Odd Eye

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

anka28
Posty: 707
Rejestracja: pt gru 02, 2011 4:28 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: Odd Eye

Post autor: anka28 »

po 5 dziewczynki,chłopców wcześniej :)
Misia [*] Whisky [*] Mamba [*] Imbir [*] Paszczusia [*]
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=34050
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Odd Eye

Post autor: Frugo_Frugo »

alken pisze:
Frugo_Frugo pisze:A nie myślałeś o uśpieniu maluchów ? Jest ich dużo i nie wszystkie mogą znaleźć domki ;)
teraz to już za późno, usypia się w pierwszej dobie, szczurki mają już kilka dni
A to przepraszam, nie wiedziałam. Emil , nie wiem. Jeśli matki nie byłyby w stanie ich odchować, albo ja, bo powiedzmy sobie szczerze - 25 młodych + 2 mamy = 27 szczurków które też trzeba wychować. A na to trzeba mieć dużo czasu i pieniędzy oraz znaleźć im domki, a Bobi jeszcze chce z samej Warszawy... Przepraszam, za off-topic, ale odpowiadam na pytanie. ;)
StasiMalgosia pisze:Jest wiele zaufanych osób na forum które mogą za ciebie wykonać wizytę adopcjną w całej Polsce, jeśli nie wiesz komu możesz zaufać zapytaj na pw kogoś kto już jest trochę na forum, albo moda, a napewno powie ci czy to zaufana osoba i godna polecenia czy nie.
Właśnie, wystarczy sprawdzić w bazie (link do bazy WPA : http://szczury.org/viewtopic.php?f=4&t=32257 ) wyżej wspomniałaś/eś (nigdy nie wiem czy pisze Staś czy Małgosia ;D )moda, np. alken, która odzywała się w wątku. :)

Co do maluchów jaki jest podział na płcie? Tzn. ile samców ile samic. ;)
Awatar użytkownika
Bobi
Posty: 80
Rejestracja: ndz kwie 22, 2012 10:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odd Eye

Post autor: Bobi »

Oczywiście że rozdzielę nie widzę problemów... Słyszałem w Warszawie że jakaś starsza kobieta ma masę szczurów ale też ma masę węży ponoć chętnie by ode mnie przygarnęła małe ale bał bym się że wylądują w brzuchu węża :o
________________
(\__/)
(=’.’=)
(”)_(”) This is ”Bunny” Copy the bunny to your personal text to help him achieve world domination, and come join the darkside.
Awatar użytkownika
Bobi
Posty: 80
Rejestracja: ndz kwie 22, 2012 10:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odd Eye

Post autor: Bobi »

Co do płci jeszcze nie sprawdzałem na dniach jak sprawdzę to policzę :)
________________
(\__/)
(=’.’=)
(”)_(”) This is ”Bunny” Copy the bunny to your personal text to help him achieve world domination, and come join the darkside.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odd Eye

Post autor: alken »

Bobi pisze:Chodzi mi o to że jak ktoś przyjedzie i weźmie maluszki to ok nie chcę ich wysyłać ani pks ani pociągiem bo słyszałem o przypadkach zaginięcia zwierząt... Tylko o to mi chodzi i tylko dlatego piszę że na terenie Warszawy...
ale to nie musi być szczur w pudełku i konduktorka albo w pksie pod siedzeniem kierowcy tylko ludzie czasem jezdżą po Polsce i zabierają ze sobą ogony. Ja woziłam przy okazji podróży do i z Krakowa, Wałbrzycha, Poznania, do mnie przyjeżdżały z Warszawy i wszystko było ok :)
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Awatar użytkownika
StasiMalgosia
Posty: 1460
Rejestracja: śr sty 28, 2009 7:43 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odd Eye

Post autor: StasiMalgosia »

Bobi czyli szczuraki szukają domu w cąłej polsce ale pod warunkiem że transport jest zapewniony przez kogoś doświadczonego (czytaj osoba je przewozi a nie konduktorka karton w PKS itp).

A i oczywiście po podpisaniu umowy adopcyjnej tak?

offtop: Frugo po błedach mnie poznasz Staś :D :D :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Bobi
Posty: 80
Rejestracja: ndz kwie 22, 2012 10:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odd Eye

Post autor: Bobi »

