Szczurkowe ogonki...

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

Byłam w zoologu, by zakupić transporter i... mimochodem zajrzałam do szczurków. Podszedł do mnie jeden taki, cudny haszczak. A jakie miał ooooczka. Jakby mówił: "Zabierz mnie ze sobą! Prrrroooszeeeę...!" W pierwszej chwili nie mogłam się opanować i przeleciała mi przez głowę myśl zakupu. Ale się ogarnęłam, pomyślałam, o forum - ilości biednych szczurków i zrobiłam w tył zwrot i po odłożony transporterek...
Zakochałam się w tym maluszku buuu... Trzymajcie mnie :o :'(

Ps. trallalalala - mamy piękniuśni transporterek. Wreszcie z czymś normalnym będę wozić szczurki w razie w...
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
furburger
Posty: 711
Rejestracja: sob lut 12, 2011 8:18 am
Lokalizacja: Kudowa-Zdrój

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: furburger »

Gratuluję opanowania, wiem jakie to jest trudne jak się widzi takie cuda :)
Manfred :'( [*] Alfred :'( [*] Bolesław :'( [*] Kayomi :'( [*]
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

No to mi się upiekło :P
Lusia pokazując swoje krawieckie zdolności... Wykonała iście mistrzowski wzorek w poszewce urodzinowej mojego męża :o
Na szczęście miałam dwa argumenty: pierwszym było porównanie szczurka do brojącego dziecka a drugim to, że mamy drugą taką samą poszewkę ;D
A Lusia się chyba chwilowo rehabilituje, bo grzecznie się trzyma okolic łóżka, klatek i gdy się gdzieś zawieruszy, to przychodzi natychmiast na zawołanie ;D
Ps. No i dziś mąż już się przymila do Lusi i nawet ją puszcza po łóżku :o
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

Kolejne fotki moich łobuziaków - zapraszam :)

http://img41.imageshack.us/i/asiakorek04032011new.jpg/ - Ja i Korek
http://img713.imageshack.us/i/korek040320111new.jpg/ - Korek sięgający po dropsika
http://img855.imageshack.us/i/korek040320112new.jpg/ - Korek delektujący się
http://img710.imageshack.us/i/koreklusi ... 11new.jpg/ - Korek i Lusia
http://img600.imageshack.us/i/lusia04032011new.jpg/ - Lusia
http://img28.imageshack.us/i/pyszczeklu ... 011ne.jpg/ - Lusia i zaczepiający Pyszczek
http://img15.imageshack.us/i/pyszczek04032011new.jpg/ - Pyszczek

Ps. Kupiłam dla ogonków ziarenka trawki. Nie mogę się doczekać kiedy urośnie i jak na nią zareagują :o
Korek odkrył wreszcie do czego służy norka i zaczął z niej korzystać ;D
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: lovekrove »

Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

Dziękuję :)
Na zdjęciu nie widać, ale Korek ma miały pasek na brzuszku. Przesłodko w tym wygląda ;D
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

Udało mi się dopaść całą trójkę :)
http://img171.imageshack.us/i/dsc00065new.jpg/

Ps. Lusia miała rujkę - niemal całą noc szalała: biegała i podskakiwała... A teraz poszła spać zmęczona...
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

Niestety myślałam, że z kichaniem się uporamy szybciej, a tu klops... :(
Najczęściej kicha Lusia. Chłopaki sporadycznie. Prawdopodobnie to uczulenie na żwirek drewniany...
Nie ma mowy o ligninie, czy ręcznikach papierowych, bo Pyszczek ma fazę na budowanie domków i zaraz wszystko zagarnia do siebie na legowisko. Podbiera nawet większość szmatek z koszyczków drugiej klatki :o
Niebawem wypróbuję ściółkę lnianą. Mam nadzieję, że ta przypadnie im do zdrówka i gustu :D

Ps. niebawem spodziewamy się poszerzenia grona o kolejne ogonki, ale wszystko w swoim czasie ;D
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

Moje ogonki to łobuzy jedne :)!!! Dziś dałam im na posmakowanie zakupioną na próbę karmę Timę i pomyślałam, że wreszcie coś dobrego i naturalnego. A tu klops - kręciły nosem i musiałam im wymieszać z Versele Laga, ech...
Najchętniej to by pożerały ziemniaki i kukurydzę w mega ilościach - tuczniki jedne :D
Czy Wasze też są równie wybredne? :o
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
Jessica
Posty: 4306
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 10:14 am
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: Jessica »

