Czy szczur może być wegetarianinem?

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

szczur wegetarianinem? :/

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="WildMoon"] Sprobujcie dac swince lub krolikowi parowke - jestem pewna ze ani nie tknie ;)
[/quote]
Niestety...moja kolezanka :roll: karmi swojego krolika parowkami-glownie parowkami :? nie sadze,by mu to wyszlo na zdrowie... :?
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

szczur wegetarianinem? :/

Post autor: WildMoon »

Krolik wcina parowki??!
Nieslychane!
Wiesz, ja mialam w zyciu juz 2 kroliczki i ani jeden, ani drugi nie jadl mi zadnych produktow miesnych... Dlatego sie dziwie.
Oczywiscie, ze pare razy probowalam podzielic sie parowka lub kabanosem, kiedy krolik lezal sobie na moim biurku, hihi ;)
Ale nigdy sie nie skusil. NIGDY!
To samo ze swinka kolezanki. Tez sprobowalysmy, tak z ciekawosci.. to niedosc, ze z obrzydzeniem odworcila sie od zaoferowanej parowki, to na dodatek obsiusiala mi spodnie :lol:
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Iras
Posty: 37
Rejestracja: pt lis 26, 2004 6:26 pm

szczur wegetarianinem? :/

Post autor: Iras »

królik nie zalicza się bezposrednio do gryzoni, dlatego trudno go do szczura porównywać, krolik należy do zajęcowatych, a więc to już coś innego... co do świnki morskiej, to jak ma okazję zjeść np. jakiegoś robala to go zje...
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

szczur wegetarianinem? :/

Post autor: WildMoon »

Iras, dyskusja nie dotyczy, do jakiej grupy zalicza sie szczur czy krolik, lecz zwierzat z natury wege, wszystkozernych lub miesozernych... ;)

Zdaje sobie calkowicie sprawe, ze krolik nie zalicza sie do gryzoni lecz do 'Lagomorpha'=zajecowate - tak jak juz wspomniales. A zostalo to wykryte dopiero w 1912r, kiedy to odkryto, ze uzebienie krolika rozni sie od pozostalych, prawdziwych gryzoni. Na swiecie istnieje ponad 1.500 roznych gatunkow gryzoni.
Najbardziej znane to: szczury, myszy, myszoskoczki, koszatniczki, chomiki i swinki morskie ;)
Dalej to: bobry, wiewiorki, burunduki, pizmaki, swistaki, pieski preriowe, lemingi, myszy polne, chinchille, jezozwierze, itd. :P
Istnieja rowniez owadozerne nie-gryzonie, jak: Ryjowki, krety i jeze ;)

Nie wiem, ale jakos ciagle mi sie zdaje, ze schodzimy przez takie i podobne uwagi z tematu. Ja np. bardzo interesuje sie zwierzetami, czytam lektóry o tej tematyce, lubie ogladac filmy przyrodnicze, naukowe itd.
Wiesz, wychowalam sie na zachodzie... I w moich kregach kiedy dyskutowano na dany temat, to ten, kto nie mial zbytnio pojecia o tematyce, zazwyczaj sie przysluchiwal co maja do powiedzenia inni. Ja tez sie NIE wypowiadam, gdy nie wiem o co chodzi, wole posluchac co maja do powiedzenia inni, doswiadczeni. Nie dopisuje swoich 'trzech groszy' do kazdego tematu, jesli sie nie znam. To by bylo na tyle. Dziekuje.
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

szczur wegetarianinem? :/

Post autor: Meggy »

drobny offtopic:
[quote="WildMoon"] chinchille[/quote]
:lol: kilka minut nad tym siedziałam, zanim skumałam, że chodzi o szynszyla, tylko inaczej napisane :D
Awatar użytkownika
WildMoon
Posty: 1145
Rejestracja: śr wrz 29, 2004 10:57 am

szczur wegetarianinem? :/

Post autor: WildMoon »

