[UKLAD ODDECHOWY] dziwne dzwieki-cwierkanie, swistanie,

Cały, osobny dział. Problemy z drogami oddechowymi, to jedna z najczęstszych przypadłości szczurków, z jakimi się borykamy.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Wydaje Dźwięki

Post autor: Mycha »

Jeśli takie odgłosy są wydawane bardzo często [kichanie, parskanie i hmm... jakby odgłos od środka] to możliwe że szczur jest przeziębiony i infekcja doszła juz do płuc- stąd te odgłosy.
Prawdą jest natomiast, że szczury czasem np gdy są w nowym miejscu, denerwują się lub cieszą wydają z siebie różne odgłosy.
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

Wydaje Dźwięki

Post autor: CIAPEK »

obawiam się trochę, że szczurowi już coś dolega :(.
Piski i których była mowa już są rzadkie, teraz to psikanie.
Co z tym zrobić? Co ja zrobiłem źle?
Czy może mu to minąć?
jejkuuuu, a ja ostatnio wogóle mam taka mało czasu dla KIKI........... ;(
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Wydaje Dźwięki

Post autor: krwiopij »

jesli naprawde sie o nia boisz, pojdz z nia do dobrego weterynarza - twoje watpliwosci powinny sie rozwiac... nawet jesli rzeczywiscie jest chora, to wcale nie musi oznaczac, ze cos zle zrobiles... moze jest na cos uczulona albo ma slaby organizm? nigdy nic nie wiadomo z takim maluszkiem...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Pidgin
Posty: 48
Rejestracja: pt mar 26, 2004 7:04 pm

Wydaje Dźwięki

Post autor: Pidgin »

Moja Kuleczka też czasami wydaje dźwięki. Jako instrument wykorzystuje listwy przypodłogowe. Po prostu dmucha (dokladnie nie wiem, ale na to wygląda) w szczelinę powstającą na łączeniu listw w rogu pokoju :) .
Na początku nie wiedziałem co się dzieje, a potem patrzę i widzę jak siedzi w kącie z nosem przy listwie :D .
Pozdrawiamy: Kuleczka i ja :)
PALATINA

Wydaje Dźwięki

Post autor: PALATINA »

Moje szczuraski czasem się przeziębiają i kichają, ale zawsze im przechodzi. Nie lubię faszerowania antybiotykami (sama też baaaardzo rzadko chodzę do lekarza), więc gdy tylko kichają, to nic nie robię (Unikam przeciągów i daję Vibowit do picia) i wszystko mija, pokichują od czasu do czasu (Czasami przez kilka tygodni). Nie jest to jednak stałe, częste kichanie, tylko takie np 2-3 kichnięcia i kilka godzin przerwy.

Zobacz, czy szczurkowi z noska nie kapie?
Awatar użytkownika
mrylka
Posty: 136
Rejestracja: wt mar 23, 2004 9:41 pm
Lokalizacja: Wrocław

Wydaje Dźwięki

Post autor: mrylka »

Moja Miszka też tak kicha.....Musze iść do apteki i kupić jej Vibovit :) A juz sie martwiłam....
Miszka 3.04.04 - 3.06.06 [']
CIAPEK
Posty: 96
Rejestracja: pt mar 12, 2004 11:15 pm

Wydaje Dźwięki

Post autor: CIAPEK »

[quote="mrylka"]Moja Miszka też tak kicha.....Musze iść do apteki i kupić jej Vibovit :) A juz sie martwiłam....[/quote]
właśnie jak to się daje i jaki dokładnie vibow(v?)it się kupuje?
Ile kosztuje?
Pozdrawiam!
KIKA <:3 )~
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Wydaje Dźwięki

Post autor: Ania »

około 1/8 torebki na dzienną dawkę wody (około, bo nic się nie stanie jeśli dasz np pół torebki do poidła, w którym woda będzie stała 2-3 dni, jeśli musisz).
Vibovit kosztuje około 4-5 zł, nie podam dokładnej ceny bo też zależy od ilości saszetek, standardowa ilość to chyba 10 saszetek i koszt około właśnie taki.
Kupujesz najlepiej vibovit bobas (smakowe są różnie tolerowane a bobas ma jeden smak, jest wanilkiwy i najchętniej przez szczury pity / jedzony).
Zamiast do wody możesz zmieszać z mokrym jedzonkiem.
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
Cytrynka12

