oswajanie

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

ginger08051989
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 9:01 am

Re: oswajanie

Post autor: ginger08051989 »

hm... dziś zastosowałam metode w wannie... jedna weszła mi natychmis do nogawki i tam siedziała a druga do rękawa. nie wiem czy to dobrze czy źle tak czy inaczej nie idze żadnych zmian.. eh... to moja wina... nie mam wiele czasu:(
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: oswajanie

Post autor: S. »

Pozytywne jest to, że schowały się u Ciebie. Tzn. u Ciebie jest bezpiecznie. I o to chodzi w oswajaniu.
ginger08051989
Posty: 9
Rejestracja: sob wrz 20, 2008 9:01 am

Re: oswajanie

Post autor: ginger08051989 »

aha rozumeiem. ale nadal z klatki nie dasza sie wyciagnac. ale dzis mama bardziej pozytywny dzien wiec mam nadzieje ze to kestia czasu
Naven
Posty: 21
Rejestracja: wt gru 16, 2008 10:39 pm

Re: oswajanie

Post autor: Naven »

A ja mam takie pytanie... bo przygotowuje sie do kupienia lada dzien szczurkow... 2 samiczek... i zastanawia mnie jak je oswajac? dwie naraz brac na rece czy raz jedna raz druga? czytalam tez na forum zeby po przywiezieniu do domu nie wkladac od razu ich do klatki tylko trzymac np w kieszeni... to mam obie naraz? w jednej czy kazda oddzielnie?
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: oswajanie

Post autor: S. »

Obydwie naraz pod bluzę lub do kieszeni, przed włożeniem do klatki.
Poczytaj forum. Znajdziesz tu wiele informacji, które pomogą Ci oswajać szczurki.
Naixinka
Posty: 653
Rejestracja: sob sie 09, 2008 6:05 pm
Lokalizacja: Szczecin/Łódź/Wrocław

Re: oswajanie

Post autor: Naixinka »

Naven jeśli czytałaś forum to na pewno wiesz, że lepiej zaadoptować 2 maluchy z forum niż kupować w sklepie. No i tak jak napisała S. oswajać obie naraz ;)
Naven
Posty: 21
Rejestracja: wt gru 16, 2008 10:39 pm

Re: oswajanie

Post autor: Naven »

wiem wiem ale ja i tak kupie w sklepie... mam swoje argumenty na ten temat :P no i czytalam tylko o dwoch szczurach naraz nie moglam czegos znalesc ale juz dzieki...
Ze mną : ogonki-Ciemna i Mała :P koty-Liza i Ruda papuzki-Krakers i Nabudochonozor oraz żółw :P
Awatar użytkownika
Sophie
Posty: 43
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:12 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: oswajanie

Post autor: Sophie »

No własnie dobre pytanie, oswajać szczurcie w jednej kieszeni oba?
za tęczowym mostkiem: Rubi ['], Mała ['], Inka ['], Paulina ['], Frania [']
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: oswajanie

Post autor: S. »

Jak się zmieszą, to tak.
Awatar użytkownika
Sophie
Posty: 43
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:12 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: oswajanie

Post autor: Sophie »

Mam pytanie do tych dwóch szczurków jeszcze, pewien sprzedawca ze sklepu zoologicznego w Warszawie powiedział, że lepiej kupić jednego szczura najpierw a dopiero po jakimś czasie drugiego, ponieważ "szczury przyzwyczają się do siebie ale nie do wlasciciela". Czy miał rację ??? ?
za tęczowym mostkiem: Rubi ['], Mała ['], Inka ['], Paulina ['], Frania [']
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: oswajanie

Post autor: Malachit »

Zdecydowanie nie mial. Dwa szczury oswajaja sie latwiej z wlascicielem, poza tym nie sa samotne, w towarzystwie im razniej wiec nie sa tak strachliwe. Sprzedawcy rozne dziwne rzeczy mowia... :-\
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
fenomenalna90
Posty: 57
Rejestracja: śr mar 25, 2009 12:42 pm
Lokalizacja: Trójmiasto.

Re: oswajanie

Post autor: fenomenalna90 »

Kiedy oswajasz dwa na raz i jeden zacznie się przyzwyczajać to i drugi zobaczy, że może sobie pozwolić na smeranie Cie czy coś. Przynajmniej mój w ten sposób się nauczył bawić itd. - naśladując starszego.

A co do adopcji zamiast zakupu : łatwo jest mówić.. Ja sama drugiego szczurka szukałam po forach długi czas i w moich okolicach kompletnie nic nie było. A transport - moi rodzice i tak ledwo akceptują moje szczurasy więc zamieszanie z nimi związane tylko by ich rozdrażniło jeszcze bardziej.
Nie każdy ma możliwośc adopcji więc narzucanie mu tego jest nie na miejscu ;)
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: oswajanie

Post autor: Magamaga »

Jasne, więc lepiej niech kupi i spowoduje proporcjonalny wzrost szczurów dostępnych w sklepie dla terrarystów i osób nieodpowiedzialnych.
Przecież zamieszanie to zdecydowanie zbyt trudna do zniesienia rzecz....
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
Sophie
Posty: 43
Rejestracja: ndz paź 05, 2008 11:12 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: oswajanie

Post autor: Sophie »

Ale jeśli rodzice się przez zamieszanie zdenerwują to mogą zabronić następnych szczurów i wtedy już taka osoba nie będzie mogła następnego uratować nawet jakby chciała przez forum, bo rodzice jej zabraniają. Czasami po prostu nie ma okazji a samego szczura nie można zostawiać.
za tęczowym mostkiem: Rubi ['], Mała ['], Inka ['], Paulina ['], Frania [']
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: oswajanie

Post autor: Izold »

A mi się wydaje że zamieszanie z tym związane nie jest takie dokuczliwe.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”