Czy napewno...

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Leia
Posty: 995
Rejestracja: sob sty 10, 2009 12:00 pm
Lokalizacja: Rogalin

Re: Czy napewno...

Post autor: Leia »

A widzisz Nakasha, wczoraj wieczorkiem. Jajca były jak sto pięćdziesiąt. Sorki za OT.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czy napewno...

Post autor: zalbi »

Nakasha, dokładnie.

Nadal zastanawia mnie jak przekłada się damskie "A" na męskie rozmiary =P

Offtop zdechł. Właśnie w tym miejscu. Jak nie, to dobiję. :P /Agata
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Awatar użytkownika
zaszczurzona
Posty: 72
Rejestracja: sob sty 17, 2009 10:52 am
Lokalizacja: Legionowo

Re: Czy napewno...

Post autor: zaszczurzona »

Moja mama nie chcę szczura z forum ,bo...po prostu nie chce. Mówi ,że jeśli nie zgadzam się na ogonka z
zoologa to woli więcej zapłacić za takiego z hodowli...Tylko po co mi rasowy szczurek?

Mama powiedziała ,że jakby ktoś mieszkał w Warszawie to możemy kupić od kogoś komu się kluseczki narodziły przez przypadek. :) ( i są pod dobrą opieką).

Niedawno moja mama poznała kobietę która zajmuje się rozmnażaniem szczurków i sprzedawaniem (nierasowych ogonków). Czy to dobry pomysł by odwiedzić jej hodowlę i kupić od niej ogonka?

~~~
A czy to dobry pomysł by kupić szczurka od kobiety która hoduje szczurki (nierasowe) i sprzedaje?
Oczywiście najpierw odwiedziłabym jej hodowlę. ;)

Moja mama mówi ,że NIGDY nie kupi szczura z forum...Dlaczego?Nie chce powiedzieć.

Scalone. /Agata
Moje maleństwa ; Kora i Dżuma...
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Czy napewno...

Post autor: zalbi »

Szczerze? Jest to totalnie beznadziejny pomysł. Bo to typowa rozmnażaczka. Nie pochwalamy tutaj czegoś takiego. Jakby szczurki Ci oddała, to ok. Ale nie sprzedała.


A szczury z forum się adoptuje a nie kupuje.




Dobrze, juz koniec off topu. Ale Agata, żałuj, że się do wczorajszej rozmowy nie przyłączyłaś =)
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Czy napewno...

Post autor: Nakasha »

Zdecydowanie nie!

Osoby, które rozmnażają szczurki nie rodowodowe i sprzedają np. na allegro, dla terrarystów, czy do sklepów zoologicznych, często nie mają kompletnie pojęcia o tym, co robią.

Często trzymają szczurki w za małych klatkach czy wręcz terrariach, nieodpowiednio je karmią, samiczki są eksploatowane do granic możliwości, młode za wcześnie oddzielane od matki, albo za późno rozdzielane płciami co kończy się przedwczesnymi ciążami samiczek. Takie rozmnażaczki najczęściej nie pilnują tego, aby szczurki nie były spokrewnione, niewiele wiedzą o ich przodkach i nie prowadzą żadnych zapisów na temat swoich "linii". Zazwyczaj nie oswajają swoich szczurów i nie socjalizują kluseczek.

Kupując takiego szczurka napędzasz popyt takim osobom i mocno ryzykujesz zdrowiem maluszka. :(

Zapraszam do tematu: dlaczego nie należy rozmnażać szczurów sklepowych, tam możesz sobie poczytać o konsekwencjach takiego rozmnażania, również zdrowotnych:

http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t ... a&start=60
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: Czy napewno...

Post autor: yss »

zaszczurzona pisze:Moja mama nie chcę szczura z forum ,bo...po prostu nie chce. Mówi ,że jeśli nie zgadzam się na ogonka z
zoologa to woli więcej zapłacić za takiego z hodowli...Tylko po co mi rasowy szczurek?
http://szczury.org/viewforum.php?f=144
obejrzyj mioty i pogadamy :P
ten się nie myli, kto nic nie robi
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Re: Czy napewno...

Post autor: Nina »

Po to Ci rodowodowy, że masz pewność iż dostaniesz malca zdrowego, oswojonego, z pewnymi przodkami, z mniejszym ryzykiem wystąpienia chorób genetycznych i perspektywą życia te 2,5 roku bez nowotworów.
No i do tego ślicznego :)
Rozmnażalnie od razu odrzuć i jeśli naprawdę nie chcesz szczura z hodowli, to namów mame na adopcje przez forum.
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”