Strasznie lekkie szczury

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
PeLINKA
Posty: 189
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 10:02 pm
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik

Re: Strasznie lekkie szczury

Post autor: PeLINKA »

Patrząc na szczury w wolierze, wydaje mi się, że moje są tak samo duże.
Czyli może jednak coś nie tak z tą wagą...
Kurcze, muszę coś wykombinować, by zweryfikować czy waga u wet ważyła dobrze.

EDIT:
Słuchajcie, znalazłam u dziadka wagę! Moje szczury ważą ok. 300 g, a młode ok 120 g.
Jestem załamana, bo wetka dała mi ilość antybiotyku na 100 gramowe szczury, a Ściema jest w stanie tragicznym!
Awatar użytkownika
'Asia
Posty: 710
Rejestracja: pt maja 27, 2005 9:44 am
Lokalizacja: Poznań

Re: Strasznie lekkie szczury

Post autor: 'Asia »

Pelinko, tak myślałam! Koniecznie zmień weta! Weterynarz nie może popełnić takiego błędu!! Popatrz w dziale weterynarze, odszukaj miasta do jakiego Ci najbliżej i idź do polecanego na forum weterynarza. Przynajmniej będziesz mieć pewność że będą się znać na szczurach i też trafnie zdiagnozują chorobę i potrzebne leki, co może znacznie przyspieszyć leczenie! Udaj się tam jutro z samego rana i poinformuj że inny weterynarz źle je zważył, na podstawie czego wyliczył nieprawidłową dawkę. Powiedz też jakie to były leki. Powodzenia!!

PS. Szczerze mówiąc to uspokoiło mnie to, że ważą "normalnie", bo te 100 gram... To byłoby trochę straszne. Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
PeLINKA
Posty: 189
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 10:02 pm
Lokalizacja: Wrocław/Rybnik

Re: Strasznie lekkie szczury

Post autor: PeLINKA »

W lecznicy jest paru weterynarzy, akurat trafiłam na taką wetkę, która wcześniej nie miała kontaktu z moimi szczurami. Jutro pójdę do tej samej przychodni, ale mam nadzieję, że trafię na jakiegoś innego weterynarza, a jak znowu na nią, to powiem jej o błędzie. Mieszkam w stosunkowo dużym mieście (ok. 140 tys. ludzi), ale mało kto ma u mnie w "metropolii" szczury i byłam zmuszona sama założyć wątek na "Weterynarzach", niestety nikt nie odpowiedział.
agusia3r
Posty: 48
Rejestracja: wt gru 18, 2007 11:33 am
Lokalizacja: Będzin

Re: Strasznie lekkie szczury

Post autor: agusia3r »

Może tą rozmowę przerzucimy do weterynarzy polecanych? Bo temat trochę o szczurkach :)
Bardzo cieszę się, że są jednak cięższe, bo mój nawet w czasie choroby był cięższy, a pod koniec wyglądał strasznie :) Wniosek mamy jeden - nawet po ważeniu u weterynarza, lepiej wagę sprawdzić w domu ;)





Temat podzielony. Bardzo prosze trzymac sie glownego problemu.
limba mod
Pamelka.bmc
Posty: 28
Rejestracja: czw gru 11, 2008 8:22 pm

Re: Strasznie lekkie szczury

Post autor: Pamelka.bmc »

hm, podnoszę temat. czym utuczyć szczura? bo moje są bardzo chude, zwłaszcza Mafija i zdziadziały Blues.
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Strasznie lekkie szczury

Post autor: ogonowa »

Dawać kaloryczne rzeczy.
Albo jest jeszcze takie coś ,że kupujesz olej z pestek winogron i dolewasz kilka kropelek do pokarmu. Tuczy bo to tłuste, a nie szkodliwe dla zdrowia. Czytałam gdzieś o tym i chyba nawet tu ::)
Awatar użytkownika
Buni@
Posty: 618
Rejestracja: sob kwie 05, 2008 10:47 am

Re: Strasznie lekkie szczury

Post autor: Buni@ »

