Inteligencja szczura

Archiwum na ważne stare tematy

Moderator: Junior Moderator

Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Inteligencja szczura

Post autor: AngelsDream »

W jakis badaniach udowodniono, ze szczurki odróżniają różne jezyki - uczono szczurki, ze na zdanie w jez. holenderskim maja przyciskac jakis przycisk, a na zdanie w jez. japonskim inny. Po pewnym czasie nie tylko odroznialy te zdania, ktorych byly uczone, ale rowniez te, ktore slyszaly po raz pierwszy.
Wyjątki i dwa psy.
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Inteligencja szczura

Post autor: Dixi »

..hmmm...raczej to, ze rozrozniaja jezyki jest malo prawdopodobne, bo to domena ludzka....predzej wiarygodne jest to, ze rozrozniaja dzwieki - slowa :) co moim zdaniem jest oczywiste i nie trzeba tego udowadniac :)
Pozdrawiam,
Aguśka
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Inteligencja szczura

Post autor: ajlii »

Co do inteligencji szczurów... przykłady moich cudaków:

- Julcia siedzi na brzegu miski i ogląda sobie ogon. Nagle pociągnęła za niego... i spadła...
- Julka siedzi na samym brzegu dachu domku, kiwa się i przysypia... obudziła się jak stuknęła głową w podłogę...
- Julka próbuje skoczyć z dachu domku na hamak... nie doleciała...

Właściwie to tylko Julka odwala takie numery... hmmm...
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Inteligencja szczura

Post autor: AngelsDream »

Nie ja to stwierdzilam tylko naukowcy, a pisali o tym w Newsweeku.
Wyjątki i dwa psy.
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Inteligencja szczura

Post autor: Dixi »

[quote="ajlii"]Co do inteligencji szczurów... przykłady moich cudaków:

- Julcia siedzi na brzegu miski i ogląda sobie ogon. Nagle pociągnęła za niego... i spadła...
- Julka siedzi na samym brzegu dachu domku, kiwa się i przysypia... obudziła się jak stuknęła głową w podłogę...
- Julka próbuje skoczyć z dachu domku na hamak... nie doleciała...

Właściwie to tylko Julka odwala takie numery... hmmm...[/quote]

buhahahahahaah :lol: :D :D :D dobre, dobre :)....aż mnie brzuszek rozbolał ze śmiechu ! hihihi
Pozdrawiam,
Aguśka
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Inteligencja szczura

Post autor: Dixi »

[quote="angelsdream"]Nie ja to stwierdzilam tylko naukowcy, a pisali o tym w Newsweeku.[/quote]

Wiem wiem, i nic Ci nie zarzucam.....a naukowcy to często naciągają wyniki badań pod swoją teorię :)
Pozdrawiam,
Aguśka
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Inteligencja szczura

Post autor: AngelsDream »

A ja tam wierze, ze szczurki nauczyly sie odrozniac dźwieki z obu, w koncu zupelnie roznych, językow.
Wyjątki i dwa psy.
jutka
Posty: 395
Rejestracja: sob gru 25, 2004 10:19 pm

Inteligencja szczura

Post autor: jutka »

Jest to możliwe - język holenderski ma bardzo charakterystyczne brzmienie, szczurki mogły rozumieć, że jeśli ktoś do nich "charczy", to mają nacisnąć jeden przycisk, a jeśli mówi bez charczenia, to drugi. Ale nazywanie tego "odróżnianiem języków" jest trochę naciągane...

Tak że w wynik doświadczenia wierzę, ale wnioski były raczej błędne.
"Naszym celem jest pomszczenie krzywd, które przyroda poniosła z rąk ludzi. Cel ten osiągniemy poprzez zatapianie tankowców, wykolejanie pociągów wiozących toksyczne substancje oraz wysadzanie w powietrze elektrowni atomowych. Bądźcie z nami".
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Inteligencja szczura

Post autor: AngelsDream »

