Ropień

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Dziwna kulka

Post autor: Kameliowa »

Wyżyć to wyżyje pewnie. Bardzo rozdrapane? Jak to wygląda?
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
megg12
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 6:23 pm

Re: Dziwna kulka

Post autor: megg12 »

hmmm.. tak jak by miec ugryzienie komara... i je rozdrapac... nie jest bardzo rozalone.... ale widac krew... a kulka pod skora miala wczoraj srednice ok 2-3mm. dzis nie wiem bo nie dotykalam bo nie chcialam zeby go bolalo.... ranka jest tez podobnej wielkosci...
megg12
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 6:23 pm

Re: Dziwna kulka

Post autor: megg12 »

dodatkowo... moja mama do mnie dzwonila przed chwila i powiedziala ze wyplynela z niej ropa...
nie osocze ani nic.. tylko takie jak by z pryszcza...
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwna kulka

Post autor: susurrement »

spokojnie :) skoro wypłynęła z tego ropa to zapewne ropień.
trzeba pojechać do weterynarza, żeby oczyścił i dał antybiotyk.
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
megg12
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 6:23 pm

Re: Dziwna kulka

Post autor: megg12 »

ok... uff.. to dobrze...
o 15 bede u wet. i wszystko juz bedzie dobrze :)
Awatar użytkownika
susurrement
Posty: 1957
Rejestracja: sob wrz 15, 2007 5:08 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dziwna kulka

Post autor: susurrement »

i jak, co powiedział weterynarz?
ze mną 1+3 szczurze łobuziaki, 3 króliki, jeż, chomik i dwa piesy
za TM 47 kochanych aniołków i 2 króliki [*]
megg12
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 6:23 pm

Re: Dziwna kulka

Post autor: megg12 »

Ze to ropniak i że na dodatek sam sobif go zlikwidował i nie potrzeba zabiegu.i dostał lekarstwa na ramkę i na kochanie..... Wszystko już ok:)))))
megg12
Posty: 15
Rejestracja: ndz sty 03, 2010 6:23 pm

Re: Dziwna kulka

Post autor: megg12 »

*ranke *kichanie
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwna kulka

Post autor: Paul_Julian »

No i bardzo dobrze :)
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dziwna kulka

Post autor: Chyna »

Dziś zobaczyłam u Nicky'ego (fuzzy + dumbo) ropień albo kaszak. U Ś.P. Artura (fuzzy) ropnie/kaszaki zaczęły się tworzyć, gdy Go Ś.P. Robert pogryzł po całym ciele. Ale u Nicky'ego, za wyjątkiem niewielkiego zadrapania nie w tym miejscu a gdzie indziej powstała gulka o średnicy mniej więcej 1,5 cm. Porusza się pod skórą a na jej szczycie znajduje się, hm, ciemniejszy punkcik.
Dla mnie bankowo kaszak/ropień.
Nicky jest teraz na antybiotykach.
Lecieć jutro znów do Weta (Kartę Stałego Odwiedzającego dostanę) czy poczekać z tym do wtorku i obserwować?
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwna kulka

Post autor: Paul_Julian »

Moze zadzwon do tego weta i zapytaj ? Jak masz mozliwosc jutro - to podskocz do weta.
Jest na antybiotykach, więc żle nie jest. Jesli to ropień i się otworzy, no to zawsze możesz wtedy przemywać rywanolem z wodą utlenioną.
Zdarzyło mi się już otwierać ropnie w domu, ale zaraz potem leciałem do weta.
Do wtorku są 3 dni, nie jest to duzo, ale wiesz jak jest ::) Najgorzej jesli samo pęknie :/
Szczerze to wydaje mi sie , ze Ty chyba masz już troche doswiadczenia i nawet jesli sie otworzy to będziesz umiała zadbać o czystość ranki. Najlepiej wtedy odizolować i na ręczniczki, zeby nie zabrudzić ranki.

A kartę stałego klienta to ja chyba tez juz mam :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dziwna kulka

Post autor: Chyna »

Paul_Julian pisze:Moze zadzwon do tego weta i zapytaj ? Jak masz mozliwosc jutro - to podskocz do weta.
Jest na antybiotykach, więc żle nie jest. Jesli to ropień i się otworzy, no to zawsze możesz wtedy przemywać rywanolem z wodą utlenioną.
Zdarzyło mi się już otwierać ropnie w domu, ale zaraz potem leciałem do weta.
Do wtorku są 3 dni, nie jest to duzo, ale wiesz jak jest ::) Najgorzej jesli samo pęknie :/
Szczerze to wydaje mi sie , ze Ty chyba masz już troche doswiadczenia i nawet jesli sie otworzy to będziesz umiała zadbać o czystość ranki. Najlepiej wtedy odizolować i na ręczniczki, zeby nie zabrudzić ranki.

A kartę stałego klienta to ja chyba tez juz mam :D
Przez telefon diagnozy nie wyda.

Potrzebna izolacja? Jeśli Wet natnie, wypłynie co ma wypłynąć to nie wydaje mi się, żeby potrzebna była izolacja, nie przypominam sobie nigdy takowej...
A może nie ma potrzeby nacinania?

Hm.
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Dziwna kulka

Post autor: nausicaa »

ja moich z ropniami nigdy nie izolowałam. chyba, że rzecywiście rana była kosmiczna i w satdzie i klatce wspólnej moglaby się zabrudzić. ale przynajmniej z moich doświadczeń wynika, że ropień szybko zarasta strupkiem i co dzień albo i dwa razy (tyle ile przemywałam rivanolem) zawsze ten ropień otwierałam. tak mi też weci radzili, żeby się beztlenowce chamy nie namnażały i ropy nie dawały.

dr lewandowska mówiła, że wet musi naciąć, jeśli ropień jest duży i utrzymuje się ponad 2tyg (plus minus). bo szkoda szczura męczyć dłużej antybiotykiem, który chroni cały organizm przed ogólną infekcją z ropnia.

jeśli ropień jest duży i paskudny, to ja byłam dwa razy u weta z Agutką, żeby jej ropnia oczyściła. ale nigdy wtedy nie nacinała. przy małych ropniach zwykle radziłam sobie sama po prostu zrywając strupek i przemywając, bo leków mam niestety w domu nadmiar...
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Dziwna kulka

Post autor: Paul_Julian »

Z tą izolacją , to mi chodziło o sytuację, gdy nie ma weta ( weekend, noc itd), a pod ręką nie ma sie srebrzyka. Moje zaraz by sie zainteresowały co to drugie tam ma.A w nocy leżą jedne na drugich. Nie chciałbym , żeby sie dostało do takiej dziury jakiśkawałek trocinka albo sierśc. Moim wet też tylko zrywał strupek, a pod spodem wielki krater i smród :o
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Chyna
Posty: 600
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 7:03 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dziwna kulka

Post autor: Chyna »

Wet stwierdził, tak, jak napisałam ale pewnie nie każdy doczyta, że ta gulka powstała po podaniu leku.

Reszta w moim temacie. ;)
Obrazek
Filipek [`], Kuodzio Synek M.[`], Oli [`], Frankie [`], Tobiasz[`], Noel[`], Lijam[`], Adrian[`], Robert[`], Artur[`], Gem[`], James[`], Chris ['], Alan ['], Nicky, Lennon, Paul, George
Opaki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”