[PIES] Jak przyzwyczaić psa do szczurków?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
izoldka
Posty: 57
Rejestracja: czw lis 26, 2009 8:30 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [PIES] Jak przyzwyczaić psa do szczurków?

Post autor: izoldka »

tez mam sunie i 4 szczurki...niestety Jessi nie jest chetna do zaprzyjaznienia sie z ogonkami:( Pyszczki nic sobie z niej nie robia...a ona jak tylko ktorys podchodzi na odleglosc blizej niz pol metra warczy i...ucieka ;D
izka
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [PIES] Jak przyzwyczaić psa do szczurków?

Post autor: Effie »

Odkopuję temat... Ja też mam problem z dziwną reakcją psa... Ja mam psa, że psa... co prawda po kastracji, ale suką to on nie jest. Ale i tak się zaczynam bać, że albo mu się zanosi na ciążę urojoną, albo się bidula zakochał, bo pcha się do szczury i ją natarczywie liże. Jak szczura jest w klatce to on przed nią siedzi i piszczy... A najgorsze w tym wszystkim jest to, że już bym je puściła razem, niech się bawią (dzieci mam nadzieję, że by z tego nie było), ale się boję, że go moja biała dama wreszcie upierdżondży w nos, a tego bym chyba nie zniesła... jak zrobić żeby szczur psa nie ugryzł? Wie ktoś?
Obrazek
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [PIES] Jak przyzwyczaić psa do szczurków?

Post autor: Izold »

Mój psiak nie raz przez swoje urojone ciąże został chapnięty w nochal. nie ryzykowałabym, moja Sheba raz próbowała szczurka w zęby, i pod biurko, chyba żeby "nakarmić", ale Mozzarella chapnął ją w nochal, i bezczelnie usiadł i zaczął się myć... :)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [PIES] Jak przyzwyczaić psa do szczurków?

Post autor: dusiaczek »

Jeśli masz sukę i te urojone ciąże są na prawdę "urojonymi ciążami", nie tylko opieką nad ciurami to uważaj na nią, już w 2 tematach pisałam, więc nie będę się powtarzać, powiem tylko że takie urojone ciąże zaburzają gospodarkę hormonalną suki przez co może się ona nabawić wielu groźnych chorób (zapalenia sutków czy ropomacicza) chociaż nie mówię że tak musi być, ale lepiej być czjunym
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: [PIES] Jak przyzwyczaić psa do szczurków?

Post autor: zalbi »

[quote="Effie"]Ja mam psa, że psa... co prawda po kastracji, ale suką to on nie jest./quote]
kto jeszcze nie wie, że pies jest psem a nie suką?
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [PIES] Jak przyzwyczaić psa do szczurków?

Post autor: dusiaczek »

Izold pisze:Mój psiak nie raz przez swoje urojone ciąże został chapnięty w nochal. nie ryzykowałabym, moja Sheba raz próbowała szczurka w zęby, i pod biurko, chyba żeby "nakarmić", ale Mozzarella chapnął ją w nochal, i bezczelnie usiadł i zaczął się myć... :)
O ten post mi chodzi. Tu nigdzie nie pisze czy "psiak" to pies czy suka.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Izold
Posty: 1695
Rejestracja: sob lut 21, 2009 12:31 am

Re: [PIES] Jak przyzwyczaić psa do szczurków?

Post autor: Izold »

Sheba- imię dla dziewuchy ;)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: [PIES] Jak przyzwyczaić psa do szczurków?

Post autor: dusiaczek »

Kurde to już mnie masz, tego szczerze powiedziawszy nie zauważyłam (ech matura za 3 tygodnie a ja nie umiem czytać ze zrozumieniem...;p)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
Orangeo
Posty: 70
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 10:29 pm
Lokalizacja: Paczków, Nysa

Re: [PIES] Jak przyzwyczaić psa do szczurków?

Post autor: Orangeo »

Moi rodzice rozważają zakup szczurka lecz niestety nie są pewni co do zachowania naszego psa.
Ma on 10 lat, jest sznaucerem średnim. Moja koleżanka odwiedziła nas ze swoim szczurkiem na ramieniu. Szczurek nie bał się psa, za to nasz pies zachowywał się bardzo dziwnie: był 'podniecony' tą całą sytuacją - strasznie chciał mieć dłuższy kontakt ze szczurkiem na co nie mogłam pozwolić gdyż nie byłam pewna jego reakcji, dyszał, piszczał, gdy tylko udało mu się zbliżyć do szczurka chciał go polizać. Trzymałam go za obrożę ponieważ strasznie się wyrywał, nie mógł usiedzieć w miejscu, serce strasznie mu waliło, czasem szczeknął.
Nie jeżył się, nie warczał, nie czaił się na szczurka.
Problem w tym, że nawet jeślibym trzymała szczurka u siebie w pokoju na szafce pies i tak miałby dostęp do pokoju - umie otwierać sobie drzwi.
Nie wiem czy jego zachowanie było spowodowane tym, że widział "coś nowego" i koniecznie chciał "to" poznać ? Myślę, że to całkiem prawdopodobne. Nigdy nie zachowuje się agresywnie wobec np. małych psów ponieważ wcale go nie interesują, czasami nawet się ich boi. Z kotami podobnie - ssał cycuszka razem z jednym i uwielbia koty, niestety żaden nie chce się z nim pobawić.
Co o tym sądzicie ? Czy był to objaw agresywnego zachowania ? Może przyzwyczaiłby się do obecności szczurka po jakimś czasie ?

Wiele czytając na forum stwierdziłam, że jeśli rodzice zgodzą się mimo zachowania psa na szczurka, od razu poproszę o dwa. W końcu zależy mi na ich dobrze. Jeśli się nie zgodzą na 2 tylko na 1 - cóż, wolę by szczurki były szczęśliwe i odpuszczę. Może kiedyś uda mi się spełnić marzenie.
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: [PIES] Jak przyzwyczaić psa do szczurków?

