Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
CREATIVE
Posty: 58
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 6:11 pm

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: CREATIVE »

Ja suuuper... :sad3: Ja ale fajnie by miec takie olbrzymy :D No ale sa konsekwencje.... :hihi:
Spanky
Posty: 120
Rejestracja: pt paź 14, 2005 8:30 pm

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Spanky »

jakby ktos sie dowiedzial o mozliwosci sprowadzenia takich to neich da znac bo ja bym sie chetnie pisal na takie cos.... chociaz szczerze mowiac wolalbym dzikusa z piwnicy ;__; ale to juz chyba abrdziej realnym marzeniem jest ten wielkoszczur
czukukkcza
Posty: 544
Rejestracja: czw sie 18, 2005 11:16 am

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: czukukkcza »

[quote="Spanky"]ale to juz chyba abrdziej realnym marzeniem jest ten wielkoszczur[/quote]
Spanky,gdybyś bardzo chciał dzikuska z piwnicy,to byś już miał;)
jak się bardzo chce to się stara;P

a co do udomawiania dzikich gatunków...czego ludzie nie wymyślą,żeby mieć się czym bawić...;/
Pabluś i Stachanek razem na Niebieskiej Łące...
kmamil
Posty: 106
Rejestracja: pn mar 13, 2006 1:41 pm

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: kmamil »

Ja naprzykład nie chciałbym takiego szczura uważam że to za duża odpowiedzialność trzymac w domu takiego giganta, a po za odpowiedzalnością trzeba mieć warunki do hodowania wielkoszczura no i chyba na niego potrzeba więcej kasy bo jeśli go nie ma w Polsce i trzeba go sprowadzać itd. potem zapewnić mu dobre życie to raczej wydatki są.
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Oleczka »

kurcze ale takiego szczura to sie nie zdepcze bo to jak maly pies :P
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
kmamil
Posty: 106
Rejestracja: pn mar 13, 2006 1:41 pm

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: kmamil »

Zdeptać to można i dużego psa ;) tylko jest mniejsze prawdopodobieństwo zdeptania takiego szczura.

A tak na marginesie to jestem ciekawy czy hodowcy wężów wpuścili by takiego szczura do swoich ''pociech'' już chyba byłby strach. Tylko nie pomyślcie że ja to popieram bo nie.
Vilemo
Posty: 72
Rejestracja: ndz gru 18, 2005 7:28 pm

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Vilemo »

Gorzej jak by taki szczuras chciał wejść na ramię lub do rękawa :jezor2:
Frusia od 18 grudnia
Luna od 5 stycznia
http://szczury.org/album_personal.php?user_id=2676
kmamil
Posty: 106
Rejestracja: pn mar 13, 2006 1:41 pm

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: kmamil »

Wątpię żeby taki dziki szczur chciał wejść do rękawa czy na ramię, no chyba że by się urodził na uwięzi, albo by się bardzo dobrze dostosował do ''warunków''. Z tego co mi wiadomo jeli mało mi wiadomo to proszę o uzupełnienie moich wiadomości ;)
Awatar użytkownika
Ayumi
Posty: 1105
Rejestracja: pt wrz 02, 2005 3:51 am

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Ayumi »

bosssska i ogrooooomna
a to zdjęcie rządzi http://www.pouchedrats.co.uk/album/albu ... age/87.php - wykałaczka? :zakochany:
http://www.pouchedrats.co.uk/album/albu ... age/80.php joł men! rapujemy
ze mną: Mysh
20 aniołków po drugiej stronie tęczy: Mr Happy; Harry; Floyd; Ramzes; Mia; Baby; Lucy; Elsa vel Elly; Alex; Pandora vel Panda; Dolls; Zazu; D; Shanti; Salomea Nine vel Sally; Antehai vel Anti; Elmer vel Elmo; Salem; Oskar; Tigra [']
kasia...123
Posty: 294
Rejestracja: pt mar 03, 2006 12:03 pm

