Tupot szczurzych łapek.

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: efu »

Dawno nie pisałam, choć zaglądam od czasu do czasu :)
Szczuraki urosły, zadki zrobiły im się rudo-brązowe.
od niedawna latają sobie już po podłodze. tylko trzeba ich bardzo pilnować, bo mam tak skonstruowany pokój niestety, że dużo rzeczy jest na podłodze i w ich zasięgu. więc dla dobra szczurów i rzeczy... no cóż. coś spróbuję jeszcze pokombinować, tylko muszę uporać się z uczelnią.
zaczęłyśmy się w końcu regularnie i konsekwentnie uczyć przychodzenia na wołanie. szczury są już duże, długo są u mnie, a jeszcze tego nie potrafią. czas najwyższy. idzie im na razie genialnie. Serek jest tym dominującym szczurem, baardzo żywiołowym, kontaktowym, pcha się do głaskania, całowania. Morfinek jest nieufna, boi się ręki, nie lubi być głaskana. trzeba dużo cierpliwości i łagodności dla niej, więcej uwagi. ale za każdym razem, kiedy do niej mówię, chcę ją wziąć, to Ser wpycha się w paradę, jest strasznie zazdrosna i nie da mi się zająć Morfinkiem.

teraz śpią albo na półce, a Morfinek to w ogóle na żwirku. co im się tak nagle przestało podobać w łóżeczku?? całą noc się bałam, że się przeziębią. ale w sumie jakby im było zimno to by poszły w polarek... ???

a tu szczuraki:
http://www.flickr.com/photos/ef09/sets/ ... 691423436/
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Awatar użytkownika
PrawieRuda
Posty: 15
Rejestracja: sob cze 30, 2012 1:14 pm
Numer GG: 410619
Lokalizacja: Lublin

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: PrawieRuda »

Co zrobić żeby szczurek nie bał się głaskanie??
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: efu »

trochę się u nas pozmieniało.
Morfinek odszedł w połowie września. było sporo rozlanych nieoperacyjnych guzów w listwie mlecznej (widocznie nie zdążyłam ze sterylizacją, guzy uwidoczniły się tuż po niej), upadek z biurka, niedowład łapek i rozlana masa w brzuchu. nie dało się nic więcej zrobić, walczyłyśmy do końca. obraz naszych ostatnich dni napełnia mnie dużym smutkiem i żalem. Miała rok i 9 miesięcy.

został Ser (Serotonina), morfinkowa siostra. zdrowy, żywy, piękny, mądry i w dodatku pachnący szczur. ja nie wiem jak ona to robi. jest cudowna.
od niedzielnego wieczoru są z nami jeszcze Tosia i Setka (przemianowana z Soni). cała nasza czwórka, łącznie ze mną, obecnie w stresie, bo łączenie. były spacery, zwiedzanie klatek, obecnie laski siedzą wysmarowane olejkiem w transporterze. od czasu do czasu coś słychać, ale dominuje święta cisza i bezruch, obraza majestatu, bo obcy i ciasno.
nie wiem ile to potrwa, ale chciałabym się dzisiaj położyć spać. i raczej nie zaryzykuję zostawienia ich na noc i jutrzejszy dzień pod moją nieobecność razem ???
jutro powtórzymy operację, może nawet zaczniemy trochę wcześniej...

zdjęcia będą jak dam radę zrobić :)
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: diana24 »

Będę obserwować :)
A czemu Setka?
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: efu »

bo mi się Sonia nie podoba :P ;)
moi współlokatorzy próbują jeszcze przemianować Tosię, ale już im chyba nie pozwolę ;)
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: diana24 »

Współlokatorzy?
Czyli jednak znalazłaś jakieś mieszkanko, w którym właściciel toleruje szczurki?
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: efu »

nie, zostaję tu gdzie jestem jeszcze przez jakiś czas. tu wszyscy je tolerują ;)
Ser i Tośka trochę się do siebie postawiały, teraz liżą rany w osobnych kątach.
zauważyłam, Tośka lubi iskać Setkę tylko w tym miejscu, gdzie ma wygryzioną dziurę, więc to tłumaczy jej powstanie...
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: efu »

i już mamy pierwszą ranę do szycia. Tośka oberwała od Sera, naderwane ucho i głęboka rana.
łączenie poczeka.
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: efu »

zdjęłyśmy Tośkowe szwy. mam nadzieję, że to koniec weta na razie, bo niedługo nie będziemy miały co jeść.
ustalanie hierarchii trwa. Setka z Serem się dogadują, teraz Tośka swoją obecnością zaburzyła porządek.
zobaczymy co się będzie dalej działo.

