Zachowania kopulacyjne, krycie

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
PALATINA

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: PALATINA »

Doguś?
Ślicznoiści! :lol:
A w jakim kolorku?
Uszka ciete, czy naturalne (Jestem niby za naturalnymi, ale ciete sa ładniejsze...).
Może mu kupisz suczkę (wysterylizowaną oczywiście) -zamiast pliszaka? Tylko, że ona mogłaby nie być chętna... :roll:

Kończę, bo lecę z moimi piechami na "Dzień z ogonem" na Polach Mokotowskich - Cóż za ironia losu, moje ogonów nie mają. A szkoda...
Chciałabym z ogonkami... :?
ania85
Posty: 989
Rejestracja: śr lip 07, 2004 4:20 pm

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: ania85 »

Doguś jest tak zwany błękitny ;)
Uszka ma naturalne, bo takie mi się bardziej podobają ;) Dla mnie dog z ciętymi uszami ma jakiś taki dziwny pysk :roll:
w mojej galerii jest jego fotka jak miał z pól roczku :)
A suczki chyba nie kupię... na razie wyrósł z tych 'ciągotek' ;) a i tak pies o którym marzę to bullterier - więc rozmiarowo też nie bardzo ;)
w serduszku:
*Stiuartka zm.18.03.2004r.

przy mnie:
*Mirabelka ur.1.05.2004r. (data umowna)
*Amfetaminka ur.1.06.2004r. (data umowna)
*Minka, Zuzia, Szara Mysz - z nami od października 2003r
... i już ze mną --> Iwo (ur.24.10.2003r.) :)
PALATINA

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: PALATINA »

Dogus śliczniusi, a buliki sa jeszcze fajniejsze (białe -nie lubie tych kolorowych, choc kiedys myslałam dokładnie odwrotnie :wink: )!
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: lajla »

[quote="PALATINA"]Z piłeczką było łatwiej -ona nie ma stron! :wink:[/quote]

hmm ja kiedys wsadzialam do floyda pileczke, nawet dlugo ja mial ale jakos sie nia nie interesowal... hmmm choc bog wie co on tam w nocy wyrabia... a moze on to robi ze swoja pietka chelba albo z jakism konearem :shock:

[quote="PALATINA"]lecê z moimi piechami na "Dzieñ z ogonem" na Polach Mokotowskich - Có¿ za ironia losu, moje ogonów nie maj±.:[/quote]
:lol: :lol: jak milo ;) nie wiedzalam ze pon'om obcian sie ogony tak jak owczarka staroangielskim (one sa super :D)
[quote="ania85"]
[quote="PALATINA"]a buliki sa jeszcze fajniejsze (bia³e -nie lubie tych kolorowych, choc kiedys mysla³am dok³adnie odwrotnie :)![/quote]
i tak pies o którym marzê to bullterier - wiêc rozmiarowo te¿ nie bardzo ;))![/quote]

oh widze ze mozemy wszystkie sobie pietke przybic bo ja tez kocham bulliki poprostu kocham uwielbiam oczywscie biale z ciapcia na oku (ale ja orginalna jestem ;) ) ale kolorowe mi nei przeszkadzaja :D
uwielbaim te rozowe nochali bullikow :D heh zauwarzyalm ze lubie psy na "b" ;)
PALATINA

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: PALATINA »

PONom sie tnie ogonki (choc już sie od tego odchodzi, bo w wielu krajach takich psów nie można wystawiać), ale też rodza sie czasem z naturalnie krótkim ogonem (dokładnie jak bobtaile).

Pochwalę się, że na "dniu z ogonem" byłam też z kundelką Mikusią i wygrałyśmy konkurs posłuszeństwa i wykonywania sztuczek! :lol:
Mika dostała 3 kg "Puriny pro plan" o smaku kurczaka z ryżem! :wink:
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: lajla »

ooo gratuluje :D tobie i mikce (dobrze odmienialam :rolf:)

ja mam andzeje ze donas to prawo szypoko tez wjedzie bo satrszie mi sie podobaja bokseryz dlugimi ogonami :D
PALATINA

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: PALATINA »

U nas juz jest dość duzo bokserów z długimi ogonami!
Są prześliczne!
(Wcale nie jak boksery -tylko jak lekkie dogi, czy rodezjany...)
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: lajla »

tak??? ja w krakowie nie widzlam ani jednego tylko na wystawie psow, byl niesamowity- czarny pierwszy raz widzlam czarnego boksera, biale widzalam tysiace razy ale czarnego pierwszy raz byl przepiekny :D nieobcieta uszy ladnie zbudowany i dlugi ogon cudowny:D
PALATINA

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: PALATINA »

Ja widziałam duzo na wystawach, ale także na spacerkach w Warszawie i kilka na spacerkach w Świnoujściu!