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: kasia...123 »

super...też chciałabym takie cudo, ale jestem za tym że powinny być wolne.
Fajne jest to że tak długo żyją...bo nasz maleństwa niestety szybko odchodzą :(

ja myśle że można go oswoić tak samo jak nasze szczurki. Myśle że wchodziłyby na ramie
:D co prawda klocuś ale to nic.
klik <--- galeria moich uszatych
Awatar użytkownika
Oleczka
Posty: 1338
Rejestracja: wt lut 07, 2006 11:15 pm
Lokalizacja: Warszawa-Wola
Kontakt:

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Oleczka »

na jednym ze zdjec jest na reku :) i widac ze jest pieszczochem :P
a co do zdeptania to no to duzego psa mozna ale i konia tez :P bo moja kumpela prawie to zrobila :| 8)
Mój Sklep dla Gryzoni - Gryzoland
http://www.gryzoland.pl
Klaudyna
Posty: 45
Rejestracja: czw mar 30, 2006 4:21 pm

Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: Klaudyna »

A ja bym takiego nie chciala , bo ja kocham przyrode i uwazam ze takie zwierzaki powinny byc na wolnosci. Jak ludzie bedą ciongle udomawiac jakies dzikie zwierze to niedlugo w przeciętnym domu bedzie lew czy cos takiego to jest nie normalne. :bije: :munky2:
zolw
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 31, 2007 9:07 pm

RE: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: zolw »

odswiezam ten watek.
Czy ktos z Szanownych Dyskutantow zainteresowanych wielkoszczurem znalazl sposob sprowadzenia go do Polski?
Jesli nie, to nastepne moje pytanie: jakie formalnosci trzeba by spelnic na granicy zeby toto wwziec do Polski z USA? wiem, ze mozna go kupic w Stanach, i jesli nie ma jakiejs innej legalnej drogi importu, chcialabym za jakis czas takiego ogonka przywiezc.
Czytalam juz duzo o nim, i chcialabym sprowadzic takiego stwora dla mojej mamy.
Serdecznie dziekuje za wszystkie rady!
gijane
Posty: 162
Rejestracja: śr wrz 06, 2006 3:41 pm

RE: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: gijane »

z przywozeniem takiego zwierzaka bedziesz miec powazne problemy.
jak chcesz go przewiezc? samolot po pierwsze duzo kosztuje, po drugie nie kazde linie ( prawie zadne) beda chcialy zabrac takiego potwora na poklad- wiekszosc zabiera tylko psy i koty, i ew. fretki.
po trzecie, zwierzak moze zle zniesc lot. wiem ze sa powazne problemy z przywozenim zwyklych szczurow z usa.

droga inna niz samolot w zasadzie odpada- stakiem zajmuje to cale tygodnie, a samochodem to by trza przez azje jechac, troche daleko...
nie wiem jak sluzby celne potraktuja takiego szczura. jesli jak zwyklego, to papiery nie sa problemem, zdaje sie ze szczury nie msuza miec zadnych zaswiadczen o zdrowiu, zeby zostac przewiezione.ale to sie czesto zmienia, musisz poszukac informacji np na stronie inspektoratu celnego, czy czegos w tym stylu.

obawiam sie, ze zeby ci sie to udalo, musisz byc bardzo bogata i bardzo zdeterminowana. ale powodzenia zycze,zwierzak jest rzeczywiscie bardzo ciekawy.chetnie bym takiego obejrzala na zywo.
zolw
Posty: 3
Rejestracja: śr sty 31, 2007 9:07 pm

RE: Wielkoszczur = szczur gambijski = African Pouched rat

Post autor: zolw »

nie zrozumialas mnie, nie wybieram sie do usa SPECJALNIE po szczurka, tylko zamierzam kupic zwierza i przewiezc przy okazji i tak odbywanej podrozy, pewnie jakiegos przyjazdu do mamy na swieta.

Linie lotnicze to najmniejszy problem, na poklad mozna zabrac wszystko co nie pluje na metr trujacym jadem i miesci sie w standardowych klatkach. ;-)
Wiem na pewno, ze taka polityke maja wszystkie linie zrzeszone w Star all., dowiadywalam sie przy okazji przeprowadzki z zolwiem do Bostonu.

Pytalam raczej o formalnosci graniczne.
IMHO wielkoszczur nie jest na cites, wiec nie powinno byc potrzebne pozwolenie wywozowe...
Wlasnie, moze mlodego wielkoszczura mozna przedstawic jako zwyklego szczurka? :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”