[CZY SZKODZI] robienie zdjęć - flesz/lampa błyskowa

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
miama
Posty: 42
Rejestracja: wt wrz 22, 2009 12:32 pm
Lokalizacja: Lublin

Re: Szczur a zdjęcia z fleszem

Post autor: miama »

Wczoraj zastanawiałam się nad tym samym. Zwykle jak daję swoim dziewczynom po oczach, to właściwie na to nie reagują, ale ostatnio jak błysnęłam jednej, to na dłuższą chwilę zamarła, nie zrobiła najmniejszego ruchu i wyglądała na zdezorientowaną. Może to zbieg okoliczności, ale jakoś mi się mniej che je ganiać z aparatem od tamtej pory.
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Lampa błyskowa a szczurowe oczka

Post autor: L'urine-Boruta »

Witam, z tego co widzę to nie ma takiego tematu a jestem bardzo ciekawa bo nie chcę zrobić krzywdy Lurce. :)

Uwielbiam robić zdjęcia, ale, żeby było widać na nich jej pyszczek puszę użyć makro, a żeby makro wyszło, dobrze byłoby zbliżyć aparat - za tym ciągnie się to, że przy makro jest lampa, a wiadomo.. im blizej aparat, tym lampa daje po oczkach... Nie zauważyłam, żeby moja pipka uciekała przed lampą, ani zamykała oczka czy cokolwiek, bardziej przeraża ją sam dźwięk klatki. :P Chodzi o to czy lampa błyskowa wpływa jakoś na oczka / widzenie szczurka??
pozdrawiam
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
Nietoperrr...
Posty: 5467
Rejestracja: sob paź 17, 2009 12:28 pm
Lokalizacja: Oleśnica
Kontakt:

Re: Lampa błyskowa a szczurowe oczka

Post autor: Nietoperrr... »

Małym dzieciom szkodzi.Okulistka mnie kiedyś zlinczowała,jak jej pokazywałam zdjęcia mojego szkraba przy użyciu lampy,z bliska...Więc szczurakom pewnie tez... :-[
TU I TERAZ Gwizdo,Duszek
Za TM Agata,Kleofas,Figo,Bobek,Frodo,Niko,Bazyl,Zgredek,Indiana,Otiś,Angel,Bercik,Apsik,Rademenes,
Akysz,Szopen,Akuku,Duszka,Tosia,Rambo,Hektor,Lian-Czu[*]
Mebelki polarkowe http://www.fotosik.pl/u/iwonakoziarska/album/1166241/38
Awatar użytkownika
L'urine-Boruta
Posty: 564
Rejestracja: ndz gru 12, 2010 3:16 pm
Lokalizacja: ZST

Re: [CZY SZKODZI] robienie zdjęć - flesz/lampa błyskowa

Post autor: L'urine-Boruta »

Ale małym dzieciom oko rośnie i się kształci na wzór idealnego widzenia, a szczurki wzrok mają, ale słaby...

O dzieciach wiem, bo sama w domu mieszkam z dwojgiem... ze szczurkami dopieor zaczynam... ostatnio własnie robiłam zdjęcia z fleszem i bez [a odgłos klatki był] i tak czy siak się bała. Chwyciłam aparat podręczny, wyłączyłam dźwięk, zrobiłam znów z fleszem i bez... ani drgnęła... Dlatego myślę, że to jednak sprawka odgłosu wydawanego przez aparat... mmmm ;)
Obrazek
Sheepiee 23.12.2011
L'urine ur. 5.10.2010r. - 1.02.2013r.
Gandzia: ur. 14.01.2011r. - 4.04.2013r.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”