Drapanie-rany

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Drapanie-rany

Post autor: Monia1990 »

Wyobraźcie sobie, że właśnie wróciłam od weterynarza. Był inny niż zawsze. Usłyszałam, że to może być reakcja na antybiotyk, który dostawał tydzień temu. Nie wziął szczura na ręce, nie zobaczył strupków, nie dostał nic na gojenie, nic na to żeby go mniej swędziało. Kazał przyjść jutro do 13 kiedy będzie ten lekarz który podawał mu antybiotyk i poprowadzi to dalej. Tragedia :(

Dzięki za rady co powinien dostać, jutro zobaczymy co zrobi ten prawdziwy weterynarz.
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Drapanie-rany

Post autor: Monia1990 »

Szczurek dostał domięśniowo zastrzyk a na następne 10 dni lekarstwo do wody (czyli doustnie bo w bardzo małej ilości wody, tak żeby to wypił bez problemu). Na następną wizytę mam się zgłosić w sylwestra, a jeśli będzie nadal tak samo lub gorzej to w poniedziałek.

Lekarstwa które mam wypisane a nie bardzo umiem się doczytać, kto pomoże i powie które lekarstwo jest na co i czy w ogóle lekarz dokonał dobrego wyboru:

-sexcsane, enbbrofox
-vetame***
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Drapanie-rany

Post autor: nausicaa »

to, co dostał to enrobioflox standardowy antybiotyk dla szczura przy zapaleniu płuc itp. tylko pytanie- czy szczurek ma coś w płucach? wet go osłuchał? bo jeśli nie ma,to po co to dostaje?
może to mogła być reakcja na iny tybityk, jeśli lekarz się nie znał i dał mu taki, którego szczur nie toleruje...tylko wtedy po co ten drugi antybiotyk?
wydaje mi się, że jeden z tych leków to steryd, który zmniejszy drapanie szczurka (ten na s, ale pewna nie jestem). to trzecie to nie wiemm co to.
ja nie wiem, co to, ale nadal skłaniam się ku pasożytom. ale jeśli wet rzeczywiście obejrzał szczurka i się znał, to dawaj mu to co przepisał i obserwuj. gdyby nie pomagało nic, to po świętacj idź tam znowu. i wez ze sobą tabelę leków bezpiecznych dla szczurów, powinna być przyklejona w tym dziale.
aha, leków nie podawaj w wodzie, nie wiadomo czy szczur wypije, szczególnie, że są gorzkie. poza tym powinien przy antybiotykach i tak pić dużo, a nie na siłę. dawaj mu z kubusiem, gerberkiem, pasztetem, nutellą, masłem, zagęszczonym sokiem do herbaty. zobacz, co szczurek lubi i w tym podawaj, wtedy na pewno zje odpowiednią dawkę i będzie noramlnie pił:) jeszcze można do pysia podawać strzykawaką bez igły.
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Drapanie-rany

Post autor: Monia1990 »

Dzięki za odpowiedź.
No tak właśnie z czymś kojarzyłam ten enro ;/ tylko, że powiedział mi że jedno na pasożyty czy świerzb, drugie na to żeby go nie swędziało... więc nie wiem co to on napisał, może zapisał co brał wcześniej...

Zobaczymy czy będzie lepiej. Wesołych:)
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Drapanie-rany

Post autor: Monia1990 »

Nic mu nie pomogło. Dalej się drapie. Miałam jechać na wizytę w pt, jadę już dziś- robi sobie nową ranę na karku (tamten strupek już odpadł i się zagoiło). Już nie wiem co mam robić, wydrukuję tą listę leków...i z nią pojadę do weta.
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Drapanie-rany

Post autor: Monia1990 »

Ktoś pomoże mi znaleźć listę? Bo mam tylko tą gdzie jest pełno leków na drogi oddechowe i pasożyty wewnętrzne...nic więcej. Co mogę sugerować lekarzowi??
Awatar użytkownika
nausicaa
Posty: 2581
Rejestracja: czw sie 20, 2009 10:22 am

Re: Drapanie-rany

Post autor: nausicaa »

http://www.szczury.org/viewtopic.php?f=11&t=18914

tu jest lista. na pasożyty zewnętrzne szczur powinien dostać ivermektynę. nie można używać frontline!
zeMną:CumbobLunetaMufkaMulinaPiankaOwcaWałekIncognitoKopciuchSrebritkaIvermektynaGremlinRzepicha
zaTM:AdziaDużaFruziaBudyń4KluskiAllelekWałkiNiebieskiChoryDowódcaPomidorowyPszeniczyMlekoKoalaPlamkaTrututSkinerEspriAgutKoKoDoremiSomaliaKapadocja
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Drapanie-rany

Post autor: Monia1990 »

Lekarz chyba już sam nie wie co mu jest. Bierze antybiotyk, dostał znów na kark lekarstwo, dodatkowo w płynie przeciwświądowe. No i mam wymienić ściółkę (nawet cat's dream) na gazety.
Awatar użytkownika
aBRa
Posty: 242
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 11:43 am
Lokalizacja: Białystok

Re: Drapanie-rany

Post autor: aBRa »

Możesz jeszcze zmienić szczurkowi karmę, może być uczulony na któryś składnik. Jeden z moich samców też rozdrapywał się do krwi i pomogła zmiana karmy (prawdopodobnie ma uczulenie na orzechy).
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Drapanie-rany

Post autor: Monia1990 »

dostaje vitakraft, moze zmienię na versele laga ? Już sama nie wiem, a co do gazet to na razie to dla niego forma gazety bo wciąga je na górne piętra.
Awatar użytkownika
pariscope
Posty: 664
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:16 pm
Lokalizacja: Nowa Sarzyna

Re: Drapanie-rany

Post autor: pariscope »

Może lubi sobie poczytać?
A tak poważnie - możesz te gazety podrzeć na małe kawałeczki jak na masę papierową i takie jej dać. No i raczej dzienniki, nie prasę kolorową, ze względu na barwniki.
SZCZURCIA 02.2006 - 23.04.2008 ; PEREŁKA ??.08.2008 - 05.04.2011 ; FRYGA ??.08.2008 - 16.11.2010; CYKORIA 01.01.2011 - 16.05.2012 ; DAKOTA 17.01.2011 - 02.05.2012; KRECIA ??.09.2012 - 08.08.2014; KICIA ??.09.2012 - 20.09.2014;
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Drapanie-rany

Post autor: Paul_Julian »

Najlepsze będą reczniczki papierowe - 4 zł za 4 rolki w Biedronce. Gazety nie są dobre.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Drapanie-rany

Post autor: Nakasha »

Ja już nie łapię, szczur dostał ivermektynę, czy nie?...

Zamiast enro można stosować antybiotyki z grupy doksa - i tetracyklin, np. unidox.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Drapanie-rany

Post autor: Monia1990 »

Nie dostał ivermektyny, dostał coś innego. W poniedziałek idę do lekarza na kontrolę, będzie inny to temu tez o tym wspomnę, zobaczymy co powie.
Monia1990
Posty: 39
Rejestracja: pt gru 03, 2010 9:52 am
Lokalizacja: Tychy

Re: Drapanie-rany

Post autor: Monia1990 »

Sprostowanie: szczurek dostawał ivermektynę, tylko że ona jest w postaci jakiegoś tam leku. Już nie mam pojęcia, ani lekarz co to może być :( To już ponad 2 tygodnie jak się tak drapie, dostał już chyba wszystko co możliwe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”