Yuki, Sora & Basia

Dział poświęcony wszystkim zwierzakom, które macie lub chcielibyście mieć. Można tutaj się chwalić i słodzić do woli!

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Karasu
Posty: 62
Rejestracja: śr gru 26, 2012 6:39 pm

Re: Yuki, Sora & Basia

Post autor: Karasu »

Mam nowe zdjątka, obrobię je i dam później ;)
Co do Sory.. Ma dni kiedy da się pogłaskać a ma dni kiedy jest nietykalska. Jest dominantką, ale uznaje moją wyższość. W jedne dni przychodzi na komendę w drugie ma mnie głęboko w poważaniu. Dużo czasu poświeciłąm oswajaniu jej więc cieszę się ze mam co mam, bo kiedy do mnie przyszła była zupełnie dzika i nieufna. Bardzo często zaczyna bójki z moim psem- jako jedyna- dlatego uważam żeby nie wchodziły sobie w drogę. Ale prawda jest taka, ze odważna to ona jest jak jestem w pobliżu lub w pokoju na znanym jej terenie, na zupełnie obcym panikuje. Jestem jej chyba obojętna, ale wyznaczam bezpieczną strefę i daję jeść, co chyba sprawia ze jakoś się liczę w jej życiu :) PIeszczoty czy zabawy rzadko, bardziej interesuje ją chodzenie po pokoju. Zdjęcia- masa cierpliwości do tej wiercidupy trzeba mieć ;)
Roksana1999
Posty: 131
Rejestracja: śr paź 31, 2012 10:52 am

Re: Yuki, Sora & Basia

Post autor: Roksana1999 »

Miałaś dać fotki a wcale tu nie zaglądasz... :(
Karasu
Posty: 62
Rejestracja: śr gru 26, 2012 6:39 pm

Re: Yuki, Sora & Basia

Post autor: Karasu »

Ostatnio rzadko zaglądam, bo w sumie zapomniało mi sie ze miałam wstawić te zdjecia a potem ta wojna z mamą. Zostawiłam ogonki na parę dni pod jej opieką, mam ferie wiec pojechałam odpocząć na wieś do mojego drugiego psa i też w sprawach prywatnych. Kiedy wróciłam moja mama zaczęła domagać sie oddania Blondyny gdyż sprawiałą najwięcej kłopotów... Dłuugo trwała wojna o tego niewdzięcznika, ale.. zostaje i to najważniejsze ;) Szkoda ze ten niewdzięcznik ma to głeboko w swojej szarej dupce ale cóż ^^
Jakieś dwie zimowe fotki na rozgrzewkę (mały problem z netem przez co jedno zdjęcie hostuje sie trochę czasu >:( )
Obrazek
Obrazek
Karasu
Posty: 62
Rejestracja: śr gru 26, 2012 6:39 pm

Re: Yuki, Sora & Basia

Post autor: Karasu »

Obrazek
Dziś rano znalazłam w klatce, nieruszającą się Sorę...
A jeszcze niedawno walczyłąm o to by mogła zostać w domu.. Zawsze się śmiałam ze ten najwredniejszy szczurasek pociągnie najdłużej. Szkoda że nie doczekałą nawej klatki.. Będzie mi brakować tego narwanego głupolka, który mimo iż nieoswojony tak jak reszta, jednak był i wypełniał życie w klatce.. Będzie mi jej ogromnie brakować.. Przepraszam że tak nie do kupy, ale dla mnie nadal to szok..
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Yuki, Sora & Basia

Post autor: harleyquinn »

Ojej :< Rzeczywiście szokujaca wiadmość... [*]
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Karasu
Posty: 62
Rejestracja: śr gru 26, 2012 6:39 pm

Re: Yuki, Sora & Basia

Post autor: Karasu »

Dziękuję :)
Martwię się trochę o Basię i Yuki bo cały dzień siedzą na dupkach i kompletnie nic nie robią.. Basi się nie dziwię, bo ona i Blondi były nierozłączne, Yuki zawsze na uboczu stała.
Czy dobrym pomysłem będzie kupienie/adoptowanie im młodszej koleżanki by znów były takie jak jeszcze niedawno?
Awatar użytkownika
harleyquinn
Posty: 994
Rejestracja: czw wrz 13, 2012 4:04 pm
Numer GG: 1877527

Re: Yuki, Sora & Basia

Post autor: harleyquinn »

Karasu myślę, ze to będzie idealny pomysł! Może są smutne po prostu :( A jak przygarniesz jakąś młodziutką małą kulkę to się ożywią :)
Leoś, Czarek, Enzo oraz Oskar

http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t=45350
Awatar użytkownika
unipaks
Posty: 9611
Rejestracja: wt wrz 16, 2008 8:08 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: Yuki, Sora & Basia

Post autor: unipaks »

:( Przykro mi... Dla Sory [*] Przytul ode mnie dziewczynki...