Tosia - harpagan (teraz już bez kołnierza):
Obrazek

Ser z Setką:
Obrazek

jeszcze trochę się biją, ale krew się nie leje. najgorzej będzie się dogadać Tosi z Serem, bo Ser tu jest pani na włościach, a Tosia ma bardzo silny charakter. boję się, żeby się nie pożarły do krwi. na razie się unikają.
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: diana24 »

Wstaw jeszcze raz zdjęcia bo mi nie wchodzą :(
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: efu »

okej, jest kilka zdjęć :)

Tosia. jest największym harpaganem i najsłodszym białym misiem ever. rana zagojona, Toś czuje się dobrze.
Obrazek

Obrazek

Setka. Nieśmiałe toto takie, niedotykalskie, nie lubi się głaskać i brać na ręce. bardzo delikatna damulka.
Obrazek

i Serek w roli setkowej podusi. zupełnie nie ogarnęła co się stało jak pojawiły się dwa nowe szczury. dało się zobaczyć sporą niepewność i poczucie zagrożenia, i z tego wszystkiego chyba dała się zdominować.

Obrazek

Obrazek

ogólnie jestem zadowolona, bo dziś wszystkie trzy spędziły pierwszą noc razem w klatce i nawet obyło się bez bójek. pierwszy raz obserwuję, jak Ser ma ruję i się wypina.
Setka spędziła tydzień z samym Serem, kiedy Tosia chodziła w kołnierzu i zarosła jej trochę łysa plama. teraz Tosia wróciła i sytuacja się powtarza - dalej lecą kłęby futra, dokładnie w tym samym miejscu.
jest na to jakaś rada?
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Awatar użytkownika
diana24
Posty: 816
Rejestracja: wt maja 11, 2010 4:07 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: diana24 »

Tosia może po prostu zbyt mocno iska Setkę. U mnie futerko zaczęło odrastać, więc może to już przez Tosię będzie taki jej urok.
U mnie vibovit dobrze działa na wzmocnienie mieszków włosowych i szybszy odrost sierści.
Z nami : Kreska, Tosia (http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=41343)
Przetransportowane: 8 przystojniaków i 8 samiczek
Za TM [*][/b]: Lucy, Hera, Topej, Fiona, Całka, Aria, Albert, Iskierka, Gabi, Safi, Plamka
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: Megi_82 »

No i jak tam łączenie? :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
efu
Posty: 124
Rejestracja: czw sty 26, 2012 4:45 pm
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: efu »

dziewczyny połączone, śpią razem przytulone (ja na ten widok za każdym razem się rozczulam ;) ), nawet się już nie biją. Setce futro już prawie całkiem odrosło, Ser na Vilmie chyba trochę przytył i jest teraz Tłustym Serem, a może to już kwestia wieku, bo ma prawie 2 lata. ale trzyma się naprawdę dobrze. nigdy nie chorowała, i oby tak zostało. mój niezniszczalny szczurek :)
Setka, Mufa i Panda.
[*] Morfinek, [*] Serek, [*] Tosia
Awatar użytkownika
Megi_82
Posty: 2126
Rejestracja: ndz paź 14, 2012 8:22 pm
Lokalizacja: Łódź

Re: Tupot szczurzych łapek.

Post autor: Megi_82 »

No i tak powinno być, spokój i sielanka :D
Zdrowia i wygłaskaj grzeczne babki :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=38243

[*] Kluseńka, Czarnuszka, Pączek, Tulia, Liwia, Alutka, Tina, Czikita, Bajeczka, Filipek, Szarutka, Gadżet, Thau, Afri, Bąbelek, Dzidzia Rambo, Bulinka, Placuszek, Rudzinka, Bianuszka, Violetka, Wanilka, Lolcia, Tika, Lusia, Elżunia, Anuszka, Klekotek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”