A czy szczurka można utuczyć oliwą z oliwek? Tzn. dodać kilka kropel do pokarmu tak jak robimy to z olejem z pestek winogron.
<*> Moje aniołki<*>
szczurki: Bunia, Sali, Gryzia, Rubi, Chloe; chomiki: Pipi, Emi
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Strasznie lekkie szczury

Post autor: Nina »

Pamelka.bmc pisze:hm, podnoszę temat. czym utuczyć szczura? bo moje są bardzo chude, zwłaszcza Mafija i zdziadziały Blues.
Od czasu do czasu nie zaszkodzi troche nutri drinka (są napoje i zupki, moje uwielbiają zupke kurczakową, dałyby sie za nią pozbawić ogonków)
Orzechy należą do tych bardziej tuczących rzeczy. Na mase dobre są surowe jajka (nie pamiętam tylko czy szczurom można dawać surowe, ale chyba tak)
Oprócz tego gotowany makaron z gerberem. Gotowane mięso.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Pamelka.bmc
Posty: 28
Rejestracja: czw gru 11, 2008 8:22 pm

Re: Strasznie lekkie szczury

Post autor: Pamelka.bmc »

ejj, a gdzie kupić tego nutri drinkaaa? ;p a olej z pestek winogron chyba mam :D to do ryżu dam, ciekawe czy zjedzą ???
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: Strasznie lekkie szczury

Post autor: S. »

Nutri drinka kupisz w aptece.
Czy na pewno Twoje szczury są za lekkie?
U mnie Negra waży 38 deko i jest otyła. Duża masa powoduje to, że jest ona trochę mniej sprawna od pozostałych szczurków.
Pamelka.bmc
Posty: 28
Rejestracja: czw gru 11, 2008 8:22 pm

Re: Strasznie lekkie szczury

Post autor: Pamelka.bmc »

nie ważyłam jej, ale duuużo schudła, a ważyła niecałe 300gram, chyba 270. a jest duuużo chudsze. i Blues też.
ogonowa
Posty: 2149
Rejestracja: ndz wrz 14, 2008 4:23 pm
Numer GG: 7589945
Lokalizacja: Wrocław

Re: Strasznie lekkie szczury

Post autor: ogonowa »

Pamelka, właściwie to ile one ważą ,że osądzasz o niedowagę? :D
Zjedzą nie bój bidy, jeszcze coś tam wrzuć u dawaj.

_____________________________________________________________________________-

Może tylko wydaje ci się ,że dużo schudła? Znaczy schudli?
Najpierw zważ ,bo tak to do niczego nie dojdziesz...
Pamelka.bmc
Posty: 28
Rejestracja: czw gru 11, 2008 8:22 pm

Re: Strasznie lekkie szczury

Post autor: Pamelka.bmc »

właśnie dostało stado wszame - ryż z olejem z pestek winogron, kalafiorem, sałatą. jadły, aż im się uszy trzęsły.

są za chude. jak je biore na ręce to Maf wcale nie czuje, że na mnei jest... mniej waży jak ją adoptowałam... piórko.
Awatar użytkownika
renata1009
Posty: 384
Rejestracja: czw lut 01, 2007 1:45 am
Lokalizacja: Ozorków

Re: Strasznie lekkie szczury

Post autor: renata1009 »

Czyli 300 gram to prawidłowa waga? Ostatnio ważyłam moje szczury i Redzik ważył 350 gram,a stosuję mu dietę ostatnio,bo mam wrażenie ,że jest dość gruby(jak biorę go w ręce to czuć sporo tego sadełka i okrągły brzuszek) a jest to dwuletni samczyk...Może też mam coś nie tak z wagą ...
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Strasznie lekkie szczury

Post autor: Nina »

renata1009 pisze:Czyli 300 gram to prawidłowa waga? Ostatnio ważyłam moje szczury i Redzik ważył 350 gram,a stosuję mu dietę ostatnio,bo mam wrażenie ,że jest dość gruby(jak biorę go w ręce to czuć sporo tego sadełka i okrągły brzuszek) a jest to dwuletni samczyk...Może też mam coś nie tak z wagą ...
No to zależy. Moje samice mniej-więcej tyle ważą, a to młode babki. Samce pineski ważą duuużo więcej.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”