[INNE] przebialczenie

Drapanie? Ranki? Martwica tkanki? Pasożyty? ... i inne dolegliwości związane ze skórą i pokrywającym je futerkiem.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Dixi
Posty: 1171
Rejestracja: wt lis 16, 2004 4:24 pm

[INNE] przebialczenie

Post autor: Dixi »

Dixi sie rypie, ale strupkow jeszcze nie ma :) Tez ograniczylam jej dawanie Danio waniliowego....ma teraz bidulka szlaban na ten przysmak :(
Pozdrawiam,
Aguśka
maka
Posty: 207
Rejestracja: pn paź 04, 2004 7:39 pm

[INNE] przebialczenie

Post autor: maka »

jak mojej zlazły wszystkie strupki i ślady po przebiałkowaniu to od razu wróciłam do białka................nawrotów nie ma
myśle,że możesz jej spokojnie podawać już białko wszelakie,jakby znowu się coś pojawiło to wiesz już co robić...........
znowu szlaban i wszystko wróci do normy,ale moja naprawde je dużo białka i nic się nie dzieje
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

[INNE] przebialczenie

Post autor: pomarańczowy jelcz »

foka...u ktorego weta bylas?
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
foka_z_zakonu
Posty: 244
Rejestracja: ndz sty 16, 2005 11:00 pm

[INNE] przebialczenie

Post autor: foka_z_zakonu »

na proszkowskiej... tam taka starzystka jest... od szczurow...
Tymuś - R.I.P
ObrazekObrazekObrazekObrazek
marlena28
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 12, 2005 9:22 am

[Przebialczenie] Krostki

Post autor: marlena28 »

Witam Wszystkich!!
Mam do Was prośbę. Czy ktoś z Was mógłby mi pomóc? Nasz Bambi parę dni temu dostał na skórze parę takich brzydkich krostek. Wyglądają one trochę jak krostki u dziecka chorego na wiatrówkę. Obserwujemy go ale nic się nie zmieniło w jego zachowaniu. Ma wspaniały humor i apetyt. Czy ktoś z Was wie co to może być? Jeśli tak to proszę o pomoc. Z góry wielkie dzięki!
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[INNE] przebialczenie

Post autor: limba »

Może to alergia?? np na pokarm albo na ściółke...Przypatrz sie czy drapie sie częsciej i czy nie rozdrapuje sobie tych krostek...
Jeśli to alergia to bedzie trzeba znależć przyczyne i ja wyeliminowac... 8)
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[INNE] przebialczenie

Post autor: falka »

Napisz też, gdzie ma te krostki - na brzuszku, pod bródką? Czym go karmisz? W jakim jest wieku? Czy rozdrapuje te krostki? Może ma za długie pazurki? Jeżeli to małe krostki pod brodą i na karku, takie jakby strupki po wbiciu igiełki i leciutko przy nich sierści brakuje to może być przebiałczenie, spróbuję po południu wrzucić zdjęcie, ale może to być też alergia na trociny - używasz trocin?
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[INNE] przebialczenie

Post autor: Fam »

to moze zeczywiscie byc skaza bialkowa, poczytaj
http://www.szczury.org/viewtopic.php?t= ... ght=drapie
za tęczowym mostem: Karolcia
marlena28
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 12, 2005 9:22 am

[INNE] przebialczenie

Post autor: marlena28 »

Dziękuję Wszystkim za szybką reakcję. Bambi ma dopiero roczek. Uwielbia chleb z masłem, kolbę owocową a za gotowany makaron to by poprostu oddał życie. Dostaje również jabłko, marchew oraz pestki słonecznika i dyni lubi również kukurydzę. Używam oczywiście trociny, ale uzywane one są i to cały czas z tej samej firmy od dnia w którym pojawił się w naszym domu. Krostki ma kochani moi na grzbiecie, ale nie ma wokół nich ubytku futerka.
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[INNE] przebialczenie

Post autor: falka »

To w takim razie wygląda na przebiałczenie, w początkowym stadium nie widać ubytków futerka, szybko zareagowałaś :). Jeżeli nie zmniejszy się ilości białka może dojść do linienia miejscowego. Spróbuj na jakiś czas odstawić cały nabiał (jogurty, ser, mleko, mięso, twaróg), słonecznik, dynię, makaron, strączkowe (zwłaszcza soja, soczewica, fasola, groch) i orzechy (ziemne mają bardzo bardzo dużo białka) i zostaw szczurkowi tylko warzywka, kolbę i karmę podstawową. Zobacz po tygodniu-dwóch czy krostki będą się goić. W fazie leczenia polecam gerberek marchewka+ryż na poprawienie humoru i sierści szczurka :). Możesz skonsultować się z weterynarzem, ale nastaw się, że może on nie wiedzieć co dolega szczurkowi :P Jeżeli to od białka, to po jakimś czasie możesz wrócić do podawania słonecznika, dyni, ale nie do nabiału. Aha! Jeszcze ważne :) szczurek reaguje tak na białko, ponieważ nie może spalić tyle, ile dostarcza do organizmu, przy małej ilości ruchu może się ujawnić właśnie taka reakcja, chociaż wcześniej szczurek nie chorował. Może wydoroślał i już nie skacze tak chętnie jak kiedyś ;)?
marlena28
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 12, 2005 9:22 am

[INNE] przebialczenie

Post autor: marlena28 »

Bardzo Ci dziękuję. Zastosuję się do Twoich wskazówek. Aha czyli można go spokojnie puszczać po domu tak jak do tej pory? I dzieci bez problemów mogą go brać na ręce?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[INNE] przebialczenie

Post autor: ESTI »

To nie jest zaraźliwe, można mieć spokojnie z nią kontakt.

Jeśli całkowicie odstawisz białko, to po jakimś tygodniu strupki powinny poschodzić. A potem dawać nabiał sporadycznie co kilka dni, wtedy nie powinno się to powtórzyć. :)
Obrazek
marlena28
Posty: 4
Rejestracja: czw maja 12, 2005 9:22 am

[INNE] przebialczenie

Post autor: marlena28 »

Jeszcze raz wielkie dzięki. Napewno powiadomię Was o rezultatach terapii.
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[INNE] przebialczenie

Post autor: falka »

:) Moja Iset ma to samo :) niestety nie było taty, a tylko on ma telefon z aparatem i nie mogłam zrobić zdjęcia. Chociaż i tak nie wiem czy by się powiodło :lol:
abigail83
Posty: 21
Rejestracja: pn cze 12, 2006 1:44 pm

[INNE] przebialczenie

Post autor: abigail83 »

jakie zmiany powoduję w organizmie szczura przedawkowanie białka,
że zaczyna się on drapać?

od 2 lat karmię szczury karmą o dużej zawartośći białka,
ale nie zauważyłem żadnych dziwnych zachowań, czy w związku z tym mogę być
spokojny? czy może być tak że np w młodym wieku nic się nie dzieje a załóżmy
rocznego szczura to dopada? i czy nie zmieniając wtedy karmy możę doprowadzić
do do śmierci szczura?
Wiecznie uśmiechnięta moja piekność:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skóra i sierść”