Dieta odchudzająca

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Mycha
Posty: 2607
Rejestracja: pt sty 17, 2003 4:16 pm
Lokalizacja: cracov
Kontakt:

Dieta odchudzająca

Post autor: Mycha »

http://szczury.org/index.php?topic=1975
Nie sądzę, że powinnaś się tym martwić- samce mają to do siebie, że są przy kości.
Wiadomo jednak, że nie zdrowo jest być grubym, więc poprostu ogranicz dodatki a wprowadź więcej zielonki, warzyw i owocków.
Z warzyw doskonałe będą marchew i brokuły, powinien także polubić kalafior.
Z owoców dawaj jabłka, ale uważaj na bananka- jest bardziej tuczący niż jabłka.
Do tego trawka, szpinak itd.
Jeśli szczurek nie zjada tego co ma w misce [a wydaje mi się że tak] to nie dawaj mu nowego jedzenia dopóki nie zje tego co dostał- pogłodzi się kilka godzin i nie będzie miał wyboru. Nie faszerój go tą zielonką- na jeden dzień zrób przydział np jeden plaster marchewki, 1/5 jabłka, łyżka stołowa karmy dla szczurów i koniczyna.
Warzywa i zielonka powinny być ze sprawdzonych miejsc- nie pryskane i zrywane [jeśli chodzi o zielonkę] daleko od szosy.
Myślę, że taka dieta będzie odpowiednia i będzie dawała szczurkowi dużo energii potrzebnej do życia, więc nie będzie głodował ani nie będzie przekarmiany.
Pamiętaj, że bardzo ważny jest ruch- staraj się puszczać go codziennie na kilka godzin- pozwalaj aby mógł spacerować, abo zajmuj go zabawą.
Powodzenia
W sprawach jakichkolwiek (transport, pytania itd) proszę WYŁĄCZNIE o kontakt meilowy - ratteria[małpka]gmail.com
RATTERIA.W.INTERIA.PL
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

Dieta odchudzająca

Post autor: kwitak »

Moja Fiona wszystko by oddała za suszonego banana i takie czerwone kawałki z karmy na wagę (chyba warzywa). Banan suszony raczej nie jest tuczący, więc można dawać go więcej, ale też nie za dużo.
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Dieta odchudzająca

Post autor: Czarna20 »

postanawiam odświerzyć temat żeby nie zakładać nowego.

więc moja Beza od niedawna zwana Gryzeldą po przejściu Gałki na szczurzą emeryturę została dominującą panią w klatce. I od tego zaczęła się jej nadwaga. W sumie nie daję jej nic tłustego-serek raz w tygodniu, mleczko w proszku odtłuszczone, nic słodkiego-karma z zoologa i warzywka i chlebek. Nawet jajka nie dostaje tylko kolby jajeczne. Je w sumie to co pozostałe w klatce a mimo to wygląda jak Ptyś w ciąży...trzeba by ją odchudzić tylko jak skoro ona nic tuczącego nie szama...czy szczur może się przejadać??Czy je tyle ile mu trzeba czy jak pies wciągnie każdą ilość z miski??Czy w związku z tą wagą powinnam kupić jej smycz(lub zrobić)i przegonić ją po dworze-czy nie jest za zimno??Do kiedy można wychodzić ze szczurem (temperaturowo).
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Alispo
Posty: 473
Rejestracja: śr sty 14, 2004 10:48 pm
Lokalizacja: Warszawa

Dieta odchudzająca

Post autor: Alispo »

ooo,ja tez mam Gryzelde :D Ja z moimi mam taki problem,ze jedna ma sklonnosci do tycia a druga jest chudzinka..i jak tu odchudzac,skoro druga powinna jesc wiecej? :wink:
zostaly tylko koty i papugi....
[']: Rocky,Gaja,Gryzelda,Maja,Doti,Arka i Tosia
http://tailending3.blog.pl
http://www.empatia.pl
jolajola1
Posty: 58
Rejestracja: pn sty 10, 2005 11:55 am

Dieta odchudzaj?ca

Post autor: jolajola1 »

Upasłam Okruszka, ale to z miłości.
Całymi dniami siedzę przy kompie, w dzień praca, w nocy granie, a klatka otwarta w zasięgu reki.
Ja kanapkę, Okruszek skórkę od Chleba i kawalątek serawędliny...
Ja jogurt, Okruszek wylizuje pudełko do czysta...
Piję mleko, Okruszkowi do małej miseczki kapnę trochę ....
Ja jabłuszkobanana, Okruszek pół ogryzka albo kawałek owoca...

i tak dalej i tak dalej
a oprócz tego on kocha suchy pokarm, wtranżala ziarna na okragło, a ruchu ma niewiele, śpi i spaceruje po klatce i na klatce, na podłogę nie schodzi

no i dzisiaj miałam gościa, pochwalić się chciałam moim kochanym szczuropatwą i ze zgrozą dostrzegłam, że on nie jest smukły... wręcz przeciwnie! w brzuchu jest znacznie szerszy niż gdziekolwiek indziej !!!
A przeciez to młodzik, ma dopiero 2,5 miesiąca.

jak sie stosuje dietę odchudzającą u szczurów ?
bo rozumiem, że koniec, choć mi serce sie kraje, z przekąseczkami.
ale co wiecej?
czy ziarna do woli czy tez ograniczać ?
ma w ziarnie/mieszance chrupki ryżowe, powyjmować ?
zmusić do biegania ? z klatki na siłe wyjmująć ?

