Staruszek i dwa maluchy z piernikowa ;)

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Staruszek i dwa maluchy z piernikowa ;)

Post autor: harleyquinn »

Cudowne :) Heh, jak się staruszek nieźle trzyma!
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
agencja
Posty: 56
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 9:29 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Staruszek i dwa maluchy z piernikowa ;)

Post autor: agencja »

No właśnie Patryk już coraz słabiej się trzyma. :( Ma coraz mniej sił w łapkach. Dokarmiam ją już czasem (w spokoju od małych) gerberami, owsiankami i co mi tam miękkiego w ręce wpadnie, bo z twardym też coraz gorzej sobie radzi. Jak chodzi to w poziomie bez większych problemów ale w pionie już słabo. No i straszny przytulak się z niej zrobił. Kiedyś to tylko by latała i na chwilę tylko dała się pod swetrem zatrzymać a teraz? Ciągle by tylko siedziała u mnie pod bluzą albo swetrem i spała, nawet polubiła głaskanie ;) Czasami jak podpatrzy od maluchów, że gdzieś się wspinają, to zapomina że jej już to słabo idzie, nagle dostaje sił i musi za nimi papugować :D Mam nadzieję, że jeszcze trochę ze mną zostanie ale zdaję sobie sprawę z tego że długo to nie potrwa. Póki co cieszę się każdym dniem z Patrycjuszem i staram się zapewnić jej jak największy komfort :)
Awatar użytkownika
Eve
Posty: 2256
Rejestracja: wt lis 16, 2010 11:15 pm
Lokalizacja: Legnica

Re: Staruszek i dwa maluchy z piernikowa ;)

Post autor: Eve »

Ale nawet jak troszkę jest gorszy dzień, to za to ile jest uroku i uśmiechu jak tak ryjek przytuli, posłucha człeka, zdrzemnie się.. nie to co młodzież wszędzie się spieszą.
Pogłaszcz uroczą pannę Patryk i po nosku ucałuj :-*
Łapki malutkie ale wyobraźnia ogromna..
Moje miziaki: Futra z Charakterem
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=33133

Hamaczki dla każdej paczki :P
http://szczury.org/viewtopic.php?f=149&t=38219
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Staruszek i dwa maluchy z piernikowa ;)

Post autor: gosja1 »

Ale skoro szczurcia ma sprawny umysł, to tylko pozazdrościć. Myślę, że to piękne starzenie się szczurka, skoro jeszcze ma czasem siły na figle i papugowanie młodzieży :) Życzę jej jeszcze dużo siły! :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
agencja
Posty: 56
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 9:29 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Staruszek i dwa maluchy z piernikowa ;)

Post autor: agencja »

Z Patrykiem dzieje sie coś niedobrego. Strasznie mu sie łapki plączą i ma problem z trzymaniem moczu. Jak 3 tygodnie temu z nim byłam u weterynarza to miał nieco inne objawy. Dostał jakiś przeciwzapalny do podawania co tydzień podskórnie i faktycznie on pomagał. W sobotę dostał ostatnią dawkę więc tak jak po poprzednich powinno być widać poprawę. Została mi jeszcze ostatnia dawka do podania. Poprzednio, przed lekami był osowiały, miał porfiryne na oczach i w ogóle taki niewyraźny, a teraz taki nie jest. Nie wiem o co chodzi, ale bez weta pewnie sie jutro nie obędzie.
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Staruszek i dwa maluchy z piernikowa ;)

Post autor: gosja1 »

Koniecznie do weta.... A czy szczurek próbując iść skręca w jedną stronę na przykład? ("chodzi wkoło") Albo ma problem z jedzeniem twardych rzeczy?
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
agencja
Posty: 56
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 9:29 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Staruszek i dwa maluchy z piernikowa ;)

Post autor: agencja »

Z twardymi rzeczami to on juz dawno ma problem bo łapki chcą trzymać ale im nie wychodzi, ale od czasu do czasu coś twardego skubnie. Jest zupełnie świadomy, ciągle gdzieś chce łazić i zachowuje sie zupełnie racjonalnie tylko łapki jakby zostały pozbawione siły i chwieje sie okrutnie przy chodzeniu czy siedzeniu nawet.
agencja
Posty: 56
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 9:29 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Staruszek i dwa maluchy z piernikowa ;)

Post autor: agencja »

Dziś nie zdążyłam jechać do weta, bo do 15 tylko jest ale jutro jedziemy i zobaczymy jak można pomóc Patrycjuszowi. Obawiam się, że za wiele nie da się zrobić. Jak byłam poprzednio, to nie chciał go faszerować sterydami żeby nie obciążać dodatkowo organizmu. Dziś podałam ostatnią dawkę tego leku co miałam go podawać, ale nie widać poprawy. Mam wrażenie, że coś go bardzo boli :( No, nic. Jutro będziemy działać. Dziś chyba przełożę go na noc do innej klatki żeby miał spokój, bo małe diabły go ciągle maltretują a on już nie ma jak się bronić. Chociaż jak widzę jak śpią wszystkie wtulone, to żal mi rozdzielać.

