[Klatka] - na 2 szczury

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Emilka

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Emilka »

Hej Kareena! Fajnie ze wpadlas :)

Ja planuje kupic jednak klatke dla szynszyli a takiej to bedzie miala chyba wystarczajaco wygodnie. Kupie jednak ten mniejszy model.
kareena

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: kareena »

slyszałam ze wymiary podstawy maja byc 50x30 i sama klatka dosc wysoka najlepiej z drabinkami itp..
Emilka

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Emilka »

no to ta dla szylek bedzie w sam raz,kupie hamak dla fretek i zrobie drabinki ze starych paneli :D
Fiona
Posty: 37
Rejestracja: wt maja 04, 2004 11:47 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Fiona »

w karusuku jest taka klatka dla szylek b.fajna za ok.95 zl
Atomic_waste
Posty: 47
Rejestracja: wt lis 18, 2003 11:38 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Atomic_waste »

helo, ja chciałem się odnieść do wpowiedzi Ani, Droga Aniu, chyba troszke Cie poniosło z tymi wymiarami szczura, 35, 40 cm, no ludzie, ja kiedyś widziałem szczura o podobnych wymiarach, ale to było w bloku obob, w piwnicy i koty przed nim uciekały, a nasze ogonki to mają CIAŁA, co najwyżej 20-pare cm, ale zgadzam się że taka klatka 30 na 35, to byłaby troszke mało komfortowa:P pozdro for all:)
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: krwiopij »

drogi Atomic_waste - mi sie zdaje, ze jednak Ani nie ponioslo... osobiscie widzialam takiego zwierza w sklepie (to byl najpiekniejszy szczur, jakiego dane mi bylo w zyciu ujrzec)... zreszta na zagranicznych stronach mozna wymiary i wage tamtejszych ogonkow podejrzec - niektore sa imponujace... :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
oliwi@
Posty: 1158
Rejestracja: ndz sty 26, 2003 10:14 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: oliwi@ »

nie ja tez mówie że Ania nie przesadziła :D
osobiście mam szczura ktry razem z ogonem ma około 30 zm :) albo nawet troche wiecej wiec to normalnie tym bardziej u samców.
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Ania »

Stinky ma około 65 cm wraz z ogonem, ciało ma około 40 cm bez ogona, jedyne co mogło mnie ponieść to nogi do złego sklepu, w którym sprzedają fałszywe linijki ;)
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: IVA »

Nie wiem dlaczego takie zdziwienie, że Ania podała wymiary szczurka 30-40 cm. Ja wierzę Ani, że jej szczurasek ma wymiary jakie podała i nie jest to dla mnie bardzo duży szczur, tym bardziej, że Ania podaje wymiary z ogonkiem.
Sama miałam znacznie większego i znacznie cięższego (co prawda taki okaz trafił mi sie tylko 1 raz).
Z moich obecnych szczurków długością ciała (bez ogonka) 30 cm. przekroczyli już Sly 34,5 cm., Hegel i Rocky po 33 cm, Kant i Arni po 32 cm., Borsuk i Rambo mają po 30 cm, Demon i Leon maja na razie mniej niż po 30 cm ale rosną i Leon w szybkim tempie dogania innch chłopaków. Czy demonek osiągnie wzrost jak pozostali nie wiem, bo rośnie trochę wolniej, byc może wypadek gdy był malutki pozostawił jakieś ślady.
Jeśli więc dodacie do tego długość ogonka, która jest zbliżona do długości ciała, to widzicie, że nie są to jakieś olbrzymy. Chłopcy nie mają roku i jeszcze (co prawda wolniutko ale rosną i nabierają masy (Kant waży 70 dag)
Mniejsze znacznie są dziewczyki. Z tych, ktore mam obecnie żadna nie przekroczyła 30 cm (bez ogonka), ale miałam juz samiczki, które były wielkości chłopaków (Łatka, Linusia, Piratka I) lub niewiele mniejsze. Obecne dziewczyny (oprócz Filipki) nie mają jeszcze roku, więc mam nadzieję, że troche podrosną.
Przy tych proporcjach ciała, wielkości co do klatki jakie podała Ania są całkowice uzasadnione.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: krwiopij »

http://www.fancy-rats.co.uk/community/v ... php?t=8411

co do wielkosci szczurkow... :) troche mnie martwi moj diabel... ma juz 5 miesiecy, zawsze byl dobrze zywiony (choc fakt faktem, ze w ogole ma dosc kiepski apetyt - woli sie za dziewczynami uganiac, niz jesc), a wedlug mojego weterynarza wazy tylko 300g... :? to strasznie malutko jak na samca w tym wieku... mef tez jest drobniutka... o 2 miesiace mlodsza kida juz ja dogonila wielkoscia...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: lajla »

mef i diabel to rodzenstwo ? moze oni poprostu maja takie geny ze sa mniejsze... moze mieli malych rodzicow :)
a w ogole to dobrze ze nie sa grube :)))

ps. widze ze ty tez ganiasz po obco jezycznych "forumach" :wink: :D
Awatar użytkownika
jokada
Posty: 1918
Rejestracja: pn mar 24, 2003 8:25 pm
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: jokada »

ostatni zmieżyłam Olafa
47 cm (w tym 20 cm- ogon)
niemfa
Posty: 210
Rejestracja: czw maja 29, 2003 5:34 pm

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: niemfa »

Moj szczur ma 37cm , 17 cm to ogon :P

Chyba zle go zmierzylam, bo cialko jest o niewiele wieksze od ogona...

ps. Kiedy szczury przestaja rosnac ?
Amantium Irae Amoris Integratio Est...
Awatar użytkownika
Ania
Posty: 4523
Rejestracja: pt gru 27, 2002 10:52 am
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

[Klatka] - na 2 szczury

Post autor: Ania »

Powyżej 1,5 roku raczej nie urosną. Rosną do roku - półtora (zależnie od szczura).
Krwiopij - 5 miesięcy? nie masz się co martwić, w tym wieku szczur jest jeszcze stosunkowo mały, spokojnie urośnie - jesli dobrze pódzie to może być jeszcze raz taki jak teraz (szczególnie duże rosną szczury, jesli są dopuszczone do samicy).
¡oɹƃǝןן∀ ɐu ʎɹnʇɐıʍɐןʞ ǝıdnʞ ǝıu ʎpƃıu znſ
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”