Problem, proszę o pomoc!

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Problem, proszę o pomoc!

Post autor: Paul_Julian »

Szkoda, że potem cierpią na tym zwierzaki. A na forum sa przeciez studenci weterynarii, niektórzy juz są lekarzami.

Nie jestesmy 'zapytaj.pl' albo 'samosia' czy 'onet'.

Jak się potrzebuje pomocy to sie słucha doświadczonych osób. A te doświadczone też pytają, jak jest jakiś kłopot. Nikt nie uznaje tego za ujmę na honorze.

Nie wiesz-zapytaj i słuchaj rad tych,co wiedzą.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
SzczurzaLena
Posty: 14
Rejestracja: wt gru 13, 2011 8:11 pm

Re: Problem, proszę o pomoc!

Post autor: SzczurzaLena »

Nie twierdzę, że wy wszyscy nie macie racji, ale to rozumowanie moich rodziców. Nie będę mogła mieć drugiego szczurka, zanim nie zdechnie inne zwierzę. Niestety. Ja wiem, że są zwierzętami stadnymi, nalegałam, żeby mieć dwa, ale mimo to nic nie dało. Poza tym, nie chodziło mi o to, by zapełnić temat uwagami nt. ilości szczurów, tylko pomocy, na co jest zwierzę chore... Podziękować mogę tylko Flaumel, dzięki niej szczur wyzdrowiał, bo tylko ona powiedziała co to za choroba.
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: Problem, proszę o pomoc!

Post autor: Flaumel »

Pamiętaj że powinnaś również zdezynfekować klatkę i miejsca w których szczur przebywa: poszukaj na forum hasła wszoły, to będziesz mieć trochę więcej informacji :)
Obrazek
SzczurzaLena
Posty: 14
Rejestracja: wt gru 13, 2011 8:11 pm

Re: Problem, proszę o pomoc!

Post autor: SzczurzaLena »

Na opakowaniu tego preparatu, który kupiłam, pisało, by pryskać również kuwetkę bez ściółki, co zrobiłam chyba raz ^^" Czym powinnam zdezynfekować? Czy wymycie czymś w stylu cif nie zaszkodzi zwierzątku, jeśli potem wyparzę w gorącej wodzie i zostawię tak na jakieś 30 minut?
Awatar użytkownika
Niamey
Posty: 613
Rejestracja: pt gru 26, 2008 11:30 pm

Re: Problem, proszę o pomoc!

Post autor: Niamey »

jeśli wypłuczesz solidnie, nie powinno zaszkodzić.

Mnie martwi tylko co zrobisz, jak szczurek poważnie zachoruje ??? Będzie miał guza, wymagającego operacji itp., a rodzice nie będą chcieli go zabrać do weterynarza, "bo nie". Pomyśl o tym i zastanów się czy chcesz bezradnie patrzeć jak Twoje zwierzątko umiera, a ty mu nie pomagasz. Czasem lepiej pomyśleć o dobru szczurka i go oddać.
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem, proszę o pomoc!

Post autor: carrie17 »

No właśnie tutaj rodzi się problem. O ile minichoróbska jesteś w stanie sama podleczyć (tak jak zrobiłaś to w przypadku wszołów, chociaż ktoś Ci napisał, że taki lek u weta kosztuje 15zł, czy np lekkie przeziębienie, albo uczulenie - odstawiając wszystko i sprawdzając co uczula - pod warunkiem, że masz pewność, że to uczulenie, a nie coś innego) o tyle zabiegu samodzielnie nie przeprowadzisz... A lista chorób, na które może szczurek zachorować na przeziębieniu i wszołach się nie kończy. Co zrobisz z guzem? Albo chorobą serca? Albo jakimś wewnętrznym krwotokiem? Albo jeśli szczurek coś sobie złamie, albo jeśli zacznie go nękać jakiś niedowład nóżek... Można tak wymieniać i wymieniać. Nowotworu domowym sposobem nie uleczysz, tak samo jak człowiekowi chorującemu na raka nie pomoże czosnek i malinowy syrop.
Przemyśl to i porozmawiaj z rodzicami. Ewentualnie (nie mam pojęcia ile masz lat) podejmij jakąś dorywczą pracę i sama zarób na leczenie zwierząt.
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem, proszę o pomoc!

