chory szczurek z zoologika...

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: chory szczurek z zoologika...

Post autor: Paul_Julian »

Lisq pisze:spróbuje jak się nie uda to najwyżej będe musiała go kupić :/
Powiedz , że jest chory i że chorych zwierząt nie wolno sprzedawać, i ze masz znajomego, którego to zainteresuje. Tylko bądz uparta.
Lisq pisze:koleżanka miała już sporo szczurów (po 4-5) nadal ma dlatego piszę że hoduje...
Hodowla , to posiadanie parek razem i mnozenie ich. Pseudohodowla , to to samo, tylko w domowych (niewłasciwych )warunkach. Hodowla powinna być zrzeszona i legalna. Pseudohodowle nie są.

I jescze jedna rzecz- co na szczurki Twoi rodzice ? Bo widzę z profilu, ze jesteś młodą osobą .
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Lisq
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 28, 2010 8:48 pm

Re: chory szczurek z zoologika...

Post autor: Lisq »

Moi rodzice zgadzają się na 2 szczurki , dziś byłam z moją szczurzycą u weterynarza i okazało się , że równierz się tym czymś zaraziła :/ dostała zastrzyk i jeszcze mam przyjść w sobote na kolejny ,pytałam o porade weta on mi powiedział że ta choroba przenosi się drogą kropelkową i nie poradza mi brać tego szczurka spowrotem bo jak nawet będzie w osobnej klatce to może się ponownie zarazić (nie chce ryzykować), pozatym byłam jeszcze dziś w tym zoologiku i porobiłam zdjęcia zaraz wrzucę na kompa i sami ocenicie...
Obrazek
ze mną : Smigol
po drugiej stronie tęczy :Leon
Lisq
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 28, 2010 8:48 pm

Re: chory szczurek z zoologika...

Post autor: Lisq »

Zdjęcia robiłam telefonem na szybko z koleżanką więc nie są zbyt wyraźne ,ale widać warunki i zwierzaki , nie miałam jak zrobić więcej bo facet który klatki tam wykładał już się dziwnie na nas gapił ...
http://img842.imageshack.us/gal.php?g=zoologik1.jpg
Obrazek
ze mną : Smigol
po drugiej stronie tęczy :Leon
Awatar użytkownika
zalbi
Posty: 5371
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 6:06 pm
Lokalizacja: Jaworzno

Re: chory szczurek z zoologika...

Post autor: zalbi »

o, jeszcze jak sobie cenią te biedne, chore zwierzęta. pewnie jeszcze gdzies dopisali, że są rasowe?
szkoda słów..



gdy już wyleczysz swoja szczurzycę (a swoją drogą, co jej jest?) przygarnij jej towarzyszkę z adopcji z forum
Szczur potrzebuje szczura. Taka jest jego natura.
Obrazek
bazarek ciuchowo różnościowy:www
biżu, figurki i inne na zamówienie:www
Lisq
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 28, 2010 8:48 pm

Re: chory szczurek z zoologika...

Post autor: Lisq »

już zamówiłam od koleżanki bo akura ma małe a i była tam jeszcze jedna tabliczka że szczur zwykły 9 zł ale jak już mówiłam zdjęcia na szybko i jeszcze z kieszeni :/
Obrazek
ze mną : Smigol
po drugiej stronie tęczy :Leon
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: chory szczurek z zoologika...

Post autor: Paul_Julian »

Twoja kolezanka ma na 99.9% pseudohodowlę. W żadnym wypadku jej nie płać! Moze sie nawet obrazić na Ciebie.
Poczytaj tu :
http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=24678
http://szczury.org/viewtopic.php?f=19&t=9634

A potem kolezankę zaproś na forum, niech sobie tez poczyta. Chyba, że dalej chce rozmnażać zwierzęta, które potem będą się rodzić chore.

Twoja kolezanka na podstawie kupki stwierdziła, ze szczurek jest chory. Prawdopodobnie faktycznie był, ale może miał tylko pasożyty. Za to, co najwazniejsze - nie wzięła tego szczurka od Ciebie i nie poradzila Tobie (jako nowicjuszce ) wizyty u weta. Taka osoba nie ma prawa wg mnie zajmować sie zwierzakami. Zamiast pójsć do weta, doradziła zwrócenie szczurka do sklepu.
Zwierzę nie jest rzeczą !
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Lisq
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 28, 2010 8:48 pm

Re: chory szczurek z zoologika...