A u maluchów wszystko w jak najlepszym porządku.Zuzia zaczęła już nabierać siwych kolorków ale od środka grzbietu - spodziewałam się, że zacznie tracić kolor od zadka albo łebka a ona postanowiła od środka posiwieć :D A tak w ogóle to już żaden maluch z niej. Strasznie urosła, bo non stop coś musi jeść. ;)

Milka vel Czarny Łepek vel Diabeł Wcielony wyżarła mi wielką dziurę w dywanie wczoraj wieczorem. Całe szczęście, że jest ona pod kanapą ale aż się boję co to będzie, jak moja mama postanowi kiedyś tą kanapę przestawiać ::) Ona już się wkurza jak zobaczy choć małą dziurkę w pościeli.
Awatar użytkownika
mania85
Posty: 932
Rejestracja: sob kwie 07, 2012 6:25 pm
Numer GG: 1473173
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Staruszek i dwa maluchy z piernikowa ;)

Post autor: mania85 »

Czekamy na dobre wieści o "Patrycji" ;) Nie tylko Twoje maluszki strasznie rosną... Moi są prawie jak Kajtuś a on jest starszy ::) ::) Może jakieś foto story?
Ze mną: Stefan, Filip, Kajtek, Edek i ManiekObrazek
agencja
Posty: 56
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 9:29 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Staruszek i dwa maluchy z piernikowa ;)

Post autor: agencja »

No u mnie Zuzia jest juz prawie jak Patryk. Milka jest nieco mniejsza. A pamiętam jak do mnie przyjechały i były takimi kruszynkami, że obie razem mi się spokojnie na dłoni mieścily :-)

Z Patrykiem byłam w czwartek u weterynarza ale nic nie dostał, bo jeszcze był pod wpływem działania poprzedniego leku. Dostałam inny przeciwzapalny- tolfine na wszelki wypadek, gdyby w święta był kryzys. Dowiedziałam się, że Patryś już do końca życia będzie na lekach, bo cierpi na chorobę zwyrodnieniową stawów.

Maluchy też były i musiały być tez obmacane :-P
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Staruszek i dwa maluchy z piernikowa ;)

Post autor: unipaks »

Czy rozważano możliwość guza przysadki, ze względu na te kłopoty z trzymaniem pokarmu, jedzeniem twardej karmy, nietrzymaniem moczu i plątaniem się łapek? Poczytaj o objawach, czy zaobserwowałaś jeszcze coś charakterystyznego dla tego guza
A może trzeba Patryka wesprzeć witaminą B1 oraz Karsivanem, żeby lepiej dotlenić mózg, może te kłopoty z równowagą są spowodowane niedotlenieniem mózgu , często tak bywa u starszych szczurków ::)
Zdjęcia śliczne :) Zdrówka życzę szczuraskom, zwłaszcza najstarszej :-*
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Staruszek i dwa maluchy z piernikowa ;)

Post autor: gosja1 »

Mnie też się guz przysadki skojarzył.
Zwyrodnienie stawów raczej nie wpływa na trzymanie moczu?
agencja, jak tam? :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
agencja
Posty: 56
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 9:29 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Staruszek i dwa maluchy z piernikowa ;)

Post autor: agencja »

No właśnie guza nie wykluczamy, ale weterynarz stwierdził, że jemu to bardziej na zwyrodnienie wygląda (że głównie kręgosłup mu wysiada). To że patryk jest mniej sprawny zauważyłam już latem (a może i nawet wcześniej, ciężko mi sobie przypomnieć, bo to było bardzo delikatne, tylko tylne łapki nieco osłabły). Potem stopniowo się poglębiało ale wszystko wyglądało jak starość po prostu, wiec nawet specjalnie się tym przejmowałam. Czy guz by sie tak długo rozwijał dając objawy głównie ze strony układu ruchu? Z tym nietrzymaniem moczu, to chyba za wcześnie spanikowałam, bo raz znalazłam go śpiącego w kałuży sików. Potem często widziałam go z mokrym zadkiem, ale jak teraz o tym myślę to wiąże się to raczej z tym, że jak robi siku to robi to z tyłkiem zaraz przy ziemi i jak odchodzi to wszystko wyciera. Jak jest na wybiegach, to czasem gdzies w rogu zostawi po sobie plamkę siuśków, ale nie wygląda to jakos dramatycznie. Przykuca i widać robi to świadomie, ale nie potrafi wytrzymać tak długo bez sikania jak kiedyś. Tak sobie myślę, że kiedyś wstawię jakiś filmik z Patrykiem, to będziecie mogły same ocenić jak się sprawa ma. Ja zauważyłam, że Patryk ma raz na jakiś czas gorsze dni, ale potem mu się poprawia. Mimo tego faktem jest, że stopniowo jego problemy się pogłębiają. Z tym niedotleniem tez tak sobie myślałam i następnym razem (po świętach) jak będę u weta to się go o to zapytam.
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Staruszek i dwa maluchy z piernikowa ;)

Post autor: harleyquinn »

Ale i tak długo z Tobą jest :) Dużo zdrówka na święta życzę :)
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Staruszek i dwa maluchy z piernikowa ;)

Post autor: gosja1 »

agencja, rozumiem. Ja skojarzyłam z przysadką dlatego, że mój szczurek miał podobne objawy, ale przysadka chyba daje o sobie gwałtownie znać (?).
Trzymam kciuki, aby Patrycjusz w święta poczuł się lepiej :)
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”