zaczelam sie obawiac czy czasem moja szczurcia nie zrobi krzywdy tym " za dlugim" ( jak na moje oko ) pazurasem swoim dzieciatkom. no ale endru uspokaja - zawierze ci :!: pozdrawiam was iwasze ogony
Wake Up Little Sparrow
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: sauatka »

pazurki obcina sie wtedy kiedy zachcaczaja sie np. o ubranie albo przeszkadzaja w chodzeniu :)
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: Sandrex »

Czyli odpowiedzi sa podzielone, czy jak :? bo rzeczywiscie jak chodzi, czasem sie zaczepi o material. Hm dwie szkoly to obcinac czy nie obcinac :?: Czy odpowiedz na to pytanie mam pozostawic sobie :?: pozdrawiam.
Wake Up Little Sparrow
Awatar użytkownika
sauatka
Posty: 2841
Rejestracja: ndz maja 16, 2004 6:42 pm
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: sauatka »

jezeli bedziesz widziala ze pazurki przezkadzaja w chodzeniu i bardzo drapia albo strasznie sie zaczepiaja o wszystko to mi sie wydaje ze obciac :/
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: myszka »

poprostu trzeba obciąć gdy pazur jest za długi ;) tzn.: widać, że jest duży.. nie wiem jak to wytłumaczyc, ale to widać... moje regularnie biegają po pokoju i jeszcze ani razu nie musiałam obcinać im paznokietków :)
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: Sandrex »

Moja dziewczynka biega po pokoju od paru dni, ale na podlodze wykladzina :( ma pare galezi ale raczej z nich nie korzysta, jak zrobie jej przeprowadzke do ogromniastej klatki( a to bedzie mialo miejsce najpozniej za tydzien) i tam powkladam galezie - moze to bedzie wyjscie. pozdrawiam
Wake Up Little Sparrow
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: myszka »

nie wiem, moja podłaoga tez z betonu nie jest.. jest z drewna, ale i tak jakoś ściwrają ;)
Sandrex
Posty: 755
Rejestracja: wt sie 31, 2004 8:06 pm

Kiedy Pierwszy Raz Obciąć Pazurki?

Post autor: Sandrex »

Drewno to twardy orzech do zgryzienia :wink: a nie to, co wykladzina a na wymiane podlogi nie mam co liczyc. Poki co pozostaja galezie albo sciecie. Dobrze pisze :?: Pozdrawiam
Wake Up Little Sparrow
ODPOWIEDZ

Wróć do „Higiena”