[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
douchee
Posty: 236
Rejestracja: ndz gru 26, 2004 10:58 am

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: douchee »

No nie wiem... jak gadaliśmy to była mowa o ziarnach
:)
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: myszka »

Może we Francji mają inna kukurydzę :lol:
Atomic_waste
Posty: 47
Rejestracja: wt lis 18, 2003 11:38 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Atomic_waste »

ja też kilka razy tego używałem, tak jak mówi Cathycash, to są jakieś takie pomielone kolby kukurydzy, no i nie wydaje mi się najlepszym rozwiązaniem żeby jako ściółke stosować ziarna kukurydzy, przecież to jest twarde, wilgoci raczej nie wchłania, a zapachów to też pewnie nie likwiduje.
Obrazek
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Fam »

ja tez slyzsalam o resztkach lupin itp jako sciolce a nie o ziarnach, chociaz to mosi byc frajda dla szczurasa lazic po czyms co potem mozna zjesc :lol: ale chogienicze to to napewno nie jest
za tęczowym mostem: Karolcia
knautia
Posty: 372
Rejestracja: czw kwie 14, 2005 4:33 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: knautia »

zgadzam sie najzupełniej z waszymi wątpliwościami, co do właściwości owej ziarnistej ściółki, ale szczerze to najbardziej działa mi na wyobrażnie nocne rycie w poszukiwaniu skarbów :wink: zapewnia właścicielowi ogonka niezapomniane doznania :lol: :lol: :lol: słuchowe, oczywiście :)
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: kitten »

Chałasu chyba specjalnie nie ma przy ściółce kukurydzianej, robiona jest z kolb kukurydzy i przypomina kaszę gryczaną i bardzi intensywnie się nad nią zastanawiałam ale droga strasznie jest i trochę mi się nie podoba że jest u mnie dostępna tylko o zapachu cytrynowym a fanką zapachowych rzeczy to ja nie jestem
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Fam »

tak ale tu jest mowa o ziarnach
za tęczowym mostem: Karolcia
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: kitten »

Wiem ale wg mnie to w ogóle nie wsiąka a jedyne co widziałam to w/w ściółka z kolb
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Fam »

ja bym taka scialke z kolb chetnie kupila ale niezapachowa, niestety dostac nie moge, a pomysle c ze jeszcze 2 latka temu to kawaleczek mialam do przejscia do takich giga kukurydzianych pol, jak w arizonie, niestety teraz obsiane sa zborzem
za tęczowym mostem: Karolcia
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: morzeszek »

heh a ja mam wójka na wsi i jak u niego bede to se nazbieram troche liści kukurydzianych i spróbuje to a szczury lubią kukurydze bo wiem jak nieraz sie idzie to tylko widać jak coś spiernicza
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Fam »

tylko uwazaj, zebu byly czyste (nie osiusiane przez psy np. zeby szczuras pchelek czy czegos nie zalapal, no i zeby dobrze byly wyschniete, zeby nie zatechly czy cus, bo grzybica i te sprawy, najlepiej poobierac kolby a obierki nawlec na nici i rozwiesic do wyschniecia na sloncu, potem tylko potniesz nozyczkami i sciolka gotowa, tanio i jak zdrowo, lepiej niz w wiorkach, bo zadnych pylkow
za tęczowym mostem: Karolcia
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: morzeszek »

a tak mnie zastanawia bo wójek choduje coś takiego jak koński zomb czy jakoś tak wygląda jak kukurydza tylko nie ma kolb czy takie coś też sie nadaje bo tego to moge całą przyczepke :)
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Fam »

ale co to jest i jak sie nazywa bo nie kojaze
za tęczowym mostem: Karolcia
Meggy
Posty: 803
Rejestracja: śr paź 13, 2004 9:16 pm
Kontakt:

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: Meggy »

dobra, widziałam tę ściółkę w Carrefourze w Gdańsku - epis de mais, czyli mielone kolby, bez żadnych dodatków czy zapachów, 10l za (niepamiętam :?) 27? zł
nie przemówiło to jakoś do mnie, ale jak ktoś jest chętny z Gdańszczan, to może spróbować :) (jedyna rzecz, która mi się nie spodobała, to brak polskich napisów na opakowaniu, no ale nie po to się uczyłam 6 lat francuskiego, by tego nie rozszyfrować :) )
myszka
Posty: 762
Rejestracja: czw mar 11, 2004 11:55 am

[Sciolka] - sciolka z kukurydzy

Post autor: myszka »

Hm... a co powiecie na ryż :P
Podobno świetnie chłonie wilgoć ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ściółki”