Moja koleżanka miała miot boksiów z ogonkami, ale nikt ich nie chciał kupić, bo miały ogonki! Bardzo trudno je było sprzedać, a przecież z ogonkami są urocze!
A może zagorzałym miłośnikom bokserków sie takie nie podobaja?
Ja nie lubiłam zwykłych bokserów (ogólnie tej rasy), ale z ogonami są fantastyczne!
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: lajla »

hehe ja kocham boksery od dziecinstwa :D
ale mysle ze to jest tez przyzwyczajenia dla wielu ludzi z bokser z dlugim ogonem to tak jak by niebokser, choc ja cos o tym wiem bo szczur z owlosionym ogonem to nie szczur ;)
mi osobiscie nie robi to roznicy moglam bym miec takiego lub takiego :d tak naprawde podobaja mi sie takie i takie :D ale dla dobra psow wolalam bym zeby zakazano obcinania uczu i ogonow przynajmiej ogonow, z powodu mody...
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: sachma »

czy widzialas kiedys wyzla albo boksera z dlugim ogonem? sa one bardzo cienkie i bardzo latwo psy kaleczas sie ... obijaja je o meble... a ich ogony sa wyjatkowo delikatne... podcinanie uszu pomaga zapobiegac infekcja... psy o oklaplych i duzych uszach maja woiele czesciej infekcje... wymagaja starannej pielegnacji uszu... przypomne ze infekcja uszu moze doprowadzic do utraty sluchu.. czemu sie tak dzieje? bo oklaple uszy tworza w srodku klimat cieply i wilgotny... czyli cos co bakterie uwielbiaja! jesli rasa miala od wiekow obcinane ogony psy genetycznie mialy je slabsze... bo ogony byly im zbedne... normalnie ogon na labradorovi sluzy jako ster przy plywaniu i dlatego ma mocny ogon... ludzie pomysleli obcinajac psa ogony i uszy... ba na dluzsza mete to dobre rozwiazanie... to teraz wiekszosc "hodowcow" pozapominalo dlaczego zaczeto to robic... to nie byla jakas moda.... poprostu teraz grupka napuszonych wystawcow, gdy ich sie pyta czemu obcinaja uszy mowia ze tak pies ladniej wyglada... zapomnieli o medycznych i historycznych aspektach....
tak samo jest z fryzurami pudli... myslicie ze czemu sa tak scinane?
Obrazek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: lajla »

tak widzalam taki ogon i wydawal sie calkiem normalny, zdaje mi sie ze pies nie przekazuje ganu obcietego ogona, bo takiego nie ma- te ogony sie "rodza" zdrowe - moge sie mylic ale tak mi sie wydaje,
a slyszlam inna historie obcinania uszow, mialo to chronic psy w czasie walk, powiedz mi czemu w takim razie nieobcina sie uszu baseta? niektore z nich wycieraja ziemie nimi ale nikt jeszcze nieobciol bassetowi uszy - bo jak one by wygladaly, polowa ludzi nie obcina uszu dla zdrowia lecz dla wygladu, to prawda ze uszy tworza taki "uszny" klimat, ale psy z tym zyly odwieku a polowa ras z nimi zyje dalej.
wedlug mnie to byla jakas moda, tak jak bywa moda na jakies psy, wsrod osedlowco na pittbule a wsrod rodzin na labradowy i retrivierom, niektorzy ludzie obcinaja psa uszy bo inne psy maja obciete. moje zdanie

sorry ale jestem troche wkurzona wiec moze to brzmiec gorzej niz chcialam!.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: sachma »

baseta i innym pas tropiacym nie obcina sie uszu... te psy musza miec oklaple uszy, to pomaga utrzymac zapach w okolicach nosa.. te uszy jakby naganialy ten zapach.... tak mi przynajmniej hodowca tlumaczyl... tak jest ze wszystkimi psami tropiacymi... pamietaj ze psy kiedys mialy rozne zadania... i czlowiek je tak ksztaltowal zeby spelnialy te funkcje najlepiej... wybacz... ale to twoje zdanie powinno byc poparte historia... kiedys pies nie byl na pokaz... tylko byl do pracy... jeli pies zle spelnial obowiaski najczesciej byl zabijany... bo nikt nie chcial karmic darmozjada... teraz jest inaczej...