Wydaje Dźwięki

Post autor: Cytrynka12 »

moj szczur za to kicha i prycha, podskakujac przy tym az sie jego domek trzesie :? czy to normalne???
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

Wydaje Dźwięki

Post autor: niemfa »

Moj szczur ma juz prawie rok ( nie wiem dokladnie ile mial jak go kupilam) ale od tamtej pory ciagle wydaje dzwieki. Pierwszy to trzeszczenie zabkami, a drugi gruchanie :P W ogole co by nie robil to ciagle grucha :P
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

Wydaje Dźwięki

Post autor: oliwi@ »

trzeszczenie ząbkami to zalezy od szczura - jezeli trzeszczy w sytuacji pozytywnej to robi to z zadowolenia, niektore robia tak jak są zaniepokojone albo cos je boli.
gruchanie jest objawem zadowolenia :) mój szczuras tez tak robi najkszczesciej jak buszuje mi we włosach i sie bawi ;)
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

pucowanie szyb...

Post autor: oliwi@ »

no właśnie... mój szczuras co jakiś czas (nie bez przerwy) wydaje cichuteńki dźwięk jakby ktoś pucował szyby... nie wiem czy mam się obawiać o katar, czy to takie mysie popiskiwanie... jeśli to katar to czym moge się go pozbyć. Mały nie stał w przeciągu, na dworze też nie był, poza tym bawi się, jest wesoły i bryka. Jak pozbyć się kataru o ile to jest katar...
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie

Post autor: pomarańczowy jelcz »

moj szczur mial tak w lecie (czyli napewno nie bylo przeciagow,ani nic) i kiedy poszlam do weta,okazalo sie to zapaleniem drog oddechowych no i generalnym katarkiem... dostal serie zastrzykow (chyba antybiotyk) - przez co mial martwice skory na grzbiecie,ale nie ma sie czego bac,bo juz wszystko ok.pedz do weta jak najszybciej!!!!! pozdrowienia i napisz jak poszlo!
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

Gruchanie? Charczenie?

Post autor: Meggy »

No więc mimo codziennego podawania vibovitu Puzla najwyraźniej sie przeziębiła i zaczęła wydawać dziwne dźwięki, ni to charczenie, ni to gruchanie, ale ma mokry nosek i to brzmi jakby coś miała z układem oddechowym, może mocny katar... nie wiem, jutro z nią idę do weta, ale co mogę dla niej zrobić dziś? Jakieś sugestie co mam powiedzieć wetowi jakbym trafiła na takiego co się na szczurach średnio zna? Poza tym zachowuje się normalnie, ma dobry apetyt i biega jak co wieczór. Szukałam po forum, ale nic nie znalazłam, jakby coś, to podrzućcie linki :(


Edit: szlag by trafił tych lekarzy :(
dzwoniłam do dwóch najbliższych lecznic - pierwsza za "dzień dobry" w ciągu dnia życzy sobie 48pln(bez leków), no ale za coś muszą utrzymać te kamery internetowe :shock: http://www.szpital-weterynaryjny.com/index.html a druga nie ma strony, ale wizyta kosztuje DO 35 złotych, to już lepiej, ale nie najlepiej. Ciekawe skąd ja przed gwizadką na to kasę wygrzebię...
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[UKLAD ODDECHOWY] dzwieki-rechotanie, cwierkanie, swistanie

Post autor: krwiopij »

jedz do jakiejs dalszej... ja mam podobny problem z diablem, dot i nadia... dzisiaj bylismy u weta... zgodzilam sie na antybiotyk (enrobioflox - enrofloksacyna), steryd (dexafort) i witaminki (catosal)... male dawki - 0,1ml na sztuke... za lacznie 9 zastrzykow zaplacilam 10 zlotych...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drogi oddechowe”