pomocy! pogryza sie?!

Czyli jak połączyć szczurki, żeby się polubiły.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: pomocy! pogryza sie?!

Post autor: kinia87 »

hmm jednak mimo wszystko, troche mnie to martwi. Doskakuja teraz do siebie non stop. Tylko jak stana jakos w poblizu. Ciagna sie od tylu, doskakuja do siebie, bylo tez stanie na lapkach, lecz czesciej kladzenie przeciwnika...wyrywaja sobie notorycznie jedzenie, choc maja 2 miski. Jest popiskiwanie, nie glosne, ale jednak... cholera no;) ze tez mi sie trafily waleczne dziewuchy.. nie mam sily caly czas stac nad nimi i je rozdzielac...
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: pomocy! pogryza sie?!

Post autor: Paul_Julian »

Mozesz je rozdzielić np. na noc, ale nie wiem , czy to ma sens, jesli sie nie gryzą. Zawsze szczurki musza sobie ustalić hierarchię . Mozesz je też np. wpakować do transportera na 2 godziny, stres jednoczy :D
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: pomocy! pogryza sie?!

Post autor: kinia87 »

dokladnie, po transporcie do mnie byly takie kochane dla siebie... a teraz bzikuja;) najczesciej zaczepiaja sie ciagnac za ogon;] ech... tylko stres mi napedzaja :)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: pomocy! pogryza sie?!

Post autor: kinia87 »

ja spodziewalam sie, ze beda czasem bojki... ale co 2 sekundy? :) oj czuje, ze ciezka noc przed nami... oby tylko spaly dlugo ;)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: pomocy! pogryza sie?!

Post autor: mikanek »

u mnie też się tak dziewuchy traktują, najmocniej wieczorem późnym...obydwie opuszczają swoje sypialnie i udają się do tunelu polarkowego, cały tunel skacze, wrzaski , piski..ale jak zagadasz do niech to wystają dwa słodkie niewinne pysie pytaniem :" o co ci chosi stara??"
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: pomocy! pogryza sie?!

Post autor: kinia87 »

czyli normalne jednak ;) no wlasnie mialy przed chwila swoja godzine zgrzytow :) cala klatka chodzila ;) ale zadziwiaja mnie, bo juz zaczynaja reagowac na imiona. Z oswojeniem nie bylo zadnych problemow, 1 dzien i same do mnie lgna :) zeby sie tylko troszke bardziej kochaly;) niestety o wspolnym jedzeniu przy misce mozna zapomniec... kazda bierze cos w swoje lapy i w innym kacie domku zajada ;)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: pomocy! pogryza sie?!

Post autor: kinia87 »

no i spia zawsze razem ;) to jest dla mnie niewiarygodne po prostu :) obojetnie, domek, kat, czy tunel... zawsze czas na spiochanie to czas rozejmu i wielkiej milosci ;)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: pomocy! pogryza sie?!

Post autor: kinia87 »

dzisiaj jak sie Mishka do Ayi dorwala, to nie wiedzialam co zrobic... siedziala na niej z dobra minute przytrzymujac lapami... Aya lezala w bezruchu z zamknietymi oczami...zauwazylam, ze Aya, ktora z poczatku byla dominujaca, teraz czesciej ulega, ale tez nie zawsze... raz jedna raz druga dominuje. Ale co wazne, zauwylam na karczku Ayi jakby brakujaca siersc, tak jakby Mishka ja przygryzla. Nie maja zadnych zadrapan, strupow, ale widze czesto jak dopadaja do siebie z otwartymi pyskami i sie podgryzaja... na moje oko wyglada to srednio, jak np. Mishka ciagnie za siersc Aye z parteru do tunelu ktory jest podwieszony na wysokosci, albo ogolnie jak sie za siersc ciagna (przy glowie, nogach, wszedzie wlasciwie) jedyny plus to to, ze co prawda jeszcze wyrywaja sobie jedzonko, ale niema przy tym bojek. Tzn jedna wyrwie drugiej, troche poje, za chwile druga wyrwie pierwszej i tak na zmiane. Bez bijatyki. Spia dalej wspolnie. Czas bijatyk jest wtedy, kiedy sa najbardziej zywotne i wyspane, kiedy lataja i rozrabiaja. Sorry, ze znowu nawracam, ale pierwszy raz mam 2 szczury jednoczesnie i nie znam ich zachowania, wiec boje sie, by nie zrobily sobie krzywdy..
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: pomocy! pogryza sie?!

