Szukam koleżanki dla mojej szczurki celem odwiedzin (Poznań)

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
noovaa
Posty: 4882
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:22 pm
Numer GG: 8639358
Lokalizacja: Białystok

Re: Szukam koleżanki dla mojej szczurki celem odwiedzin (Poz

Post autor: noovaa »

Niektórzy ludzie mnie przerażają ... gdzie ten świat idzie!?

" Jestem mądrzejsza od naukowców, hodowców z wieloletnim doświadczeniem, badaczy i ludzi którzy od lat nie robią nic innego tylko obserwują dane zwierze. Mam JEDNEGO szczura i wiem więcej od osób, którzy przez całe życie mieli ich kilkadziesiąt. Mój szczur JEST INNY OD WSZYSTKICH SZCZURÓW, lepszy, bo nie odczuwa potrzeb dla niego podstawowych "

To tak jakby powiedzieć " szczur nie musi jeść żeby żyć ".. :/
Obrazek
Szczurza rodzinka: * Lili * Kropka * Zmyłka * Wypierd *
Odeszły: * Maja * Różyczka * Adaś * Niunia * Yuki * Remi * Jagódka * Yogi * Phantom * Czochruś * Ninja * Nefertari * Misiu *
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Szukam koleżanki dla mojej szczurki celem odwiedzin (Poz

Post autor: gruszka1990 »

Mam też styczność z osobą która tak jak koleżanka upiera się że szczur jest szczęśliwy, kiedy bawi się z nim i poświęca mu dużo czasu. Tylko że ja mieszkam za ścianą i mam 4 samiczki i ten maluch gdy tylko poczuje je blisko od razu staje się 10x bardziej aktywny, a tak to tylko siedzi w domku, mało je i piłuje non stop pręty w klatce... I już próbowałam ją nawrócić i oczywiście bezskutecznie. Mnóstwo osób traktuje zwierzęta jak własne widzimisie, maskotki, nie zważając na ich dobro, ale nic z tym nie zrobimy. Na tym forum wypowiadają się ludzie którzy kochają szczury i chcą dla nich jak najlepiej. A osoby które z biegu są zmiecione z powierzchni ziemi milionem pretensji i pouczeń więcej tu nie wejdą i tak będą robić swoje. Uważam, że może koleżanka nie do końca straciła świadomość o dobrze dla zwierzaka skoro chcę umożliwić mu styczność z innymi szczurami. Nawet jeśli miałyby się poganiać po pustym pokoju to byłoby lepsze niż siedzenie zamkniętym w 4 ścianach bez towarzysza swojego gatunku. Moja koleżanka zza ściany właśnie tak robi, mimo, że moje szczury mają codziennie wybiegi i mała też latała z nimi kilka razy, to koleżanka sobie tego nie życzy i tyle. To może nie taki diabeł straszny? Ja mogłabym zapoznać moje maluchy z Twoją szczurką, aczkolwiek wiem jak moje dziewczyny się zachowują, zapewne ją potłuką i poturbują :) Także ciężko powiedzieć czy to dobry pomysł, aczkolwiek dwie z nich są bardzo otwarte na relacje z innymi szczurami, też to przerabiałam bo od czasu do czasu spotykają się z ciurami mojej przyjaciółki. I wcale nie uważam to za wielce niebezpieczne:)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Szukam koleżanki dla mojej szczurki celem odwiedzin (Poz

Post autor: Paul_Julian »

Hanka&Medyk pisze:Nie pamiętam kto to pisał i w którym temacie, ale były przeprowadzane badania zmian w psychice szczura w stadzie i samotnego. Samotne szczury przejawiały po bardzo krótkim czasie objawy zbliżone do głębokiej depresji.

Poza tym, wiele z nas miało kiedyś pojedynczego szczurka (najczęściej z zoologa), który ciężko chorował po przyjeździe do nowego domu, a wszelkie problemy ustępowały jak ręką odjął po adopcji towarzysza. Moja ŚP Dziunia była jednym z przykładów.

Dlatego twierdzimy, że nie warto skazywać szczura na cierpienie PSYCHICZNE z powodu samotności. Jeśli mieć, to co najmniej 2 sztuki :)
Podeslałem link wyżej :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=2&t=8541
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szukam koleżanki dla mojej szczurki celem odwiedzin (Poz

Post autor: alken »

gruszka1990 pisze: A osoby które z biegu są zmiecione z powierzchni ziemi milionem pretensji i pouczeń więcej tu nie wejdą i tak będą robić swoje.
nie wiem czy przeczytałaś cały temat ale jego autorka odkopała go po czasie i jest niezwykle dumna z tego ze trzyma swojego szczura samotnie, ba, ma także porownanie, bo kiedys miała dwa szczury i ten samotny jest szczęsliwszy O0
niektorzy są niereformowalni i nic im nie pomoze, czy się ich zmiata pretensjami i pouczeniami, czy spokojnie tłumaczy
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
polizmnie
Posty: 105
Rejestracja: pn kwie 25, 2011 7:29 pm

