[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: OlaA »

Moim zdanie klatka powinna stac w miejscu miare nasłonecznionym, ale nie za bardzo, zeby w sloneczne dni szczurek sie nie smazyl. No i przede wszystkim zeby nie stala na przeciagu :D
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Luthien
Posty: 27
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:31 pm

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Luthien »

A ja nie mam wyboru(bo klatka ma 115111511,5m) i musi stac na ziemii
Patrysha
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 07, 2005 8:47 pm

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Patrysha »

Ccy na poczatek (z 1 miesiąc, aż fundusze podreperuje) starczy mała klateczka (taka po chomiku). taka jak ta

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=40866439

Wiem że jest troche mała ale taką ma teraz w domku. Czy lepie jednak zaczekać. I wziąć szczureczka, jak już kupie dużą (no przynajmniej większą) klatke. Bardzo zalezy mi na szczurku jak najszybciej, ale nie chce żeby sie u mnie męczył.
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 2:09 pm przez Patrysha, łącznie zmieniany 1 raz.
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Dixi »

Patrysha - ja jednak doradzalabym zakupienie porzadnej, duzej klatki (np. 59x36x56cm), a dopiero pozniej szczurka :)
Pozdrawiam,
Aguśka
Patrysha
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 07, 2005 8:47 pm

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Patrysha »

No trudno :( to zaczekam jeszcz z miesiąc na upragnioną ogonice. Moglibyście napisać jaka powinna być odległośc między prętami w klatce, bo mam w domku dużą ale odstępy między prętami wynoszą 2, 3 cm, więc pewnie przez takie sie wydostanie.
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: limba »

To spora odległośc...Pamiętaj że jak przejdzie głowa to reszta też...zawsze możesz poprzeplatac jakies druciki żeby malec nie wyszedł a potem jak podrosnie to je zdjac...czy to klatka po króliku???bo jesli tak to musisz ja urozmaicic :P
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Patrysha
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 07, 2005 8:47 pm

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Patrysha »

Tak to po króliku, ale weim że musze urozmaicic, domek, podwieszki, jakieś pnie, linki może? ale narazie odwlekam decyzje o szczurku na przyszły miesiąc.
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: AngelsDream »

I uwierz, że za to masz zaliczony jeszcze jeden dbry uczynek, bo przynajmniej zwierzak sie nie męczy. :)
Wyjątki i dwa psy.
Franco
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 09, 2005 1:05 am
Lokalizacja: Płock

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Franco »

Hej, planuję razem z moją dziewczyną kupienie szczurzycy. Mieszkamy w akademiku i cały pokój będziemy mieli dla siebie. To będzie nasz pierwszy szczurek, więc chciałem zapytać się, gdzie najlepiej postawić klatkę. Domyslam się, że nie powinna stać w przeciągu, blisko okna, ale czy np. są jakieś przeciwskazania, żeby umieścić ją koło kaloryfera? czy szczurkowi nie będzie zbyt ciepło lub duszno? Miałem kiedyś papugę. Z tymi ptakami jest tak, że klatka powinna znajdować się w centralnym miejscu pokoju, na wysokości głowy domowników- wtedy ptak ma zapewnione towarzystwo, łatwiej z nim o kontakt, prościej się też oswaja. czy te zasady mają zastosowanie do szczurów?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: ESTI »

Klatka powinna byc ustytuowana z dala od:
- kaloryferow
- okien
- przeciagow, czyli wszystkiego tego co sam nie chcial bys doswiadczac.
Obrazek
merch
Posty: 6868
Rejestracja: czw gru 02, 2004 2:48 pm

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: merch »

Klatka powinna być w zacisznym miejscu , zdale od przeciągów ale również i grzejników, najlepiej w przeciwlekłym od lini okna grzejnik kacie. Ja preferuje umiesczenie klatki na podłodze ale jak najbardziej można tez np na biurku , jełsi chcecie aby szczurek miał mozliwość kontaktu z wami w klatce to jest to dobra lokalizacja. Zawsze jednak trzeba pam ietać aby chociaż część klatki była dobrze osłonięta i umozliwiała schownie się . Pozdr m
PS zasadniczo najlepiej hodować szczurki co najmniej w dwuosobowej jednopłciowej grupie.
Ostatnio zmieniony śr lis 09, 2005 10:18 pm przez merch, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
*NiuniuśMysiaMałyniaMyszulAllegroKichanioSzarikSzymaGuciaKropkai7rodzRudiPankracy, BrysiaCzapkaCelaCzesiaZdzisiuCezarCzaruśEdiCzejenFeluśZeniaUbocikGryzajkaMała KapturkaOfelkaJajcusWulfikmaluszkiHieronimHefryśmałyeFekDarEstiNosioOliFaramuszkaDafiDorota
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: ESTI »

Poza tym szczurki potrzebuja osobistego towarzystwa, a nie kontaktu przez klatke.
Obrazek
Franco
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 09, 2005 1:05 am
Lokalizacja: Płock

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Franco »

Poza tym szczurki potrzebuja osobistego towarzystwa, a nie kontaktu przez klatke.
Ja tego nie kwestionuję, chodziło mi tylko o optymalne ustawienie klatki tak, by szczur przebywający w niej czuł się dobrze.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: ESTI »

[quote="Franco"]Ja tego nie kwestionuję, chodziło mi tylko o optymalne ustawienie klatki tak, by szczur przebywający w niej czuł się dobrze.[/quote]

Bedzie sie czul najlepiej w towarzystwie innego osobnika tego samego gatunku i plci, i jesli jego klatka nie bedzie ustawiona w wyzej wymienionych przeze mnie miejscach, to bedzie ok. ;)
Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] Gdzie postawic klatke.

Post autor: Fam »

A czy w akademiku wolno wam trzymać zwierzęta, bo nie można wiecznie chować szczura w szafie ;)
Poważnie zastanów się, czy szczur w akademiku to dobry pomysł.
za tęczowym mostem: Karolcia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”