Post autor: KITEgirl »

zachowanie godne pochwały. albo 2 albo żaden :) jak już rodzice zgodzą się na 2( podsuń im info z forum) postaraj się je adoptować z działu zwierzaki
Awatar użytkownika
Orangeo
Posty: 70
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 10:29 pm
Lokalizacja: Paczków, Nysa

Re: [PIES] Jak przyzwyczaić psa do szczurków?

Post autor: Orangeo »

Dzisiaj rozmawiałam z mamą.
Ona, tak samo jak ja, obawia się o zachowanie psa. I ja i ona boimy się, że pies nie przyzwyczai się do obecności szczurków i nie będzie dniami i nocami sypiał. Bardzo się o to boję, ponieważ wszyscy byliby co najmniej zestresowani całą sytuacją.
Po drugie. Gdy wspomniałam mamie o chęci posiadania 2 szczurków zaczęła się śmiać. Powiedziałam, że mówię poważnie, chcę ich dobra i zaczęłam wszystko tłumaczyć. Stwierdziła, że może i mam rację.
Myślę, że obawa o reakcję psa jest zbyt silna, by przygarnąć szczurki. Tak samo u moich rodziców jak i u mnie. Z mamą stwierdziłyśmy, że jeśli nie spróbujemy nie dowiemy się jaka byłaby sytuacja, lecz co by było gdyby jednak nie udało się i pies ciągle chodził "podminowany" ?
Proszę, jeśli ktoś z Was przeczyta moje posty niech powie co o całej sytuacji sądzi. Może ktoś z Was znalazł się w podobnej ? Będę wdzięczna za wszelkie rady. :-*
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: [PIES] Jak przyzwyczaić psa do szczurków?

Post autor: KITEgirl »

ja bym zaryzykowała. dla psiaka to nowa sytuacja ale myślę że się przyzwyczai. moja kotka przez pierwsze dni siedziała przyklejona do klatki i nawet szelest paczki z jedzeniem jej nie odciągał. śmialiśmy się że ma tv ;D
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: [PIES] Jak przyzwyczaić psa do szczurków?

Post autor: Effie »

Ja też się bałam o reakcję psa, zwłaszcza, kiedy klatka urosła do takich rozmiarów, że musiała stanąć na podłodze, czasem podejdzie, jak wsadzi no w kraty to szczury od razu spróbują czy jest jadalny. Jak otwieram klatkę to przychodzi je lizać. Nigdy nie przejawiał negatywnych reakcji. Teraz interesuje się klatką tylko wtedy, gdy panuje w niej jakieś nadzwyczajne poruszenie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Orangeo
Posty: 70
Rejestracja: czw kwie 28, 2011 10:29 pm
Lokalizacja: Paczków, Nysa

Re: [PIES] Jak przyzwyczaić psa do szczurków?

Post autor: Orangeo »

Przeprowadziłam dłuuugą rozmowę z tatą, od razu wytłumaczyłam, że przygarniam albo 2 szczury albo żadnego. O dziwo nie zareagował dziwnie, bardzo się cieszę, że chciał mnie wysłuchać. Myślę, że przekonałam go. Zarówno co do zachowania psa jak i większej ilości nosków ;) Pod koniec pytał nawet ile kosztuje klatka, jaka powinna być na 2 szczuraski, jak wygląda ich "łączenie", skąd je ''wziąć'' itd. Zagroził tylko, że on nie ma zamiaru się nimi zajmować - karmić, sprzątać itp., oraz że moim problemem będzie oddanie ich pod opiekę komuś na czas wyjazdu rodzinnego (nie martwię się o to zbytnio, ponieważ wyjeżdżamy góra 2 razy do roku - rodzina daleko). Obiecał, że porozmawia z mamą i powiedzą mi o swej decyzji. Jestem wniebowzięta, trzymajcie kciuki ! :D :D :D
Awatar użytkownika
Eliskaa
Posty: 25
Rejestracja: czw mar 27, 2014 1:12 pm
Numer GG: 6355171
Lokalizacja: Łódź

Re: [PIES] Jak przyzwyczaić psa do szczurków?

Post autor: Eliskaa »

Nie chcę tworzyć nowego tematu, więc piszę w tym, a mój problem ma trochę inne rysy.
Mój pies - Odi (nie po kastracji) gdy zobaczył szczurki w klatce, to dostał szału. Mam ogonki od 2 tygodni i wciąż jest tak samo. Gdy siedzę w pokoju ze szczurkami, cały czas siedzi i ogląda TV(klatkę). Gdy któraś moja dziewuszka podchodzi do pręcików, ten rzuca się na pręty i próbuje złapać ją zębami. Myślałam, że jest zazdrosny, więc mimo iż on interesował się tylko klatką, chciałam odciągnąć jego uwagę od dziewczyn i go trochę popieścić. Ten natomiast, gdy go zaczynam głaskać jak leży przy szafie niedaleko klatki, rzuca się na klatkę i skaczę do szczurków. Moje pieszczochy są już oswojone i bez problemu siedzą mi w dłoniach, więc spróbowałam z mamą pokazać mu szczurka. Zamknęłam jedną w kulce z dłoni i dałam powąchać psu. Wziął i mnie chapnął, że aż mi skóra zeszła. Próbowałam przyzwyczajać go do zapachu, ale jego to nie interesuje.
Pies jest razy York - średni.
Pomocy!
Kolo i Chilli. - Od dnia 13.03.1014
Chilli (*)

Kakauko i Satynek - Od dnia 27.04.2016
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”