Re: Szukam koleżanki dla mojej szczurki celem odwiedzin (Poz

Post autor: polizmnie »

Jej ja nie wiem jaka to własnie róznica 1 szczur czy 5 szczurów :) miałam 13 lat temu jedna jedyna mike i ona jakoś nie wykazywała większego smutku niz teraz jak mam stado szczurasów. ale za to jak niunia i bzdura były razem a 3 dni temu zabrałam bzdure z dziecmi od niuni to niunia po mimo tego zze ma falbale bo połączyłam 5 tyg samiczke z 8 m-c szmiczka jest masakrycznie smutna siedzi w koncie nawet na wybieg nie chce wyjsc :/ martwi mnie jej zachowanie. falbala skacze po niuni bawic się chce a niunia siedzi cicho. ale dzis włozyłam bzdure do klatki gdze jest falbala i niunia. to ten mały stworek skakał po niej i nawet niunia mi ozyła.
Awatar użytkownika
gruszka1990
Posty: 355
Rejestracja: czw kwie 17, 2008 6:38 pm
Lokalizacja: Poznań / Białystok

Re: Szukam koleżanki dla mojej szczurki celem odwiedzin (Poz

Post autor: gruszka1990 »

alken pisze:
gruszka1990 pisze: A osoby które z biegu są zmiecione z powierzchni ziemi milionem pretensji i pouczeń więcej tu nie wejdą i tak będą robić swoje.
nie wiem czy przeczytałaś cały temat ale jego autorka odkopała go po czasie i jest niezwykle dumna z tego ze trzyma swojego szczura samotnie, ba, ma także porownanie, bo kiedys miała dwa szczury i ten samotny jest szczęsliwszy O0
niektorzy są niereformowalni i nic im nie pomoze, czy się ich zmiata pretensjami i pouczeniami, czy spokojnie tłumaczy
Przeczytałam, tylko sugeruję, że wkurzanie się na takich ludzi nie ma sensu bo i tak zrobią swoje. Ja mam zupełnie odmienne zdanie, nigdy nie trzymałabym szczura samotnie, sama mam stado 4 dziewczyn, ale wiem z doświadczenia że ludzie potrafią być bezmyślni i jeszcze być z tej bezmyślności dumni! A jak wiadomo mądrzejszy ustępuje, tak więc wystarczy olać takie zaczepki bo jak widać to są zaczepki w stylu "ja wiem lepiej". Czasami nie warto tracić nerwów, niektórzy ludzie nie rozumieją wartości jakimi kierują się miłośnicy szczurów. W moim przypadku nie udało się w żaden sposób dziewczyny naprowadzić na dobrą drogę więc po prostu na tą chwilę rezygnuje z pouczania a jedyne co mogę zrobić to podrzucać jedzenie temu biednemu szczurkowi (kiedyś pisałam już o tym w jednym temacie...)
Obrazek

Obecnie przy mnie trzy dzielne siostrzyczki: Wiki, Gruba, i Lejla <3 oraz kot o imieniu Kot =)
Za TM: Maciuś, Wojtuś i Grysia[']
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Szukam koleżanki dla mojej szczurki celem odwiedzin (Poz

Post autor: alken »

tak pamiętam jak o tym pisałaś, to musi byc szczególnie frustrujące mieć takiego kogoś za ścianą i nie móc nić zrobić :-\
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
Effie
Posty: 1185
Rejestracja: sob mar 13, 2010 4:41 pm

Re: Szukam koleżanki dla mojej szczurki celem odwiedzin (Poz

Post autor: Effie »

Dziewczyny, ja też kiedyś taka byłam... Kłóciłam się zawzięcie że wcale nie prawda, że szczur samotny jest nieszczęśliwy. Ale teraz jak widzę moją niepołączoną jeszcze ze stadem Alee, jak zasypia z czułkiem przyklejonym do kratek, żeby widzieć co się dzieje u dziewczyn w klatce to mnie się serduszko kraje...
Mam nadzieję, że już w ten weekend zamieszkają razem (Alee przeszło miesiąc się kisi sama w klatce i nie jest szczęśliwa- widzę to wyraźnie)...
Obrazek
Awatar użytkownika
klauduska
Posty: 2919
Rejestracja: wt gru 14, 2010 9:01 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Szukam koleżanki dla mojej szczurki celem odwiedzin (Poz

Post autor: klauduska »

u mnie jedna noc [raz duża dziabowa rana, 2x absolutnie nie chciał do klatki wrócić, raz kulejący] wystarczyła jak był któryś osobno i jak tylko rano zobaczyły, że wstałam, to od razu leciały do prętów i patrzyły błagalnie, żeby przytulić i do reszty dać do klatki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”