Czemu moje szczury liżą dłonie?

Wszystko o zachowaniu i nawykach naszych milusińskich - obserwacje i porady.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Lizanie --> dowód przyjazni??

Post autor: Korlis »

Moje mnie zawsze liżą kiedy je drapię.przytulam sie-one chyba okazuję odwdzięczenie :wink:
:P
ptys
Posty: 7
Rejestracja: ndz wrz 11, 2005 6:54 am

hmmm:]

Post autor: ptys »

Ja uważam ze to dowód przyjaźni:] Nie wiem czy to prawda czy nie ale i tak, tak uważam:]
Hej:) poszukuje osóbek z Gdańska Głównego, którzy posiadają szczurki tak żeby nasze szczurki mogły sie spotykać i kumplowac:) było by bardzo fajnie:) pisac na gg 5581773 pozdrawiamy:)- Ptyś i Iza
pompi84
Posty: 24
Rejestracja: śr lis 02, 2005 11:21 pm
Kontakt:

Lizanie --> dowód przyjazni??

Post autor: pompi84 »

Lizanie jest objawem braku mineralow w organizmie szczurkow.
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Lizanie --> dowód przyjazni??

Post autor: Korlis »

[quote="pompi84"]Lizanie jest objawem braku mineralow w organizmie szczurkow.[/quote]
Hmm,może?Ale bardziej to chyba przyjaźń.Bo przecież jak ja drapie bąble za uszkami i przestaje one zaczynaja lizac po palcach lub obgryzkiwać :wink:
:P
turybiusz
Posty: 354
Rejestracja: wt lis 01, 2005 3:00 pm

Lizanie --> dowód przyjazni??

Post autor: turybiusz »

Lizanie może być objawem braku minerałów w organiźmie szczura (szczur powinien mieć w klatce specjalną lizawke z soli dla gryzoni), albo przejawem szczurzej przyjażni.
...
Łapka
Posty: 19
Rejestracja: pt lis 18, 2005 7:47 am

Lizanie --> dowód przyjazni??

Post autor: Łapka »

[quote="mataforgana"]jak drapie i miziam moje damy, to one bardzo chetnie mi się odwdzięczają liza i delikatnie podgryzają mnie zębami, tak samo jak robia to sobie nawzajem i ja to traktuję jako dowód przynależności do stada [/quote]
Mam specjalny grzebyczek, którym delikatnie drapie mojego ciurka tam gdzie on nie dosięga. Jak go drapie, to on robi to samo co napisała mataforgana...taki dowód wdzięczności, albo wzajemne, można powiedzieć, iskanie się :D :D :D :D
'Come out, come out wherever you are'
Awatar użytkownika
cucumberek
Posty: 211
Rejestracja: pt lis 04, 2005 5:42 pm

Lizanie --> dowód przyjazni??

Post autor: cucumberek »

moje szczurki też czasem lizną moją dłoń, ale zastanawiam się czy to po prostu nie znaczy "hej, przed chwilą miałaś na ręcę coś smacznego", bo one się mnie jeszcze trochę boją... no i tak dziwnie że z jednej strony dowód przyjaźni, a z drugiej uciekają jak chcę je złapać :niepewny2:
Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś (Antoine de-Saint Exupery)
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

Wylizywanie reki ?

Post autor: fenek11 »

Witam wszystkich i mam takie pytanie otorz moj szczuras zakazdym razem gdy go wyjmuje z klatki pierw podbiega do mojej reki i zaczyna ja lizac a potem wchodzi na rece i chce wyjsc, polize sobie tak z 4minuty a potem dopiero wychodzi,czy to jest jakies wyrazanie sympati szczurka do wlasciciela czy co bo bardzo mnie to interesuje . ale jak tak lize mi ta reke to on tak slodko wyglada

Tematy scalone. Przed zalozeniem nowego tematu prosze przeszukac forum i spraqdzic czy dana kwestia nie byla juz poruszana.
/ mod. Lulu
Ostatnio zmieniony pt lut 16, 2007 4:55 pm przez Lulu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Wylizywanie reki ?

Post autor: Telimenka »

moze mu brak jakis witaminek ? ma urozmaicony pokarm? dostaje jakies dodatki itp? :). a sa przy tym lizaniu jakies inne objawy. moja Telimenka tez mi reke czasami lize ale chora nie jest tak lubi :P.
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

RE: Wylizywanie reki ?

Post autor: IVA »

Jeśli za kazdym razem nie masz wysmarowanej czymś ręki, nie pocą Ci się tez mocno dłonie (sól) to znaczy, iz Twój ogonek lubi Ci i w ten sposób to okazuje. Może też byc oznaką poddania się, czyli dla niego jesteś dominujący w stadzie i w ten sposób chce zyskac Twoją przychylność
Ogólnie rzecz biorąc nie świadczy to o istnieniu jakiejś choroby, czy niedoboru minerałów (no chyba, że masz jak wyżej pisałam spocone dłonie i są lekko słone)
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Wylizywanie reki ?

Post autor: Telimenka »

no czyli np jak sprobuje z suchymi rekami to sie oakze czy to o sol chodzi czy tak z sympatii :)?
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
fenek11
Posty: 134
Rejestracja: pt lut 02, 2007 1:04 pm

RE: Wylizywanie reki ?

Post autor: fenek11 »

Hmm. czesto jem plusza moze dlatego ^^ wylizuje ten pylek co zostaje z tabletki i mu to smakuje :].
A z braku jedzonka i witamin to raczej nie jak zasugerowala kolezanka up. Ma pelna miske jedzonka dla szczurka i dostaje jablka i inne owoce jak i warzywa ;]
Ostatnio zmieniony pt lut 16, 2007 4:51 pm przez fenek11, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

RE: Lizanie --> dowód przyjazni??

Post autor: Telimenka »

no to loozik :D heheh moze faktycznie do plusz :).bo skoro ma witaminki to raczej wszystko oki i nie ma sie czym martwic :D Kłułik musze napisac bo mi Przyjaciółka posta nie pozwoliła wysłac bez Kłółika :P taki off top ;)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Awatar użytkownika
PaulinaK
Posty: 489
Rejestracja: sob lis 11, 2006 1:40 pm

RE: Lizanie --> dowód przyjazni??

Post autor: PaulinaK »

Moje szczury liżą mnie tylko wtedy, gdy czują na rękach zapach jakiegoś jedzenia... inaczej nigdy...
U mnie: Vincent i Duke ♥
Odeszły: Misia [*], Gaja [*], Chisa [*]
illu
Posty: 68
Rejestracja: wt gru 05, 2006 3:38 pm

RE: Lizanie --> dowód przyjazni??

Post autor: illu »

Bandzior potrafił usiąśc na ramieniu i lizać mnie po policzku dopóki nie wziełam go :)Straszny lizus z niego był... Generalnie chyba lubił smak kosmetyków , i slinę  bo usta tez okupował zawsze ;) no i powieki... co już trochę przeskzadzało...
I myślę , że to był dowód przyjaźni poniekąd , zresztą z czasem nauczył się dawać buziaki na zawołanie , zawsze kiedy cmokałam przylatywał i mnie całował :D
Puszkin nie lubi całusów , jak i większosci rzeczy związanych ze mną :P
One big illusion.
A. S. Puszkin II Wielki , Lilak aka Czarny Bezz . = sweet destruction :]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zachowania i nawyki”