[Wrocław] 11 malenstw do oddania

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [Wrocław] 11 malenstw do oddania

Post autor: marts »

A już się bałam :P

Poza tym, może odpowiesz dlaczego wolisz pozbyć się matki?
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: [Wrocław] 11 malenstw do oddania

Post autor: Frugo_Frugo »

Mati90 pisze:
marts pisze:Trzymasz je w akwarium?
Przełożyłem na czas porodu :)
Mam nadzieję. Ale wciąż zastanawiam się czemu
Mati90 pisze:Ogólnie wolałbym też oddać dwie matki i zostawić sobie dwie córki.
?
Mati90
Posty: 63
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:24 am

Re: [Wrocław] 11 malenstw do oddania

Post autor: Mati90 »

No bo nie wiem czy moge 4 szczurki trzymać w klatce :( A jak sie okaże ze tyko 2 to kogo mam wziąć? matki czy córki? A po drugie czy nie będzie to przeszkadzało w oswajaniu?
marts
Posty: 1070
Rejestracja: ndz cze 05, 2011 10:01 pm
Lokalizacja: opole

Re: [Wrocław] 11 malenstw do oddania

Post autor: marts »

Matko Frugo_Frugo, nabijasz sobie posty w każdym wątku?

Mati90, jakie masz wymiary klatki? Czemu nie mógłbyś trzymać 4? Jak klatka odpowiednia to można i 14... Zacznij czytać forum, szczególnie dział o oswajaniu, to forum to skarbnica wiedzy :)
Maluchy można oswajać od maleńkości jak matka na to pozwala.
stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to co oswoiłeś.
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: [Wrocław] 11 malenstw do oddania

Post autor: Frugo_Frugo »

marts pisze:Matko Frugo_Frugo, nabijasz sobie posty w każdym wątku?
Nie, a nawet gdyby to co? Zrobisz mi coś? -,- Posty są sensowne (moim zdaniem).
Mati90
Posty: 63
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:24 am

Re: [Wrocław] 11 malenstw do oddania

Post autor: Mati90 »

marts pisze:Matko Frugo_Frugo, nabijasz sobie posty w każdym wątku?

Mati90, jakie masz wymiary klatki? Czemu nie mógłbyś trzymać 4? Jak klatka odpowiednia to można i 14... Zacznij czytać forum, szczególnie dział o oswajaniu, to forum to skarbnica wiedzy :)
Maluchy można oswajać od maleńkości jak matka na to pozwala.
Wymiary klatki to 70*80*40. chodzi mi o to że skoro jedne są mniej oswojone to czy nie przyczynia się one do zdziczania tych już oswojonych?
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [Wrocław] 11 malenstw do oddania

Post autor: smeg »

Na 4 samiczki klatka może być. I jest wręcz odwrotnie, te mniej oswojone uspokoją się pod wpływem bardziej oswojonych ;) Nie musisz też zostawiać żadnych córek i trzymać po prostu nadal dwie matki razem. Nie w porządku jest moim zdaniem tylko wymienianie swoich szczurków na młodsze.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: [Wrocław] 11 malenstw do oddania

Post autor: ania2832 »

Jak tam u malców ?: D
I rodziców oczywiście ;)
, Cyna, Soda Nafta [*]
Awatar użytkownika
zuzka-buzka
Posty: 2095
Rejestracja: pt maja 14, 2010 12:24 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: [Wrocław] 11 malenstw do oddania

Post autor: zuzka-buzka »

Mati90, wiesz, Smeg i reszcie chodzi o to, że to "wymienienie" byłoby nie sprawiedliwe, to tak jak ja bym teraz wszystkie moje szczury oddała i wzięła młodziutkie, bo te kolory/charakterki mi się znudziły ;)
ObrazekObrazekObrazek
Alex [*][/color][/b] i Marty [*][/color][/b] u mnie od 09.10.10 Eldo od 11.11.10 Belusia [*][/color][/b] od 08.04.11 Jinxx od 24.05.12 Sykes i Danny od 25.09.12
Mati90
Posty: 63
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:24 am

Re: [Wrocław] 11 malenstw do oddania

Post autor: Mati90 »

ania2832 pisze:Jak tam u malców ?: D
I rodziców oczywiście ;)
W porządku, chociaż nie wiem czy takie zachowanie jest normalne czy nie, ale czasem matka sobie śpi gdzieś w kącie a nie w gnieździe na maluchach :(



zuzka-buzka pisze:Mati90, wiesz, Smeg i reszcie chodzi o to, że to "wymienienie" byłoby nie sprawiedliwe, to tak jak ja bym teraz wszystkie moje szczury oddała i wzięła młodziutkie, bo te kolory/charakterki mi się znudziły ;)
Rozumiem, ale przynajmniej teraz już wiem, że w klatce zmieszczą się 4 szczurki więc juz jestem spokojny.
Rajuna
Posty: 1368
Rejestracja: sob lip 23, 2011 9:50 pm