Karasu, nie wynoś szczurasków zimą na dwór, to zbyt niskie temperatury dla nich
[*]Peanut Czarnulka Dżuma Fini Martini Shenzi Fantazja Muffinka Puma Myszka Mika Lala Pepi Bella
Choć inaczej, ale nadal obecne...
Szarak[*] WIKI[*] http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 0#p1031889
Karasu
Posty: 62
Rejestracja: śr gru 26, 2012 6:39 pm

Re: Yuki, Sora & Basia

Post autor: Karasu »

No to poszukam jakiegoś ogonka dla nich :)

unipaks, ale Yukichna uwielbia latać po śniegu- poza tym to tylko na małą chwile polatała, dosłownie minutka po drzewie i tak zejść nie chciała ;) Spokojnie, sadystom nie jestem i dbam o ich zdrowie :)
Karasu
Posty: 62
Rejestracja: śr gru 26, 2012 6:39 pm

Re: Yuki, Sora & Basia

Post autor: Karasu »

Dziś w godzinach popołudniowych do szczurzego nieba odeszła Yuki.. Wróciłąm dzisiaj ze szkoły ok 16 i kiedy poszłam się przywitać z ogonami ona już leżała.. miała już ok 1,5 roku..
Cieżko mi w ogóle pomyśleć ze jej już nie ma.. Był to pierwszy gryzoń z którym się tak zżyłam.. Wczoraj jeszcze goniłą po łóżku..
Awatar użytkownika
kropka&żabka
Posty: 45
Rejestracja: pn lis 05, 2012 7:12 pm
Lokalizacja: Elbląg

Re: Yuki, Sora & Basia

Post autor: kropka&żabka »

Tak mi przykro [*] drugi szczurek... to straszne :( co się stało?
Karasu
Posty: 62
Rejestracja: śr gru 26, 2012 6:39 pm

Re: Yuki, Sora & Basia

Post autor: Karasu »

Najgorsze ze nie wiem, ogonki zachowują sie normalnie, zero zmian, przecież od razu bym zauważyła jakby się coś z nimi działo...
Martwię się o Basię zostałą teraz totalnie sama, w ciągu najbliższych dni pojedziemy do weterynarza na kontrolę, podczas ostatniej cała trójeczka była na prawdę zdrowa...
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Yuki, Sora & Basia

Post autor: kaka958 »

Jak tam Baśka? Szkoda że maluszki odeszły, jeszcze prawie w tym samym czasie :(
I co bierzecie jeszcze jakieś szczurki?
ObrazekObrazek
Karasu
Posty: 62
Rejestracja: śr gru 26, 2012 6:39 pm

Re: Yuki, Sora & Basia

Post autor: Karasu »

Basia żyje, jakoś powoli dochodzi do siebie i normalnieje znów mnie atakując :) Może jutro jej zdjęcia porobię, jak mi się uda ;)

Co do następnego ogona, to nie wiem.. Żeby chociaż były jakieś ogony do adopcji w moich okolicach to może.. Na pewno nie kupię ogona z hodowli- 100zł to mam wpisowe na semi dla psa, szkoda mi tyle dawać na ogonka żyjącego ok. 2 lata.. W zoologach też nic ciekawego, ostatnio jakieś łysolki były a ja za łysymi szczuraskami nie przepadam, urocze ale nie dla mnie ^^
Awatar użytkownika
kaka958
Posty: 360
Rejestracja: pt sty 04, 2013 6:23 pm
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: Yuki, Sora & Basia

Post autor: kaka958 »

A może by się znalazł jakiś transport w Twoje okolice? O łysolki? Ja bym tam chciała jednego :D
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nasi pupile”