Po prostu szukam dla swoich szczurków domku nie mam ani czasu by jeździć po dworcach pkp , pks ani nie jestem za tym by wysyłać zwierzęta takimi sposobami umawiam się z kim trzeba gdzie trzeba ktoś kto będzie chciał zwierzaka przyjedzie i zabiera liczę że to będzie ktoś z forum bądź ktoś kogo znam albo ktoś od kogoś znanego... Nie potrzebuję żadnej umowy adopcyjnej bo nie jest mi ona do niczego potrzebna a nawet nie mam pojęcia co to jest i do czego to... Znajdzie się ktoś kto jest zainteresowany to niech da mi znać a się z taką osobą dogadam osobiście :)
________________
(\__/)
(=’.’=)
(”)_(”) This is ”Bunny” Copy the bunny to your personal text to help him achieve world domination, and come join the darkside.
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Odd Eye

Post autor: carrie17 »

Bobi, gdyby szczurów było 5, to nie byłoby problemu. Ale że jest ich 5x więcej, to możesz nie znaleźć domków u ludzi z samej Warszawy. Z kolei ktoś z drugiego końca Polski nie będzie jechał do Ciebie osobiście... Więc wystarczy troszkę wysiłku i rozdasz całą gromadkę. Ludzie dają transporty w różne miejsca, ew ktoś z Wawy może je wziąć na dt do czasu dalszego transportu.

Umowa to umowa ( ::) ) zawierana między Tobą, a osobą która adoptuje szczura. Wzór jest podany na forum. Jest to zabezpieczenie dla Ciebie, że szczur otrzyma opiekę weterynaryjną, zapewnione będzie miał lokum, jedzenie itp.
Awatar użytkownika
Bobi
Posty: 80
Rejestracja: ndz kwie 22, 2012 10:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odd Eye

Post autor: Bobi »

Umowa to umowa ( ::) ) zawierana między Tobą, a osobą która adoptuje szczura. Wzór jest podany na forum. Jest to zabezpieczenie dla Ciebie, że szczur otrzyma opiekę weterynaryjną, zapewnione będzie miał lokum, jedzenie itp.

To nie jest żadne zabezpieczenie wiem że jeśli ktoś będzie chciał źle to i tak zrobi żadna umowa go przed tym nie uchroni znam przypadek kobiety co podpisała umowę adopcyjna a potem myszkę zjadł wąż bo się znudziła dlatego mogę mieć tylko nadzieję...
________________
(\__/)
(=’.’=)
(”)_(”) This is ”Bunny” Copy the bunny to your personal text to help him achieve world domination, and come join the darkside.
Awatar użytkownika
carrie17
Posty: 353
Rejestracja: sob paź 01, 2011 10:31 am
Lokalizacja: Kraków

Re: Odd Eye

Post autor: carrie17 »

Ale zawsze to JAKIEŚ zabezpieczenie, a wysiłek żaden. Bo z taką umową podpisaną przez osobę adoptującą możesz już iść na policję, a na słowo nikt Ci nie uwierzy. Poza tym tak jak mówili Ci inni, starannie wybieraj domki, poproś kogoś o przeprowadzenie wizyty u danej osoby (skoro sam nie możesz), to zminimalizujesz ryzyko wzięcia szczura dla węża itp.

I w ogóle wklej temat na drugie forum.
Awatar użytkownika
alken
Posty: 6787
Rejestracja: pt maja 01, 2009 11:04 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odd Eye

Post autor: alken »

jak Ci się nie chce to Twoja sprawa, ale ograniczasz sobie tym możliwości znalezienia dobrych domów dla szczurów
ze mną: leszek, kendrick

odeszły: mysza, karmelek, makumba, ronja, ziuta, lilka, fifioł, kaszanka, zoja, tosia, emil, marcin, ziemniaczek


I'm not really good at giving advice. Do you want a sarcastic comment?
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odd Eye

Post autor: Malachit »

Bobi ma troszkę racji, bo generalnie wiele z tych umów bardzo ciężko skontrolować i ciężko cokolwiek udowodnić.
Mam też wielką prośbę, Bobi mógłbyś zrobić zdjęcie samca? Takie z bliska, żeby było widać wąsiki i sierść, jak na zdjęciach matek? :) Byłabym wdzięczna.
Wyszukiwarka nie gryzie
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Odd Eye

Post autor: Frugo_Frugo »

Ale Malachit , gdyby wszyscy tak robili to ja nigdy nie miałabym szczurów...No chyba, że bym kupiła w zoologu, ale to już inna bajka. ::)
Awatar użytkownika
Emil_Otto
Posty: 109
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 7:34 pm
Numer GG: 41416152
Lokalizacja: Dąbrówka Marianka/Zgierz/Łódź

Re: Odd Eye

Post autor: Emil_Otto »

A ona samca już komuś nie oddał ? :$
Awatar użytkownika
Emil_Otto
Posty: 109
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 7:34 pm
Numer GG: 41416152
Lokalizacja: Dąbrówka Marianka/Zgierz/Łódź

Re: Odd Eye

Post autor: Emil_Otto »

Sorry, on ;D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”