Re: [Wrocław] 11 malenstw do oddania

Post autor: Rajuna »

Jeżeli maluchy są najedzone (u tych jeszcze różowych widać na brzuszku jaśniejszy półksięzyc - żołądek wypelniony mlekiem - nie wiem czy Twoje już obrosły futerkiem), to nie ma się czego bać. Jesli je karmi i tylko czasem śpi gdzie indziej - no trudno, mamusia też czasem musi odpoczać ;) Dobrze, że na czas porodu przełożyłeś je do akwarium, bo matka nie wyniesie ich na półkę i nie pospadają. Możesz dac matkom reczniki papierowe albo papier toaletowy - dajesz kawalek czystego, zabierasz kawalek brudnego - nie cały na raz, stopniowo. Matkom dawaj codziennie troszkę bialego sera, jogurtu naturalnego, jajka albo ugotowanej (bez soli i przypraw) piersi z kurczaka. I zrób zdjęcia jak się maluchy ofutrzą, będzie łatwiej znaleźć im domy.
Rozumiem, że samiczki pojawiły się u Ciebie już w ciąży, a nie były rozmnażane specjalnie?
Hertz, Kokos, Tina, Wydra, Merrill, Resa, Sówka, Rina, Iwan Groźny, Guarana, Pchła, Szachrajka, Rudzik
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: [Wrocław] 11 malenstw do oddania

Post autor: ania2832 »

Jak tak se oblicze.. to termin odbioru maluchów przypada jakoś na 28-30 Stycznia? :-X
Czy jak? :P
, Cyna, Soda Nafta [*]
Mati90
Posty: 63
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:24 am

Re: [Wrocław] 11 malenstw do oddania

Post autor: Mati90 »

Rajuna pisze:Jeżeli maluchy są najedzone (u tych jeszcze różowych widać na brzuszku jaśniejszy półksięzyc - żołądek wypelniony mlekiem - nie wiem czy Twoje już obrosły futerkiem), to nie ma się czego bać. Jesli je karmi i tylko czasem śpi gdzie indziej - no trudno, mamusia też czasem musi odpoczać ;) Dobrze, że na czas porodu przełożyłeś je do akwarium, bo matka nie wyniesie ich na półkę i nie pospadają. Możesz dac matkom reczniki papierowe albo papier toaletowy - dajesz kawalek czystego, zabierasz kawalek brudnego - nie cały na raz, stopniowo. Matkom dawaj codziennie troszkę bialego sera, jogurtu naturalnego, jajka albo ugotowanej (bez soli i przypraw) piersi z kurczaka. I zrób zdjęcia jak się maluchy ofutrzą, będzie łatwiej znaleźć im domy.
Rozumiem, że samiczki pojawiły się u Ciebie już w ciąży, a nie były rozmnażane specjalnie?
Tak, były już w ciązy jak je brałem ze sklepu (ale o tym nie wiedziałem). Daję im codziennie serek biały półtłusty z bialkiem jajka a co drugi dzień zółtko jajka zblenderowane z tranem na papkę :) Jogurtu też dostają :)

Maluchy jeszce nie mają futerka ale pociemniała im skóra - także już wiem że na pewno będą kapturki i selfy oraz jeden albinosek (jeden jedyny został calutki różowy a reszta ma ciemne grzbiety) :)
ania2832 pisze:Jak tak se oblicze.. to termin odbioru maluchów przypada jakoś na 28-30 Stycznia? :-X
Czy jak? :P
Tak myślę, jak zobaczę ze szczurki już same jedzą i nie ssają mleka od matki to się zacznie rozdawanie :)
Awatar użytkownika
ania2832
Posty: 731
Rejestracja: wt sty 04, 2011 8:17 pm

Re: [Wrocław] 11 malenstw do oddania

Post autor: ania2832 »

Selfy ::) ::)
, Cyna, Soda Nafta [*]
Mati90
Posty: 63
Rejestracja: śr gru 28, 2011 11:24 am

Re: [Wrocław] 11 malenstw do oddania

Post autor: Mati90 »

ania2832 pisze:Selfy ::) ::)
Tak myślę bo są całe ciemniutkie :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”