Czapeczniki III generacji w nowych domach

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czapeczniki III generacji juz na swiecie!

Post autor: merch »

Tak robi imponujace gniazdo i broni go zaciekle przed innymi szczurami , jak ktos podejdzie do klatki to go ofuka wyjatek robi dla mnie i swojej matki , chlopakow goni .
Awatar użytkownika
__AnKA19__
Posty: 103
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 3:11 pm
Lokalizacja: Głogów

Re: Czapeczniki III generacji juz na swiecie!

Post autor: __AnKA19__ »

Nie dziwne, że ich tak broni, pewnie przecudne kluchy z nich :D
miziania dla mamuśki, zdrówka dla maluszków :* Gratulacje :D :D: :D
Z nami: Chopin, Lio, Shortii, Mała Mii, Zgredzio
W serduszku: Lilu ('), Edzia (')
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Czapeczniki III generacji juz na swiecie!

Post autor: yss »

zalbi: dzikuskowce zazwyczaj nie są woreczkowe :) takie raczej kołeczki na nóżkach, mięśnie, kości i skóra :P
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czapeczniki III generacji juz na swiecie!

Post autor: Ivcia »

Proszę o więcej informacji ;)
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czapeczniki III generacji juz na swiecie!

Post autor: merch »

Ivcia na razie trudno o nowe informacje, maluchy sa jescze bardzo malutkie dopiero zaczynaja sie wybarwiac , w tej chwili nie jestem w stanie odroznic kolorow. Na razie wiem na pewno , ze sa dumbo, ale to w zasadzie bylo do przewidzenia, a nie chce ich teraz wyciagac z gniazda , dzis dopiero minela druga doba ich zycia.

Natomiast powtorze informacje szczurki staram sie wydawac ( za oplata ) w jednoplciowych parach.
Zdarza mi sie wydawac szczurki pojedynczo , ale wtedy chce zeby mialy towarzystwo rowne wiekiem w transporcie i w przyszlym domu. Tak naprzyklad pojechal maluszek do Limby jechal do Warszawy w towrzystwie , a Limba w tym samym czasie zaadoptowala maluszka od Niny, na dodatek on zostal taki bez pary. W innych sytuacjach dąrze do tego zeby szczurki szly do nowych domow w parach. Jest to dal nich mniejszy stres odlaczania od stada, jezeli wymagane jest stopniowe laczenie maluszek w tym czasie nie musi byc sam.
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czapeczniki III generacji juz na swiecie!

Post autor: Ivcia »

W sumie, to właśnie chodziło mi o to, czy są dumbo ;) ... Ostatnio słyszałam, że szczury mogą być dumbo tylko dziedzicząc to po mamie, ale już nie ważne.
Wysłałam PW.
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Czapeczniki III generacji juz na swiecie!

Post autor: Telimenka »

Gratuluje merch :)

Siostra moich chlopaczkow jest juz mama! nie chce sie wierzyc a moi Panowie to takie dzieciaki sa ;)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czapeczniki III generacji juz na swiecie!

Post autor: merch »

Teli bo to starsza siostra jest :), no i wedlug wytycznych shsr to i tak niemal w ostatnim momencie zalapala sie na ciąze :P
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: Czapeczniki III generacji juz na swiecie!

Post autor: Telimenka »

Alez ja glupia :D nie wiem czemu myslalam ze Dorotka jest z miotu E ..
Nie komentujcie. Merch to ufff :P :P rzutem na tasme doslownie hihi
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
jakasiek
Posty: 40
Rejestracja: wt wrz 23, 2008 6:55 pm

Re: Czapeczniki III generacji juz na swiecie!

Post autor: jakasiek »

Merch, gratulacje!
Ja też czekam na fotki z niecierpliwością!
Oj, chciałabym bardzo dumbolkową panienkę odczapeczkową!
Niestety na dwie nie uda mi się namówić małżonka, a poza tym wg moich obliczeń nasza klatka ma 5 miejscówek...
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czapeczniki III generacji juz na swiecie!

Post autor: Nina »

Ivcia pisze:Wysłałam PW.
Hyhy ^^

Teli, no tak, imie Dorota jest zdecydowanie na E :D
Czyli maluszki z tego miotu, będą na Fffff?
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czapeczniki III generacji juz na swiecie!

Post autor: merch »

Dziekuje za gratulacje :).

Jakasiek co za problem kupic nowa klatke :P

Mala aktualizacja, maluchy rozwijaja sie prawidlowo, zaczynaja tez pojawiac sie znaczenia :).