dalej nikt nie odpowiedzial... jak myslicie dlaczego pudle sa tak strzyzone?
Obrazek
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: lajla »

pudle - dla mody i dla zabawy czlowieka, (bo napewno pudel z dziwnymi kulami na ciele ladniej nie wyglada chciala bys miec dwie futrzane kulki po pokach bioder?? napewno nie a jakos niehcce mi sie wierzyc ze ma to ajkas specjalna funkcje)

wlasnie ale teraz psy nie sa wykorzystywane tak jak kiedys dlatego powinno sie przestac obcinac im uszy a wytlumacz mi po co sie obcinalo ogony?

po co teraz obcina sie psa wykorzystywanych do walk z bykiem uszy jak juz te rasy z bykami nie walcza a uszy sa potrzebne - jak by nie byly to by nie istnialy, krety niepotrzebuja oczu wiec ich nie maja - gdyby psy nie potrzebowaly owlosienia czy oklaplych uczu nie mialy by ich...

przepraszam, nie mowy juz o tym co racja to racja sadze ze w towich wypowiedzach napewno jest duzo racji ale mysle ze w moich troche tez jest, sa rozne motywacje i wytlumaczenia dlaczego spasami jest tak jak jest, dlaczego bobtaila obcina sie cale ogony a pittbula prawie cale uszy choc wiekszosc juz nie ma roli ringowego mordercy.

a w ogole zadziwilo mnie wytlumaczenie dlaczego shar-pei wyglada tak jak wyglada, ogolnie niewiedzalam ze te psy w chinach sa wykorzystywane tez do walk, a ich skora zostala tak specjalnie wyhodowana po to aby psiemu przeciwnikowi trudniej bylo ja pochwycic, co mi sie troche dziwne zdaje bo sadzialm ze takie faldki jest latwiej zlapac.
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Kiedy Szczurcia myśli że jest facetem...

Post autor: sachma »

po pierwsze :
nie wiem czy wiesz, ale pudle to stara rasa psow mysliwskich.. polowaly na kaczki... nie pamietam dokladnie jaki kraj.. cha ta moja skleroza :wink: ale wiem ze plywaly w zimnych wodach... ich siersc jest podobna do naszych wlosow... i psa bylo nie wygodnie plywac z taka masa futra.. wiec mysliwi strzygli je, zeby psa bylo wygodniej ... ale psy kompletnie wygolone marzly i bardzo chorowaly... mysliwi siec zostawiali im futro na stawach, klatce piersiowej i nerkach (na nerkach sa te dwie kolki po bokach).... to nie byla moda tylko koniecznosc... pozniej jakies damulki zaczely pieski brac do domow i strzyc dla wygladu....

po za tym wystawy psow opieraja sie na tak zwanych "wzorcach rasy".... a to nic innego jak wyglad psow przed wiekami.... chcemy aby kazda rasa wygladala tak samo jak kilka set lat temu... wiec to co jest zawarte we wzorcu rasy musi byc zachowane... ja nie jestem przeciwna obcinania ogonow i podcinania uszu... psy nie ciepia.. robione to jest szczeniaka i bardzo szybko sie goi.. psy nie cierpia... jestem przeciwko podcinania uszu psa ktorym one juz stercza... np pidbull - te psy maja lekko sterczace uszy, tak samo amstaff...

nie oceniaj pewnych zwyczajow jesli nie znasz ich histori... interesuje sie kynologia... i uwazam ze skoro czlowiek juz tak zaingerowal w rasy psow, powinien teraz dbac o to aby zrobic wszystko zeby psy nie odczuly tej ingerencji... np przez utrate sluchu... czy przez cierpienia zwiazane z delikatnym ogonem..
a wlasnie... widzialam ogon u wyzla... byl dlugi cienki i bardzo delikatny...
moj tata jest mysliwym i po jednym z polowan bylan na ognisku... pobieglam odrazu do psow... jeden z wyzlow (zaznacze ze przed polowaniem ogon byl caly) mial caly poraniony ogon... psy biegly przez chaszcze i on podrapal sobie ogonek :( nie wygladalo to ladnie... jego wlasciciel przemywal mu te ranki i tez nie byl zachwycony stanem jego ogona... inne psy byly cale i zdrowe.. moze dlatego ze nie mialy ogonow?

zapomnialam... takie faldy sie latwo lapie... ale pies ma tak duzo siersci ze moze sie odwrocic (nawet zlapany za kark) i ugrysc przeciwnika... ma duza swobote ruchu... i nie jest az tak powaznie poraniony... bo to tylko skura jest rozszarpana a nie miesnie...
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”