Pytania ogólnie o szczurach

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Czy nadaję się na "właściciela" szczurka?

Post autor: dusiaczek »

skończyłam (prawie) wyprawkę dla nowych 3 panien.
Klatka używana - 57(+15 dojazd żeby odebrać)
ściółka, karma, przysmaki(dropsy, kolby, wapno) - 24/53/12
3 koszyki - 10
hamaki (z forum+ przesyłka) - 23 (do tego robione ręcznie ze starych spodni)
miseczki, poidełko - 20
opaski uciskowe - 5
Niczego chyba nie pominęłam, więc: ~220zł.

Czyli nie AŻ tak wiele, jak by się mogło wydawać. A miesięcznie to jak wyżej, a najlepiej wydać raz wiecej na ściólkę czy karmę, przynajmniej moim zdaniem.
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy nadaję się na "właściciela" szczurka?

Post autor: smeg »

A ja w ciągu 3 miesięcy wydałam na szczury równo 700 zł, i to bez żadnych poważnych zabiegów weterynaryjnych ;) 300 zł na karmę i żwirek dla 6 szczurów, 215 zł na nową klatkę, ok. 100 zł na hamaki zamawiane z forumowych bazarków i jeszcze jakieś pierdoły w stylu gerberki albo waga do szczurów (kuchenna) ;D
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Czy nadaję się na "właściciela" szczurka?

Post autor: macik001 »

No tak, ale nowa klatka, waga, hamaki to sa rzeczy nadprogramowe, których nie trzeba kupować. Takie widzimisię. No dobra, klatka to zwykle jest wydatek na raz. ;)
dusiaczek
Posty: 1775
Rejestracja: śr paź 28, 2009 11:00 pm
Lokalizacja: Żory/Opole
Kontakt:

Re: Czy nadaję się na "właściciela" szczurka?

Post autor: dusiaczek »

napisałam po rpostu o wyprawce, czyli wszytkim, co na poczatek potrzeba, hcoć fakt, hamaki można przecież zrobić samemu ;)
~"zapomnialem ze ziarno tez ma uczucia i rodzine.."

~80% Twoich problemów rozwiąże Google i opcja "Szukaj" na odpowiednim forum, na pozostałe 20% wystarczy wódka.
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Czy nadaję się na "właściciela" szczurka?

Post autor: macik001 »

Ja odnosiłam się do postu smeg :d
Wyprawka zawsze kosztuje, i tez nigdy nei wiadomo co będzie nam potrzebne na 100% więc albo kupujemy za dużo albo...później zaczyna się dokupywanie ;D ;D
Awatar użytkownika
aneczkaa
Posty: 697
Rejestracja: wt mar 08, 2011 12:08 pm

Re: Czy nadaję się na "właściciela" szczurka?

Post autor: aneczkaa »

smeg pisze:A ja w ciągu 3 miesięcy wydałam na szczury równo 700 zł (...) 300 zł na karmę i żwirek dla 6 szczurów
:o Czym karmisz szczury Smeg?

>>>Tutaj moje wydatki<<<, najpierw pisałam do tego tematu, ale potem się zorientowałam, że offtopujemy :P
Awatar użytkownika
mikanek
Posty: 976
Rejestracja: wt maja 04, 2010 10:37 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy nadaję się na "właściciela" szczurka?

Post autor: mikanek »

A autor tematu już od kilku dni nie wchodzi na forum :P Wystraszył się czy co :D
Ryjek, Paszczak i Mika nr 3 :D
Kocizny Mefcina i Stefcik, zając Closti

w serduszku Gocia,Gajusek,Julka,Migotka, Nelka,Pimplak,Suri,Mika,Rysiek i Mikan,Bubi,Kotlecik,Surik,Viktorek,Miśka,Muminek,Susełek, Toffcik
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy nadaję się na "właściciela" szczurka?

Post autor: smeg »

aneczkaa pisze:
smeg pisze:A ja w ciągu 3 miesięcy wydałam na szczury równo 700 zł (...) 300 zł na karmę i żwirek dla 6 szczurów
:o Czym karmisz szczury Smeg?

>>>Tutaj moje wydatki<<<, najpierw pisałam do tego tematu, ale potem się zorientowałam, że offtopujemy :P
Ucztą szczura, ostatnio musiałam kupić XtraVital 2,5 kg za masakryczną cenę w zoologu, bo zamówienie z zooplusa jezscze nie doszło. No, właściwie liczyłam to już z zamówionymi 5 kg Timy, więc pewnie starczy na najbliższe dwa miesiące ;) Poza tym 20 l Cat's Besta kosztuje ponad 50 zł, a ja mam dwie duże klatki. Wcześniej kupowałam tańsze ściółki, ale odkąd pracuję, wolę wydać więcej, za to nie biegać bez przerwy z miotłą i nie zmiatać fruwających kawałków :P
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy nadaję się na "właściciela" szczurka?