Na razie brak chetnych na chłopakow a sa i tacy :Uprzedzam , ze wszystko wskazuje na to , ze dzieciaki beda piękne, po tatusiu i mamusi :).
Mam nadzije , ze wyrosna znich tez duze szczurki. Dorotka jest wprawdzie calkiem przecietna ( tylko pod wzgledem wielkosci oczywiscie) samiczką, ale juz jej braciszkowie do mikrusow nie naleza , ok 600 gram. Nosanek mimo, ze wzielam go jako ociupka ze strachem czy aby dorosnie do rozmiarow hodowlanych wedlug moich kryteriow ( są bardziej rygorystyczne od SHSR- owych) wysrosl pieknie , obecnie ma mase ok 600 gram i do ulomkow nie nalezy. Nosan nalezy tez prawdopodobnie do tzw miziakow, znaczy sie lubi pieszczoty, bardzo tez zintegrowal sie z Poldzikunami.
Dorota jest bardzo dobra mamą, podobnie jak Cela w pierwszej dobie nie odstepowala maluchow. Przyznam szczerze ze troche bylam w strachu pod koniec ciazy Doroty bo bardzo duzo przybyla - wiecej niz wartosci referencyje, na szczęście z porodem dala sobie rade spiewajaco , a tak duzy przybor masy spowodowany byl duzą iloscią maluchów. w koncu to po 7 w kazdej z czesci macic. Maluchy byly widoczne nawet od góry, czyli ostatnie w rogach Dorota nosila niemal na plecach.


Przypominam jak na razie lista na chlopakow swieci pustkami.


Tak maluszki z tego miotu beda na F tym razem przygotowalam juz liste propozycji, jak zwykle w moich miotach preferuje ludzkie imiona :)

Kurde sama czekam na ofutrzenie jak na szpilkach. Nie wiem moze jestem przewrazliwiona, ale teraz te male kilkugramowe cialka wydaja mi sie tak kruche , ze boje sie je brac do ręki, ale jak dostaną meszku i przekrocza magiczne 10 gram , ech wtedy poszaleje :) ;D O0
Ostatnio zmieniony pt sty 16, 2009 10:00 am przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czapeczniki III generacji juz na swiecie!

Post autor: Nina »

merch pisze:Uprzedzam , ze wszystko wskazuje na to , ze dzieciaki beda piękne, po tatusiu i mamusi :)
Ojć. Tyle powiem...napisze ;D

Takie maluszki strasznie kruchutkie są. Ja też sie bałam brać do łapek, ale powstrzymać sie też nie mogłam :P
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

Re: Czapeczniki III generacji juz na swiecie!

Post autor: merch »

No mialam sie zabrac za robote i chwilowo nieaktualizowac tematu miotu , ale nie moge , no po prostu nie moge.

Dorota domagala sie wyjscia gryzla kratki. Otworzylam klatke.
Poczynania Doroty po wyjsciu z klatki.

1. Proba zaciagniecia do klatki mojej bielizny.
Finish - proba nieudana , ale musialam wykazac sie duza determinacją w obronie mojej wlasnosci.
2. Poniewaz gniazdo ( zdaniem Doroty ) jest wciaz za male w koncu co to jest rolka recznikow papierowych , pol polara i co z tego , ze zajmuje polowe klatki typu Jenny, trzeba zaciagnac do klatki poduszke- na szczescie poduszka okazala sie za ciezka.
3. Skoro z poduszka sie nie udalo to moze chociaz ten duzy koc jest milusi i w twarzowym czerwonym kolorze , to nic ze ma wymiaru 160x200
4. No kurde z kocem tez nie wyszlo moze chciaz rolka papieru toaletowego ...
Tym razem machnelam reka i Dorota zwyciesko wtaszczyla rolke do klatki i umocnila nia brzeg gniazda.
po czym zostala zamknieta balam ryzykowac sie proy wniesienia moich kapci , kubeczka po kawie, aktualnie czytanej gazety, koldry i dywanu.

cdn...
Awatar użytkownika
Ivcia
Posty: 1541
Rejestracja: sob maja 19, 2007 11:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czapeczniki III generacji juz na swiecie!

Post autor: Ivcia »

Nina pisze:
Ivcia pisze:Wysłałam PW.
Hyhy ^^
... ::)
merch pisze: Tak maluszki z tego miotu beda na F tym razem przygotowalam juz liste propozycji, jak zwykle w moich miotach preferuje ludzkie imiona :)
A można później zmienić imię, czy musi pozostać, to które nadasz? :)

Po przeczytaniu opisu dobudowy gniazda przez szczurzą mamusie wnioskuję, że jest z niej niezły bob budowniczy i mamusi muminka mogłaby nosić miano :D Tylko pozazdrościć takich kruszyn... Na pewno będą bardzo inteligentne i przytulaśne ;) , bo rodziców mają the best! Także...
merch pisze:No mialam sie zabrac za robote i chwilowo nieaktualizowac tematu miotu , ale nie moge , no po prostu nie moge.
...nie dziwię Ci się ;D

Jejciu jej, ale one muszą być śliczne. Z racji, że od razu oszalałam na ich punkcie zapomniałam pogratulować ::) GRATULUJĘ! :)
<:3 )~ Bahama Mama
za TM Rubi ['] Vanilla ['] Arma ['] Gaja ['] Faramuszka ['] Pina Colada [']

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”