Post autor: zuzka-buzka »

Niamey pisze:Mnie martwi tylko co zrobisz, jak szczurek poważnie zachoruje ???
Niamey, to ty nie wiesz, że jak szczur poważnie choruje albo nie wie się co mu jest to się go zostawia żeby umarł w męczarniach, a później się nowego za 7zł kupuje? ::) Bo po co wydawać na lekarza. Co z tego, że jest takie prawo - że trzeba zapewnić zwierzęciu opiekę weterynarza gdy się jest za nie odpowiedzialnym. Przecież to nie ważne. Ważna jest kasakasakasa. Nie ma co wydawać 200zł na operację i marnować czasu u wetów, przecież zawsze można iść do sklepu i nowego szczura sobie kupić. ::)

SzczurzaLena, przepraszam, ale twoi rodzice są jacyś niepełnosprytni? Zamknij ich oddzielnie w piwnicy jak zachorują to ciekawe co powiedzą.

Cyklo, ja też tego nie rozumiem. Przychodzi taki na forum zakłada durny wątek, nie słucha osób które mają wiedzę na ten temat i jeszcze się kłócą. No nóż w kieszeni mi się otwiera. Dobra, nie ma co sobie szargać nerwów, strasznie mi tylko szkoda szczurka.
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
SzczurzaLena
Posty: 14
Rejestracja: wt gru 13, 2011 8:11 pm

Re: Problem, proszę o pomoc!

Post autor: SzczurzaLena »

No dobrze, już poznajdywałam filmiki o "szczurzej przyjaźni". Pokażę rodzicom i kontynuuję namowy w sprawie drugiego szczurka, ok? Tyle że muszę wyleczyć wszoły. Praktycznie ich nie widać, ale jednak czasem coś zauważam. Poza tym, czy samczyk nie będzie gryzł nowego, jeśli zdążył już się szczerze do mnie przywiązać, a jest tu już ok. 8 dni?
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Problem, proszę o pomoc!

Post autor: dusiaczek »

Jeśli się je połączy dobrze, to nie będą się gryzly. Tzn szczury się biją czasem, ale to normalne. Wazne tylko żeby nie wsadzać nowego od razu do klatki, zresztą o tym kilka wątków jest.
Wszoły zdecydowanie lepiej leczyć u weta, ten w końcu po coś tą wiedzę nabywa, żeby szybko i sprawnie zwierzakom pomagać...
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
SzczurzaLena
Posty: 14
Rejestracja: wt gru 13, 2011 8:11 pm

Re: Problem, proszę o pomoc!

Post autor: SzczurzaLena »

Innymi słowy, leczenie sprayem na ektopasożyty może nie pomóc? Jeśli tak, jutro mimo choroby postaram się namówić rodziców, żeby pojechali ze mną i szczurkiem do weta.
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Problem, proszę o pomoc!

Post autor: dusiaczek »

może, w końcu po to jest, jednak nie będac lekarzem, osobiscie balabym się zaszkodzić zwierzeciu. a Lekarze po to są, żeby się ich radzić.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
SzczurzaLena
Posty: 14
Rejestracja: wt gru 13, 2011 8:11 pm

Re: Problem, proszę o pomoc!

Post autor: SzczurzaLena »

Jasne. Wielkie dzięki za poradę, jedyna, które wytłumaczyła wszystko na spokojnie -.- Postaram się pojechać do lekarza, jak tylko będę miała czas i możliwość.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Problem, proszę o pomoc!

Post autor: Paul_Julian »

Dostałas porady zaraz na początku, to wszystko było "be " i że wiesz lepiej. Nie odwracaj kota ogonem teraz. Dostalaś informację wcześniej, że masz iśc do weta. To dopiero teraz zauważyłaś , że inni radzili Ci to samo ?

Następnym razem CZYTAJ forum, i prawidłowo tytułuj tematy. W google sobie wpisz "problem" i zobacz ile masz tematów. A potem sobie wpisz w naszą szukajkę "białe kuleczki w sierści" i zobaczysz , że takie tematy już są.

Zamykam.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Zablokowany

Wróć do „Skóra i sierść”