[WYJAZDY] czy szczurek mnie nie zapomni? tęsknota itp

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

14dniowy wyjazd??

Post autor: Dinusia »

Ja tez wyjezdzam na tydzien albo dwa do turcjii i zastanawiam sie czy ich niewziasc ale niewiem czy moga byc przez 7 lub 14 dni w transporterku(bym kupila im wiekszy i jeden bylby w jednyma drugi w drugim albo razem ale niewiem czy by sie zmiescily) i tez neiwwiem jak bedzie z hotelem bo jesli ktos zauwazy ze mam szczura w pokoju to niewiem co moze sie stac....moze bral ktos szczura za granice kiedys?Bo z samolotem niebedzie problemu bo przeciez moge ja trzymac w rekawie........
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

14dniowy wyjazd??

Post autor: Mimysia »

W rękawie to lepiej nie trzymaj....Ja wyjechałam nawet na trzy tygodnie i mnie moja poznała...
Cieszy sie kiedy wracam po kilku dniach.
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

14dniowy wyjazd??

Post autor: Dinusia »

Ale niechodzi mi o to ze niebedzie mnie pamietac.....tylko o to ze mi bedzie bez niej smutno.....
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

14dniowy wyjazd??

Post autor: Mimysia »

Ja mówie o rekawie.... :?
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

14dniowy wyjazd??

Post autor: Dinusia »

A czemu nie?Przeciez nic jej sie niestanie i pewnie by tam zasnela!
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

14dniowy wyjazd??

Post autor: Mimysia »

lepiej w transporterku bo jak w samolocie zginie,to mozesz jej nie znalezc i ktos jej moze zrobic krzywde a nawet zabic!wiesz jak niektore paniusie reaguja na szczurki...
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Dinusia
Posty: 352
Rejestracja: śr kwie 06, 2005 12:19 pm

14dniowy wyjazd??

Post autor: Dinusia »

Ale przeciez bym jej pilnowala zeby niewychodzila mi spod bluzy a zreszta to tylko 2-3 godzinki!Ona jest bardzo spokojna!Tylko niewiem czy by mogla byc przez 7 albo 14 dni w transporterku bo przeciez caly dzien bym jej niemogla nosic ze soba!
Ze mna Plamcia z plamcia na brzuszku Rati(kapturka blaze), Panda i Emka...Zagladajcie do mojej galerii! :D
GG:5641215
.....................................................................
Chomiczka Misia i wyjatkowy kot Mycior zawsze w moim sercu! :cry:
Mimysia
Posty: 373
Rejestracja: czw mar 31, 2005 1:52 pm

14dniowy wyjazd??

Post autor: Mimysia »

Przeżylaby w transporeku ,spokojnie,co innego na swobodzie
This is the night
this a beautyfull night
and we call Bella Notte.

Miłość to coś co jest zawsze ale nie wszędzie.Taki przyjaciel, co się można zkichać wysyłając zaproszenia, bo nigdy nie przychodzi.
I tak się tydzień później wprosi ;)
Dona
Posty: 2033
Rejestracja: pt lip 09, 2004 3:45 pm

14dniowy wyjazd??

Post autor: Dona »

[quote="Dinusia"]tylko o to ze mi bedzie bez niej smutno.....[/quote]
Z całym szacunkiem, ale to będzie dla niej stresujące! a przecież przez tydzień czy dwa bez niej ni\c się nie stanie... ja też za swoimi zwierzakami tęsknię, ale nie zabieram ich ze sobą... Wolę zostawić mamie albo komuś znajomemu na przetrzymanie... Więc nie wiem czy zabranie jej to dobry pomysł... Przecież Twoja mama się może szczurcią zająć...
vega
Posty: 249
Rejestracja: ndz sty 23, 2005 10:16 pm

14dniowy wyjazd??

Post autor: vega »

my wlasnie wrocilismy z 2tyg urlopu, szczurki byly u Dixi ( za co baaardzo dziekujiemy ) ale jak tylko wrocily do domu zaczely biegac po swoich dawnych skrytkach, i na pewno o nas nie zapomnialy, ciesza sie caly czas i rozrabiaja :D :D
n-boh
Posty: 42
Rejestracja: pt sty 14, 2005 8:50 am

14dniowy wyjazd??

Post autor: n-boh »

ja jak wyjeżdzam na dłuższy czas to albo staram się szczurcie zabrac ze sobą albo daje ja pod opieke koleżanki która też ma ogonki, wtedy mam pewność ze nic jej się nie stanie, a co najważniejsze ma towarzystwo:)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

14dniowy wyjazd??

Post autor: Fam »

pod dobrą opieką ogonki nie zapomna wlasciciela, i dobrze zniosa rozloke
za tęczowym mostem: Karolcia
pat
Posty: 12
Rejestracja: czw cze 22, 2006 4:46 pm

Czy szczurek t?skni?? ;(

Post autor: pat »

Moja starsza szczurka, po wyjeździe jednego z opiekunów, jest jakaś smutna. :cry: Opiekuję się nią w tej chwili sama, a zwylke było nas dwoje..
Poza tym, od ok 2 miesięcy dzieli mieszkanko z inną szczurką. Między nimi panuje zgoda (lecz na początku troszkę walczyły), iskają się, razem śpią, nawet jednocześnie piją z jednego poidełka :zakochany: .. Pokazuje jej sie na nosku jeszcze porfiryna, podobnie jak u młodszego szczurka.
Zastanawiam się, czy to zachowanie jest zpowodowane nowym towarzystwem, czy może po prostu tęskni??
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: Elbereth »

Co do tęskniących szczurków, to nie mam własnych doświadczeń, ani nie miałam żadnego szczurka pod opieką, ani nie zostawiałam swoich.

Z tego, co wiem, to szczury tęsknią. To http://szczury.org/viewtopic.php?t=11900 jest temat o szczurku, który z tęsknoty zagłodził się na śmierć :cry: .

Jeśli szczurki są razem już 2 miesiące i są tak zaumplowane, to jest dobrze :D . Ta porfiryna to chyba nie jest przez maluszka, skoro już tyle są ze sobą. Może to jakaś choroba, albo rzeczywiście tęskni.
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Szałas
Posty: 880
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:28 am

Czy szczurek tęskni?? ;(

Post autor: Szałas »

oj tesknią jak nic...
jak mnie za długo nie ma to potem boczą sie na mnie ^_^ :(
" nie jestem oswojonym szczurem"
"Piotruś Pan nie żyje...Peter Pan is dead"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”