Osłabienie, ospałość, niechęć w przyjmowaniu płynów.

Niepokojące zachowania szczurów, objawy chorób i ich leczenie.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Osłabienie, ospałość, niechęć w przyjmowaniu płynów.

Post autor: Paul_Julian »

Ja tez mam nadzieję, ze to tylko wzdęcie, i wszystko będzie dobrze.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
whatcanisay
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 6:33 pm
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Osłabienie, ospałość, niechęć w przyjmowaniu płynów.

Post autor: whatcanisay »

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że mojej Pani weterynarz nie ufam za bardzo, a do żadnego specjalisty od szczurasów nie mam jak się dostać.
Mozart [*] Yoshi, Franek <3
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Osłabienie, ospałość, niechęć w przyjmowaniu płynów.

Post autor: Maszka »

http://szczury.org/viewtopic.php?f=13&t=12287 - tu masz polecanych weterynarzy z Wałbrzycha/Świdnicy.
whatcanisay
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 6:33 pm
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Osłabienie, ospałość, niechęć w przyjmowaniu płynów.

Post autor: whatcanisay »

Z listy nic mądrego nie wyczytałam. Trudno. Pójdę do swojej wet i jak nic mądrego nie powie to lecę do Piaseckiego do Wrocławia.
Mozart [*] Yoshi, Franek <3
whatcanisay
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 6:33 pm
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Osłabienie, ospałość, niechęć w przyjmowaniu płynów.

Post autor: whatcanisay »

No więc tak : z samego rana poleciałam do mojej wet i byłam strasznie szczęśliwa, bo udało mi sie trafić na jedyną ogarniętą w sprawach szczurasów. Yoshi ma temperaturę 34,5 więc strasznie niską i waży już tylko 390g. Wet stwierdziła, że to infekcja bakteryjna, dała mu 4ml glukozy, witaminki osłonowe, jakiś antybiotyk na E, nie pamiętam nazwy i żel na pasożyty bo go coś zaczęło zjadać. Mam mu podawać gerbera z wodą i starać się wcisnąć inne jedzonko. Jutro mam przyjść na kolejny zastrzyk, a jeśli nie będzie jadł to dostanie kroplówkę i jakieś tabletki.
Mozart [*] Yoshi, Franek <3
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Osłabienie, ospałość, niechęć w przyjmowaniu płynów.

Post autor: Maszka »

ten antybiotyk to Enroxil (Baytril) prawdopodobnie. Najlepiej zapisuj sobie leki jakie szczurek dostaje oraz datę ich przyjęcia i dawkę, albo załóż mu książeczkę i proś o uzupełnianie - w razie zmiany weterynarza te informacje będą niezbędne.
whatcanisay
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 6:33 pm
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Osłabienie, ospałość, niechęć w przyjmowaniu płynów.

Post autor: whatcanisay »

Jutro idziemy znowu więc o wszystko się jej wypytam dokładnie. Yoshi praktycznie cały czas śpi i budzi się tylko na nową porcję gerbera, zobaczymy co będzie dalej.
Mozart [*] Yoshi, Franek <3
Maszka
Posty: 1605
Rejestracja: sob paź 17, 2009 2:04 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Osłabienie, ospałość, niechęć w przyjmowaniu płynów.

Post autor: Maszka »

A czy on śpi z Frankiem? Są razem przytuleni do siebie, grzeje chorego? Jeśli nie to zrób termofor (gumowy któryś może przegryźć i się poparzyć) z butelki, owiń go folią spożywczą (dłużej utrzyma ciepło), potem w jakąś skarpetę, materiał. Jak będzie mu zimno, to przytuli się do tego "sztucznego szczura" i nie będzie zależny od kumpla.
Miejmy nadzieję, że mu się poprawi :)
whatcanisay
Posty: 12
Rejestracja: ndz sty 08, 2012 6:33 pm
Lokalizacja: Świebodzice

Re: Osłabienie, ospałość, niechęć w przyjmowaniu płynów.

Post autor: whatcanisay »

Yoshi leży sam, opatulił się w ręcznik i widzę, że już mu lepiej. Przed chwilą wstał, pochodził chwilę po łóżku, zjadł jabłko i jednego makaronowego świderka zagryzanego gerberem. Wody dalej nie chce, ale ważne, że je mokrą papkę ze słoiczka.
Mozart [*] Yoshi, Franek <3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Objawy i leczenie”