Sałata

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
moniskua
Posty: 47
Rejestracja: pt lis 12, 2010 5:26 pm
Lokalizacja: Głogów

Re: RE: Sałata kontra młodziutki szczurka

Post autor: moniskua »

naczytałam się już o tym jaka to sałata jest zła, jednak żadnemu szczurkowi nic po niej nie było, i mojemu póki co też nic nie jest, dlatego to dziwne
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: RE: Sałata kontra młodziutki szczurka

Post autor: Paul_Julian »

Tylko się cieszyć , ze nic nie było. Po sałacie może być biegunka.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sałata

Post autor: greenfreak »

Ja swoim sałaty nie daję w myśl prostej zasady - nie dawać nic, czego by się samemu nie zjadło, a i sama jej nie ruszam. Najczęściej nie dość, że może być szkodliwa, to nie jest nawet smaczna. Czytałam, że lepiej już dać odrobinę kapusty pekińskiej, byle nie za dużo, bo to wciąż jednak kapusta, a jak dobrze pamiętam - może powodować wzdęcia ;)
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Sałata

Post autor: lovekrove »

greenfreak - to, że Tobie nie smakuje sałata, nie znaczy, że szczurkom też nie. Fakt, faktem, że może być szkodliwa, ale z drugiej strony zawiera bardzo wiele witamin oraz mikro i makroelementów, co jest cenne dla szczurków, ale też dla Ciebie ;) Moim ogonom dałam raz skosztować sałaty: objadały się bardziej niż ogórkiem, który do tamtej pory był ich przysmakiem ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
greenfreak
Posty: 482
Rejestracja: wt sie 10, 2010 2:27 pm
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sałata

Post autor: greenfreak »

W porównaniu z sałatą, która była kiedyś, ciężko powiedzieć, żeby "dzisiejsza" miała jeszcze smak ;)
Nie jestem też przekonana, co do jej wartości odżywczych. Dużo osób już mnie pouczało, że tam tego jest niewiele, a o substancje szkodliwe łatwo, szczególnie na terenie w miarę dużego miasta, gdzie powietrze nie należy do czystych nawet na terenie działek - żeby zobaczyć czyste niebo i poczuć różnicę zapachu, trzeba pojechać parę km pod miasto.
Wolę to zamienić na coś innego, co do czego nie ma tylu "ale" ;)
Awatar użytkownika
malwa115
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 12:51 pm
Numer GG: 11017572
Lokalizacja: Brzeg

Re: Sałata

Post autor: malwa115 »

Ja też uważam,że nie będę faszerować moich ogonków czymś,co może być potencjalnym zabójcą lub czymś co wywołuje biegunkę. Nie i tyle. Bez sałaty przeżyją,może nawet dłużej niż miały by ją jeść :) Pozdrawiam ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sałata

Post autor: alken »

sałata akurat zawiera sporo składników odżywczych, najlepiej podawac ją w sezonie, czyli mniej więcej późna wiosna- jesień, gdy jest szansa na znalezienie nie pryskanych roślin. można też w ogródku czy w doniczce posiać. na przykład rukolę.
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
malwa115
Posty: 124
Rejestracja: ndz kwie 11, 2010 12:51 pm
Numer GG: 11017572
Lokalizacja: Brzeg

Re: Sałata

Post autor: malwa115 »

A nawet nie pomyślałam o zasianiu swojskiej sałaty w doniczce :P Dziękuję za inspirację ;D
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”