Post autor: Paul_Julian »

To bardzo mozliwe, ze jedna drugiej wygryzła kępkę sierści. Niektóre szczurki to fryzjerzy, i podskubują inne.
Jeśli nie ma krwi, to myślę , ze wszystko jest ok. Tym bardziej, że śpią razem.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: pomocy! pogryza sie?!

Post autor: Niamey »

kinia87, przestań panikować ;) to jest zupełnie normalne, naprawdę polecam bardziej wnikliwą lekturę for ;) One muszą się wzajemnie ustawić i takie przewracanie i przytrzymywanie to naprawdę nic strasznego. Nie powinnaś ciągle interweniować i ich rozdzielać. Jeżeli uznasz, że się za bardzo nakręciły, to spryskaj je wodą z odległości, w ten sposób nie Ty ingerujesz, tylko jakiś czynnik z zewnątrz.
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: pomocy! pogryza sie?!

Post autor: kinia87 »

ostatnio zauwazylam, ze Aya z Mishka bardzo rywalizuja o jedzenie.. mishka notorycznie ayi wszystko wyrywa. To raz. Dwa. Od jakiegos tygodnia nie widzialam, zeby razem spaly. Jedna w koszyku, druga w rurze. Jak spia na pietrze, to kazda w innym rogu... czesto tez staja na lapkach skierowane twarza w twarz, albo jedna (zazwyczaj mishka) wypina ayi tylek pod nos i tak kolo niej stoi.
Czy oznacza to cos konkretnego? bo szczerze mowiac, nie bardzo mi sie to podoba...
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: pomocy! pogryza sie?!

Post autor: Paul_Julian »

To normalne :) Daj im dwie miseczki, i dwa hamaczki. Moje tez tak czasem spią. Może sie obraziły o jakąś bzdurę.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: pomocy! pogryza sie?!

Post autor: kinia87 »

z hamaka zadna na razie korzystac nie chce;P zamontowalam drugi koszyk podwieszany;)
po raz kolejny dzieki ;) ;) ;)
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
kinia87
Posty: 954
Rejestracja: czw lis 04, 2010 7:22 pm
Lokalizacja: BDG

Re: pomocy! pogryza sie?!

Post autor: kinia87 »

co do miseczek... maja 2, ale to i tak nie zrobiloby roznicy, nawet gdyby mialy 10...
przykladowo.. daje im 2 chrupki kukurydziane (pokrojone na 6 kawalkow). Wrzucam do miseczek. Aya zabiera 1 kawalek, leci z nim na drugie pietro do koszyka, a mishka z innym kawalkiem leci do tunelu. Aya chrupie u gory spokojnie, Mishka po 5s.przerywa jedzenie (Slyszac, ze ktos oprocz niej cos je) leci w tempie swiatla do ayi na gore, wyrywa jej oczywiscie, zbiega na dol, znow do tunelu, majac juz w srodku 2 kawalki... Aya cierpliwie schodzi, bierze kolejny kawalek z miseczki leci na gore... i znow sytuacja sie powtarza. Wyglada to tak, ze mishka ma caly tunel zawalony w chrupkach, a aya ciagle zostaje z niczym :|
Ze mną: szczurasy Zgredek i Dzikus + pieseł Tajfuno >:D Za TM: Tosia, Essi, Aya, Mishka, Ciaposław, Tajfunio, Lunka, Krecik, Gucio [*] [/b]
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: pomocy! pogryza sie?!

Post autor: Paul_Julian »

Spokojnie. Mishka przeciez wszystkich chrupek nie zje. Zrobi z nich barykadę ( u mnie jest stos w rogu kuwety), zapcha sie jednym i tyle. Jak Aya nie ma chrupka, to wtedy jej daj. Mishka się nie rozdwoi, wszystkich nie zje, więc Aya sobie zje pozniej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stadko”