Wnioski zapewne były błędne, ale samo doswiadczenie pokazuje, ze szczurki naprawdę wiele potrafia zrozumieć. A poza tym maja rozbudowana inteligencje emocjonalna. Jak ostatnio mialam zyciowe problemy i plakalam to szczurek ewidentnie usilowal mnie pocieszać i sam tez byl smutny... Z niewiadomych dla mnie przyczyn tylko maluch od mastertonki jest tak na mnie otwarty. Sklepowy samczyk zajmuje sie soba i maluchem, a ze mna tylko sie bawi...[czyzyby roznica chrakterow, a wiec i wrazliwosci?]
Wyjątki i dwa psy.
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

Inteligencja szczura

Post autor: maka »

ta Julka to superancka.........własnie chyba ona ma najwyzszy stopien inteligencji,bo wie jak rozśmieszyć właściciela............heheheeheh :lol:
i wszystkich na forum
Euzebio
Posty: 126
Rejestracja: pt gru 24, 2004 9:45 am

Inteligencja szczura

Post autor: Euzebio »

Poczucie humoru jest napewno przejawem inteligencji, młoda ma talent aktorski. Mnie strasznie rozmiesza widok szczurka biegnącego ze zbyt dużym kawałkiem papu :lol: mordka do góry i pit xD
ajlii
Posty: 459
Rejestracja: śr gru 01, 2004 12:58 pm

Inteligencja szczura

Post autor: ajlii »

Euzebio, to wyobraź sobie moją Julkę zasuwającą w podskokach z pierogiem w mordzie... oczywiście kradzionym...
dziołchy: Nona, Kira, Oliwka, Sue, Tika, Fatima, Zulejka, Maszka, Latina, Penelopa, Kasjana

kawalery: Czarnul, Eliasz, Borys, Klimek, Ziemek, Milan, Dylan, Pedro, Cedrik, Maksim
Awatar użytkownika
Agata
Posty: 1786
Rejestracja: pn lis 24, 2003 4:01 pm
Lokalizacja: Katowice

Inteligencja szczura

Post autor: Agata »

Moja Dziunia raz cały plaster szynki mojej Mamie ściągnęła z kanapki... :lol: Albo nie umiała opłatka jak jej w Święta dałam zanieść na dół klatki, tak dużo dostała...
(...) szczurki nie znają dobrych manier. Ale chłopcy powinni.
Moje kapturowe szczęście: Dziunia[']; Koko['] i Kiki[']
Kokosanki: Nika['], Lala['] i Mila
Awatar użytkownika
lajla
Posty: 2716
Rejestracja: śr maja 07, 2003 7:08 pm
Lokalizacja: krakow

Inteligencja szczura

Post autor: lajla »

Artykul z pewnje gazety (zwiewrciadlo)

"(...)Z pomoca spiesza inzynierowi kosmiczni - zaprezentowali urzadzenie, ktore nalezt wszczepis do dolnej czesci kregloslupa i od tej pory a pomoca pilota mozna juz sterowac liczba i nasileniem orgazmow. Mozemy je dobie zaaplikowac niezaleznie od miejsca, czasu i okolicznosci, a co najwazniejsze - bez koniecznosci posiadania partnera. Pierwsze doswiadczenia tego typu wykonano na szczurach. Szczury tak namietnie naciskaly przycisk wyzwaajacy rozkosz, ze zapomnialy o jedzeniu i pici i malry z glodu. Naukowcy uznali to za wielki sukces. Szczury prawdopodobnie nie podzielily tego radosnego pogladu (...)"

no i tak po pierwsze

1) tu sie ukazuje ze nie tylko czlowiek i delfin sa zdolni do odczuwania rozkoszy zwiazanych ladnie mowiac z polaczeniem dwoch cial (zeby bylo tak poetycko ;) )

2) hehe sa tak inteligetne ze wiedza ktory guzik da im rozkosz (a prawdopodobnie byl tam tylko jeden guzik na tym pilociku co iodrazu zmiejsza prawdopodobiestow mojej tezy ;) ) :P


no ale samo to ze szczury sa brane do roznych typow badan, swiedczy o tym ze sa inteligetne ;)
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

Inteligencja szczura

Post autor: Dixi »

A to ci małe zboki :D
Pozdrawiam,
Aguśka
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Główne”