Post autor: Hanka&Medyk »

smeg pisze:Wcześniej kupowałam tańsze ściółki, ale odkąd pracuję, wolę wydać więcej, za to nie biegać bez przerwy z miotłą i nie zmiatać fruwających kawałków :P
Kurczę, u mnie to nie działa :P Wszystkie drobne granulaty są porozrzucane wszędzie naokoło klatki, bo cholery wskakując z kuwety na kraty strzelają przy okazji ściółką...
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
Awatar użytkownika
Kameliowa
Posty: 3342
Rejestracja: wt lis 24, 2009 12:18 am
Lokalizacja: Łódź

Re: Czy nadaję się na "właściciela" szczurka?

Post autor: Kameliowa »

U mnie też to nie działa, syf jest zawsze :D
George Orwell was wrong. Aldous Huxley was right.

Jeżeli widzisz: błąd ortograficzny, niepokojący post/temat, chcesz poprawić swój temat, zamknąćtemat
Zgłoś to moderatorom klikając w ikonę wykrzyknika w poście!
kafalar
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 15, 2011 3:04 pm

Re: Czy nadaję się na "właściciela" szczurka?

Post autor: kafalar »

Nie wystraszyłem się tylko byłem troche zabiegany:) Przeczytałem wszystkie posty dokładnie i pierwsze co zauważyłem to fakt , że macie "małego bzika" na punkcie waszych "towarzyszy"(To jest komplement! :D ).

No nic:) być może z zaproszenia - o ile jest jeszcze aktualne skorzystam, ale jako stu7dent musze najpierw zakończyć wrzesniową batalię:).

Czyli już troche się dowiedziałem - szczurka najlepiej adoptować(super!), wyprawka trochę kosztuję(sądze ze jestem w stanie ponieśc koszty:)), po sasiedzku jest gabinet weterynaryjny(nie jest chyba na liscie polecanych ale wybadam sytuację)

Coraz bardziej się przekonuje:). Mam takie pytania dodatkowe:
czy mozna je zostawić bez opieki na maks 12h (tyle trwa mój najdluższy dyżur;/),
jak te maluchy znoszą podróż? - 140km w warunkach PKP.

P.S. Zawsze marzyłem o "łaciatku" siedzącym mi na ramieniu!
Hanka&Medyk
Posty: 1916
Rejestracja: pt lut 13, 2009 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czy nadaję się na "właściciela" szczurka?

Post autor: Hanka&Medyk »

kafalar pisze:czy mozna je zostawić bez opieki na maks 12h (tyle trwa mój najdluższy dyżur;/)
Jeśli mają zapas wody i są we dwóch/dwie, to spokojnie można zostawić :)
kafalar pisze:jak te maluchy znoszą podróż? - 140km w warunkach PKP.
Szczurasy z forum pokonywały nawet większe odległości, więc z tym nie będzie problemu. Podstawa to dobry transporter, zabezpieczony przed hulaniem wiatru i zimnem (w zimie można wpakować w małą torbę podróżną, otoczony jakimś kocykiem i z podłożonym termoforem).
[*]:Dziunia,Gienia,Gaja+UtahMerch'sField,OmegaEM,Amiga,Destra+DaithiRL,Aguta,Albi,Fufa,Yumi,Belzebub,Wacław,Krówka
Są:Miotła,LuxTorpeda,Teodora,Ciapka,Piszczałka,Rubi,Tesla,Gniotka
kafalar
Posty: 3
Rejestracja: czw wrz 15, 2011 3:04 pm

Re: Czy nadaję się na "właściciela" szczurka?

Post autor: kafalar »

Jak będa dwa samce/samiczki nie będa się gryzły?... boję się brać parkę bo chyba nie jestem gotów na dzieciaki;0
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Czy nadaję się na "właściciela" szczurka?

Post autor: smeg »

Jeśli będą znały się wcześniej albo zostaną ze sobą zapoznane według instrukcji z działu "Stadko", to nie będą się gryzły :) Tzn. będą, ale tylko na początku :P Nikt przy zdrowych zmysłach nie trzyma razem parki niewykastrowanych szczurów.

Co do zostawiania na dłużej, to jest już o tym temat. Można zostawić szczury nawet na weekend, przy zapewnieniu odpowiedniej ilości wody i jedzenia, a najlepiej też zapewnieniu osoby, która będzie do nich od czasu do czasu zaglądać.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Czy nadaję się na "właściciela" szczurka?

Post autor: macik001 »

kafalar pisze:Nie wystraszyłem się tylko byłem troche zabiegany:) Przeczytałem wszystkie posty dokładnie i pierwsze co zauważyłem to fakt , że macie "małego bzika" na punkcie waszych "towarzyszy"(To jest komplement! :D ).
Jeśli w końcu wpadniesz w wir kompletowania wyprawki, adopcji szczurów i przeglądania forum to jest baaardzo prawdopodobne że ciebie też to czeka >:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”