Meggy, ja przepraszam moje niemieckie myslenie + pisownie. Jeszcze sie z polskim calkiem nie oswoilam :D;)

P.S. Mam poprawic? :lol:
Co do 'Ryjowki' to probowalam przetlumaczac z jednego jezyka na drugi. Okropne sa te jezyki! Laaaa.. gubie sie, hihi ;)
Before you speak, THINK!
T - is it TRUE?
H - is it HELPFUL?
I - is it INSPIRING?
N - is it NECESSARY?
K - is it KIND?
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

szczur wegetarianinem? :/

Post autor: Meggy »

etam, zostaw, fajnie wygląda, a skoro zrozumiałam o co chodzi, to może być :D pozatym chyba wszyscy Ci powtarzają że piszesz lepiej od niektórych polaków, starczy przejżeć posty na forum, żeby zobaczyć jak piszemy :? świat byłby Utopią, gdyby wszycy pisali tak poprawnie jak Ty :D
pixxa
Posty: 321
Rejestracja: śr sie 25, 2004 6:47 pm
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

szczur wegetarianinem? :/

Post autor: pixxa »

Moje szczurki tak jak ja nie jedza mieska :]
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

szczur wegetarianinem? :/

Post autor: krwiopij »

kwestia tylko czy im to na zdrowie wyjdzie...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

szczur wegetarianinem? :/

Post autor: Dixi »

Moja niuńka dostaje czasami kawalek mieska, ale to naprawde raz na jakis czas, bo jeszcze zacznie mie kasac :) i dopiero wtedy bedzie!
Pozdrawiam,
Aguśka
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

szczur wegetarianinem? :/

Post autor: Anita »

Ja daje co jakiś czas mięsko (oprócz tego pse chrupki) i nie gryzą... chyba ssamce mogą się stać agresywne z nadmiaru mięsa
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

szczur wegetarianinem? :/

Post autor: Dixi »

Wiesz co, Anita, ja wlasnie do konca nie jestem pewna czy agresywnosc wzrasta tylko u samcow po nadmiernym spozywaniu mieska....profilaktycznie samiczce staram sie raz na jakis czas tylko dac niewielka ilosc miecha, bo na serio- nie chce, zeby byla agresywna i dziabala domownikow w palce :)
Pozdrawiam,
Aguśka
Anita
Posty: 937
Rejestracja: ndz paź 17, 2004 2:43 pm
Lokalizacja: Warszawa Radość

szczur wegetarianinem? :/

Post autor: Anita »

Mięsko daje dużo energii a jak nie ma jej gdzie wyładować to pewnie może gryźć... Lepiej nie przesadzać, jednak u mnie po mięsku (nawet surowym) nic się nie zmieniło.
Hmm a nawet jeśli szczur by gryzł, to po odstawieniu może by przeszło, co?
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

szczur wegetarianinem? :/

Post autor: krwiopij »

mi cos sie o uszy obilo, ze to ma glownie zwiazek z testosteronem w wolowinie... podnosi on poziom naturalnego testosteronu w szczurzym organizmie i to moze spowodowac u samca agresje... ale glowy za to nie dam - moze plotka...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Cathycash
Posty: 308
Rejestracja: pt paź 15, 2004 6:35 pm

szczur wegetarianinem? :/

Post autor: Cathycash »

Mój szczur dostaje raz na jakis czas kawałek świezego miesa, czasem larwę mączniaka, trochę kociej karmy. Nie zauważyłam żeby się zrobił bardziej agresywny w stosunku do mnie. A do innych gryzoni agresywny był zawsze (musiałam uśpić jedną myszkę, tak bardzo ją pogryzł :( )

Ja powoli przechodzę na wegetarianizm, mimo ostrym sprzeciwom rodziców, ale szczurka odzwyczajać nie zamierzam.
żegnam szanowne towarzystwo
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”