Post autor: Lisq »

czy ja mówiłam że będe jej płacić i ona chce żebym zapłaciła ? szczurka sama zaproponowała mi za darmo pozatym to właśnie ona poradziła mi aby iść do weta nawet zaproponowała pomoc mamy jej znajomej która jest wetem i ona stwierdziła że szczurek jest prawdopodobnie chory co okazało się prawdą teraz w sklepie pomagała mi zrobić zdjęcia ... pozatym miała ogonków już sporo więc myślę, że się zna się zna...
Obrazek
ze mną : Smigol
po drugiej stronie tęczy :Leon
Lisq
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 28, 2010 8:48 pm

Re: chory szczurek z zoologika...

Post autor: Lisq »

xD to "się zna się zna" miało być "się zna" (literówka) niemogłam już posta zedytować
Obrazek
ze mną : Smigol
po drugiej stronie tęczy :Leon
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: chory szczurek z zoologika...

Post autor: Paul_Julian »

Nie mówiłaś , ze chce pieniędzy - racja.
Mam nadzieję, ze Twoja kolezanka przestanie "hodować " szczurki. Albo niech sie zapisze do Hodowli Szczurów Rodowodowych, i wtedy może to robić legalnie, rozmnazać zdrowe szczurki, i faktycznie dbać o to , żeby żyły dłuzej .
No chyba, ze jest zarejestrowana , wtedy odwołuję wszystko.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Lisq
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 28, 2010 8:48 pm

Re: chory szczurek z zoologika...

Post autor: Lisq »

o to akurat jej nie pytałam wiem tylko że szczurki są po wizycie kontrolnej u weta...
Obrazek
ze mną : Smigol
po drugiej stronie tęczy :Leon
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: chory szczurek z zoologika...

Post autor: Paul_Julian »

Poczytaj tematy, które podałem, podsuń koleżance. Wizyty u wetów to nie wszystko, kiedy w grę wchodzą np. chowy wsobne, a takie są przewaznie w zoologach i na allegro.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Lisq
Posty: 25
Rejestracja: śr lip 28, 2010 8:48 pm

Re: chory szczurek z zoologika...

Post autor: Lisq »

a jeszcze mam pytanko jakby tak te zdjęcia wysłać do sanepidu myślicie że by z tym coś zrobili ?
Obrazek
ze mną : Smigol
po drugiej stronie tęczy :Leon
TępicielkaDzieciaków
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 06, 2010 2:54 pm

Re: chory szczurek z zoologika...

Post autor: TępicielkaDzieciaków »

Hej Izuniu ;*
Jak tam szczurek ?? ;]
Co do niektórych na dole ;>
Drogie dzieci śmieci
Skopiować z google info ja też umiem ;>
Tak jestem wetem coś nie pasi? ;>
Jak chcesz zaistnieć w tym świecie to nie wymądrzaj się bo cie spam czeka ;[
A jak jeszcze masz jakieś waty to przyjeżdżaj i pogadamy inaczej ;>
Nie znasz sytuacji nie obrażaj nie wywyższaj sie bo i tak pewnie większość ma z twojego koma polevke ;]
Nie chce cie obrażać ale wybrałaś złe forum na robienie z sb wielkiej ;>
A co do wszystkich innych mających do mnie wąty no coment ;]
nie bd sie zniżać do waszego poziomu bo ze strachu mnie zgłosicie ;[
Szkoda mi was... Widać że co niektórzy mają szczury dla zabawy a takie zwierzaki to
nie są zabawki dla was więc radze przerzucić sie opieke nad krowami ;>
sajo nara kozaczki ;*
A ty Izunia trzymaj sie ;**
TępicielkaDzieciaków
Posty: 3
Rejestracja: pt sie 06, 2010 2:54 pm

Re: chory szczurek z zoologika...

Post autor: TępicielkaDzieciaków »

Paul_Julian pisze:Nie mówiłaś , ze chce pieniędzy - racja.
Mam nadzieję, ze Twoja kolezanka przestanie "hodować " szczurki. Albo niech sie zapisze do Hodowli Szczurów Rodowodowych, i wtedy może to robić legalnie, rozmnazać zdrowe szczurki, i faktycznie dbać o to , żeby żyły dłuzej .
No chyba, ze jest zarejestrowana , wtedy odwołuję wszystko.
*koleżanka
*się
*dłużej
*rozmnażać
Jest coś takiego jak znaki polskie ;>
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: chory szczurek z zoologika...

Post autor: klimejszyn »

TępicielkaDzieciaków, dorośnij.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”