pomocy ...
myślisz, że możesz wszystko ??? ... to trzaśnij drzwiami obrotowymi !
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

Dieta odchudzająca

Post autor: Czarna20 »

ziarno do woli i chrupki też ale duuzo biegania i zabawy :D
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Dieta odchudzająca

Post autor: Dixi »

Niech ma do jedzonka podstawowy pokarm i np. kawałeczek marchewki + woda. Dużo spacerów i zero podkarmiania.
Pozdrawiam,
Aguśka
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

Dieta odchudzająca

Post autor: falka »

To może już nie Okruszek tylko ... hm Okruch? Albo Większy Okruszek :P
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Dieta odchudzająca

Post autor: pomarańczowy jelcz »

Ktos na forum pisal,zeby dawac tyle samo jedzenia ile normalnie,tylko dwa razy dziennie
Jednak moje miekkie serce nie wytrzymalo takiej diety ;]
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Monia

Dieta odchudzająca

Post autor: Monia »

zero pieczywa!!! ziarno ale podstawą mają byc warzywa... i nie owoce bo zawieraja cukier chyba ze jabłka.... tez maja cukier ale i duzo skladnikow mineralnych i poprawiaja przemiane materii
Beeata
Posty: 923
Rejestracja: sob lut 28, 2004 12:48 pm

Dieta odchudzająca

Post autor: Beeata »

Sucha karme powinien miec zawsze . Moj oprocz tego dostaje codziennie odzywki gerbera (kurczak z jarzynami,indyk etc) i nie tyje. Czasami troche makaronu,ryzu czy kawalek ziemniaczka . raz lub 2 x w tygodniu troche jogurtu ,czasami zoltko z jajka( oczywiscie nie cale) Nie powiem zeby Pershing byl chudzielcem ale nie jest gruby .
"Dwie rzeczy są nieskończone - Wszechświat i głupota ludzka. Co do tej pierwszej istnieją jeszcze wątpliwości." A .Einstein
Aniula
Posty: 96
Rejestracja: pt sty 28, 2005 9:44 am

Dieta odchudzająca

Post autor: Aniula »

Przedewszystkim nie podkarmiac!Moja Łatka tez niestety do chudych nie nalezala-wrecz przeciwnie byla gruba do niemozliwosci-a wiedomo gruby szczur=bardziej podatny na choroby :( Mysle podobnie jak inni ze ziarno powinien miec zawsze a dodatki trzeba ograniczyc.Powodzenia :)
:>
123mka
Posty: 12
Rejestracja: pn mar 28, 2005 11:36 am

Dieta odchudzająca

Post autor: 123mka »

tak ja też upasłam moją szczurzynkę .Waży ponad 500 g ale ma 1,5 roku .Teraz ja również musze się zastanowić jak ją odchudzić -tyle że ona woli spać w domku niż biegać .Więc ją zmuszaĆ?
Karolina
Posty: 157
Rejestracja: sob lut 05, 2005 9:53 pm

Zdrowa dieta

Post autor: Karolina »

Postanowiłam zadbać o wiele bardziej o pokarm moich szczurków :D Zazwyczaj jadły to co ja ( nie az tak dosłownie ) np. twarog, ser, mieso, jakies slodycze itd itp.
Niestety ostatnio Kruszak-o niego tu szczegolnie chodzi-zaczal strasznie tyc, weterynarz zasugerowal zeby zmiejszyc mu dawke jedzenia, wiec postanowilam zastosowac sama zdrowa zywność. :wink:
Wiele osob na forum proponuje warzywa i owoce, tak wiec pokroilam im dzisiaj jablko i pomidora :| Niestety niezbyt im zasmakowaly.
Jest to napewno wlasciwe rozwiazanie? Czy szczurki przyzwyczaja się i zacznie smakowac im nowe jedzenie? Nie chce ich przegłodzić :-(
Doradzcie mi...
TAJNE FORUM
Kruszaczek=1.10.2003-19.09.2005 :(
Perpeć=tylko dwa dni u mnie :(
<:3 Maleństwo )~~
Awatar użytkownika
Angua
Posty: 513
Rejestracja: śr sie 20, 2003 9:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Dieta odchudzająca

Post autor: Angua »

Skoro rozpuściłaś szczury i przyzwyczaiłas do smaczniejszych rzeczy, to jasne, ze na początku nie beda chciały jesc tego, co jest dla nich bardziej odpowiednie i oczywiscie, ze trzeba je przegłodzić. Jeżeli nie zastosoujesz dla nich zdrowej diety, skutkiem będą nie tylko otyłośc, ale również o wiele powazniejsze choroby, i w rezultacie możesz skrócić im życie. Temat pt. "nie chca jeść" był wielokrotnie przerabiany na tym forum i za każdym razem było powtarzane, ze szczur majac pełna miche zdrowego zarcia z głodu nie umrze! Wiec uwierz w to.
Niektóre opowieści się kończą, ale inne stare historie wciąż trwają. - T. Pratchett
Z nami: Charlie
Odeszły: Miłka +++ Cykoria +++ Jeżu +++ Smużka +++ Spłoszka +++ Strzyga +++ Bezik +++ Chrupek +++ Pippi +++ Bravo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”