szczurzyce niejadki

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Fynnie
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:35 am

Re: szczurzyce niejadki

Post autor: Fynnie »

offtopu ciąg dalszy...
Kameliowa, no cóż, to Tobie przydałaby się umiejętność selekcji informacji, ponieważ jak napisała Flaumel seria Premium nie podziela opinii podstawowej karmy Vitapolu i jest polecana przez wiele osób również z forum, a szczególnie w formie jaką ja stosuje czyli mieszaną z inną o czym jest mowa już w pierwszym poście.
Jeżeli 4 nitki makaronu na dwa szczury raz w tygodniu to są duże ilości to wybacz... nie mówiąc o tym, że nie wiem gdzie masz te przyprawy bo makaron był specjalnie gotowany bez oleju i soli (pieprzu, papryki, oregano, bazylii, rozmarynu, tymianku, curry, cynamonu, szafranu, goździków itd. tak żeby nie było wątpliwości, też nie było)
Opanowana jestem, denerwują mniej jednak posty nie na temat, których jedynym celem jest bezpodstawne opieprzenie kogoś wg własnego widzimisię...
Fynnie
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:35 am

Re: szczurzyce niejadki

Post autor: Fynnie »

Kameliowa pisze:Wiesz, Flaumel to własnie nie do końca z tym tak jest ;) Bo mimo wszystko z tego co przeczytałam nie mogę powiedzieć gdzie( ::) ), sposób wyrobu samej karmy sie niespecjalnie zmienił niestety. Juz nie mówiąc o tym, że na chłopski rozum, skoro przechowywanie i składniki mają syfiaste, to raczej dla jednej linii karmy nie bedą tego zmieniać. Może jako dodatek do jakiejś, ale..?
Juz nie mówiąc o tym, że nie jestem w stanie do końca uwierzyć w jakość za 10 zł. Może w porównaniu do reszty syfu z Vitapolu jest lepsza, ale i tak nie dorówna jakością z dobrymi karmami i tu się chyba możemy zgodzić, do Timy się nie umywa.
Do tej Timy która ostatnio pojawiła się w niepolecanych karmach bo po pierwsze pyli a po drugie i ważniejsze Aferson znalazła w niej mole? No chyba, że jesteś zwolenniczką karmienia szczurów mięsem...
Wybacz ale Twoje zdanie wyssane z palca (ewentualnie super tajnych źródeł :D) i uprzedzenia, są dla mnie mniej istotne niż opinia ludzi którzy tej karmy używają.
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: szczurzyce niejadki

Post autor: Kameliowa »

Boże, dziewczyno, nikt na Ciebie tutaj nie najeżdża, tym bardziej ja, mam ciekawsze zajęcia do roboty niż uwzięcie się na ciebie, więc się nie spinaj. Nigdzie też nie napisałam, że dajesz im duże ilości świństwa, więc nie u mnie czytanie zawodzi.

Napisałam, że duże ilości tłustego mogą być szkodliwe oraz, że nie daje się szczurom jedzenia z przyprawami. Gdzie tu masz osobisty atak na siebie ? Proszę Cię ::)
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Flaumel
Posty: 1354
Rejestracja: pt maja 21, 2010 5:33 pm
Lokalizacja: Gdynia

Re: szczurzyce niejadki

Post autor: Flaumel »

Dobra dosyć dosyć dosyć :) Uspokoić się obie.

Tak jak napisałam - opinie o Vitapolu Premium Line są bardziej pozytywne niż o reszcie, ale nadaje się jako karma do wymieszania z jakąś inną bądź awaryjna.

Więc do Timy się nie umywa :)
Mole można CZASEM znaleźć niestety w każdej karmie - jeśli nie jest to standard to tragedii nie ma.

I bardzo dobrze, że Kameliowa tłucze, nawet jeśli to się wydaje bez sensu - im więcej osób to przeczyta: tym lepiej, bo tym więcej zapamięta :) A niestety część ludzi czyta wybiórczo i nie zwróci uwagi na całą resztę...
Obrazek
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: szczurzyce niejadki

Post autor: Kameliowa »

Po raz któryś muszę Ci napisać to?
ale nie napisałam nigdzie, że karmisz je tak przez 24/7 tylko lepiej unikać dawania rzeczy, które nie nadają się dla szczurów w duzych ilościach. Zwłaszcza przyprawianych.


Napisałam tak samo, że jako dodatek do karmy może i by sie nadała, tylko po co dosypywać czegoś takiego do zwyczajnie lepszej karmy.

Pokaż mi dokładnie miejsce gdzie Ci napisałam, że
Jeżeli 4 nitki makaronu na dwa szczury raz w tygodniu to są duże ilości to wybacz... nie mówiąc o tym, że nie wiem gdzie masz te przyprawy bo makaron był specjalnie gotowany bez oleju i soli (pieprzu, papryki, oregano, bazylii, rozmarynu, tymianku, curry, cynamonu, szafranu, goździków itd. tak żeby nie było wątpliwości, też nie było)
dodajesz tego?

Po raz kolejny napiszę, że może i premium jest lepsze od reszty produktów vitapolu, ale nie jest to karma polecana. jest to karma, która się kupi jak się potrzebuje czegoś w zastępstwie. Możesz ja mieszać z czym chcesz, przeciez nikt ci tego nie zabrania.
Ja napisałam swoją opinię, może być ona dla ciebie wyssana z palca, nie obchodzi mnie to. A od wyrażania opinii i wymieniania się zdaniem jest własnie forum.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: szczurzyce niejadki

Post autor: Kameliowa »

Flaumel pisze: że Kameliowa tłucze,.
Kameliowa nikogo nie tłucze :D Ale tłuc o tłustych potrawach, przyprawach i ludzkim jedzeniu będę, bo ludzkie jedzenie i ludzkie potrawy są dla ludzi i w dużych ilościach nie można dawać.
Flaumel, ja jestem spokojna, tylko niespecjalnie wiem, dlaczego zaraz Fynnie tak się oburza na mnie.
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
Fynnie
Posty: 19
Rejestracja: pn sty 30, 2012 10:35 am

Re: szczurzyce niejadki

Post autor: Fynnie »

Fynnie się oburza bo nie widzi sensu tłumienia emocji dotyczących bezsensownych postów. Tak samo na temat w tym miejscu byłby wykład o wielkości klatki, ściółce czy długości tuneli - czyli z ...
Piszę, że szczury nie chcą jeść, na co Ty mi opisujesz jakie skutki może mieć jedzenie dużej ilości makaronu z serem.
Tak, widać jak jesteś zajęta, pisząc bezsensowne posty nie na temat...



Flaumel, no widzisz problem właśnie leży w tym, że wyraźnie napisałam, że Vitapol mieszam z inną karmą (tak jak jest to polecane), a makaronu prawie nie tknęły na co obok sensownych porad za które dziękuję, pojawił się post Kameliowej, traktujący o tym, że Vitapol jest be i nie powinno się go dawać futrzakom oraz o tym jak duże ilości białego sera mogą powodować otyłość i przebiałczenie. Nijak to nie ma się do zaistniałej sytuacji ani nie pomaga w nakłonieniu szczurków do jedzenia...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”