AsiaA pisze:Czy Wasze też są równie wybredne?
oj niestety tak :) marchewkę wyplują, jabłko osikają ...itd 8)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 44#p793844 -Wąsate Mordki moje
."Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

U nas jak w szpitalu :(
Miałam nadzieję, że może z tym kichaniem się uporamy, a tu kolejny kłopot...
Zauważyłam u Korka obfity wyciek porfiryny z noska. Coś mi ne grało. Bo był za markotny. Okazało się, że ma coś z łapką. Nie opierał się na niej, tylko podkurczał pod siebie, jakby kulał :(
Pojechliśmy do weta. Dostał zastrzyk przeciwbólowy/przeciwzapalny. Jeśli nie przejdzie czeka nas ponowna wizyta w piątek... Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Strasznie mi szkoda staruszka. Mam dość obciążania go tymi wszystkimi lekami :(
Trzymajcie za biednego staruszka. Niech szybko wraca do zdrówka...

Ps. Bardzo dzielnie i spokojnie zniósł transport do weta. Siedział sobie w transporterku z termoforem i szmatkami. Widać, ze spodobało mu się termoforowe ciepełko. Rozpłaszczył i z przyjemnością przyjmował głąski... Dzielny Koreczek... :'(
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
lovekrove
Posty: 972
Rejestracja: ndz paź 24, 2010 8:22 am

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: lovekrove »

Koreczku no! Co to za choróbsko do siebie dopuściłeś?! Zdrowiej no, raz, raz!

Kciukam za Koreczka, niech się wykuruje ;)
Sześciu szczurzych rozbójników: Muffin[*], Oskar[*], Ryjek[*], Szymon[*], Alvin[*], Melman, Zdzichu, Edek[/color]
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

Dziękuję za kciukanie - jest poprawa u Korka! Znowu jest bardziej żywy i pogodny. Łapki używa normalnie, ale ostróżnie...

Mam nadzieję, że zamówiona lniana ściółka niebawem dotrze. Już bym chciała je przestawić na coś innego. Jeśli jutro nie dotrze pościelę ogonom ręcznikami papierowymi i papierem...
Szczurki nieco mniej pokichują, ale Korkowi i Pyszczkowi leci nadal z noska porfiryna...

Ps. Lusia jakimś cudem dostała się na stół i zaczęła wygrzebywać kiełki owsa. Już się nie może doczekać wzrostu trawy ;)
Jest strasznie pocieszym zwierzaczkiem. Pilnuje człowieka, wskakuje na kolanka i domaga się uwagi.
Pyszczek również się wyrabia i zaczyna zaczepiać łapiąć delikatnie ząbkami za spodnie :)
Niedługo ogonki dostaną do klatki nowe gadżety: hamaki, tuneliki, drabinki, legowisko itp. Ale będzie radocha i dla nich i dla mnie :)
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

No to paczka dotarła i mogłam zamienić ściółkę ogonkom!
Szczuraski są bardzo zadowolone z nowel - lnianej ściółki. Przekopują ją, coś wyszukują, podgryzają, a i kichanie znacznie się zmniejszyło uff... Mam nadzieję, że w przeciągu kilku dni wszystko wróci do normy i będą cieszyć się świetnym zdrówkiem :)

Trawka, którą dla nich posadziłam jest z każdym dniem większa i bardziej zielona ;D Jeszcze trochę i będą mogły robić w niej przekopki :D Chociaż muszę stwierdzić, że Lusia ją wyczaiła i już zaczęła się do niej dobierać, dostając się po grzejniku na duży stół. Mama spryciara ;)

Zaczęło się odliczanie dni do odbioru nowych ciurków! Jestem strasznie podekscytowana maluszkami i nie mogę się doczekać ;D
Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
Awatar użytkownika
AsiaA
Posty: 188
Rejestracja: czw sty 06, 2011 1:01 pm
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Szczurkowe ogonki...

Post autor: AsiaA »

Ze mną na DT: Agutka i Biszkopcik
Odszedł: Korek, Pyszczek, Lusia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”