Banany

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
maua_czarna
Posty: 1289
Rejestracja: pt lip 16, 2004 3:27 pm
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kobiór

Banany

Post autor: maua_czarna »

[quote="OlaA"]kiedy warunki w jego organizmie beda sprzyjajace, to lamblia moze sie w kazdej chwili rozwinac.[/quote]
:shock: :shock: normalnie szok!nie wiedzialam,ze to paskudztwo moze tak dlugo przetrwac!!lepiej juz obcinajmy te koncowki... :wink:
Obrazek Chrupka i Banieczka :)
Obrazek: Myszka,Bohun, Glorka, Ciri, Loluś, Bryndza, Blixa, Żorżeta, Groszek, Zagłoba, Soldat, Brusi, Anarchia, Rebelia,Rusalka, Ebola, Kofola, Obalka, Dżuma, Sepsa
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Banany

Post autor: OlaA »

Uczylam sie w szkole (cudna blologia :lol: ) ze bakterie moga przetrwac w formie przetrwalnikowej,
nie dosc ze kupe lat to jeszcze baaaaaaaardzo niekozystne warunki takie jak skrajnie wysokie i niskie
temperatry, brak wody, czy srodki chemiczne rozlewane w celu zabicia ich. Oczywiscie nie wszystkie,
ale iles tak na pewno przezyje i nie bedzie to 20 batkerii, tylko co najmniej 2 000 000 bakterii co nie
jest strasznie wielka liczba, ale moze wystarczys.
Wiec ja tez skrupulatnie odinam dupki bananow i skrupulatnie myje rece.
Moze nie pomoze w 100% ale na pewno nie zaszkodzi. :wink:
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Banany

Post autor: sachma »

Bandyta jak widzi ze mam banana to zaczyna szalec :wink: jak moge mu nie dawac? :P

A mama zawsze powtarzala.... zaraz zaraz... nie mama :P pani od biologi zawsze powtarzala... "obcinajcie dupki od bananow! bo wam robal wejdzie do brzucha!" hehe a tak serio... to chyba kazdy wie ze nie mozna jesc calego banana, i ze najlepiej obcinac obydwa konce bananow, zeby nie zjesc zadnego pasozyta.... szczurka to tez grozi....
Obrazek
OlaA
Posty: 536
Rejestracja: ndz lip 18, 2004 4:25 pm

Banany

Post autor: OlaA »

A w sumie moja Pola to chyba nawet nie wie jak banan smakuje :wink:
Co do suszonych owocow takich jak chocby wspomniane banany, ananas czy figi to
nie polecilabym ich szczuraskom z jednego prostego wzgledu:
sa one baaaaardzo slodki. Ja sama ananasa i banana nie moglam przelknac, bo
producenci je w syropach najpierw mocza, nie wiem zreszta czemu :wink:
Chyba zeby samemu ususzyc, wtedy jest sie przynajmniej pewnym, ze
banan jest taki jak powinien byc :P
Pozdrawiamy
OlaA + Pola (ur. 23.06.2004r - data umowna):D
Monia

Banany

Post autor: Monia »

banany? to najwiekszy przysmak Natki... i moj rowniez. Natusia lezy sobie wlasnie pod kocykiem na moim łozku i mrozy oczka...

pozdrawiamy serdecznie
Luthien
Posty: 27
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:31 pm

Kiedy dawa? banana

Post autor: Luthien »

Jak często można dawać banana żeby szczur nie zmienił się w piłkęz długim różowym ogonem(chodzi mi o to że by zbytnio nie przytył)?
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Banany

Post autor: ESTI »

Wszystko zalezy od apetytu...sama będziesz iwedziała, co kilka dni napewno kawałek nie zaszkodzi. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Banany

Post autor: krwiopij »

ja moim daje co kilka dni... ale moje bestie to male wariaty - sa bardzo aktywne i nie tyja... mysle, ze raz na jakis czas spokojnie mozesz podawac banana... szczegolnie teraz, kiedy jest chlodniej i szczurki musza poswiecac wiecej energii na ogrzanie sie...
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
kwitak
Posty: 119
Rejestracja: pn lut 23, 2004 7:38 pm

Banany

Post autor: kwitak »

Fiona za banana oddałaby ogon :-) niezależnie czy jest on świeży czy suszony. Myślę, że banan nie tuczy zbyt mocno przecież to owoc. Dużo bardziej trzeba uważać na orzechy i słonecznik.
Banshee
Posty: 355
Rejestracja: wt maja 11, 2004 12:19 pm

Banany

Post autor: Banshee »

A moje kluski sobie banany mają gdzieś... Wybredne ogony...
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Banany

Post autor: sachma »

Bandyta da sie pokroic za banana :) je zawsze ze mna... wiec wszystko zalezy od tego kiedy ja mam ochote :P przewaznie dostaje co dwa trzy dni :) to moja przekaska miedzy posilkami :) czasem jemy actimel, czasem jakis jogurt, czasem kubusia pijemy :)
Obrazek
pomarańczowy jelcz
Posty: 1868
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:40 pm
Kontakt:

Banany

Post autor: pomarańczowy jelcz »

[quote="kwitak"] Myślę, że banan nie tuczy zbyt mocno przecież to owoc.[/quote] owoc jak owoc,ale cukru zawiera wiecej niz duzo (dlatego mychy tak go uwielbiaja) -raz na kilka dni jednak napewno nie zaszkodzi (takie ZDROWE, szczurowe slodycze :D)
['] Kubuś ['] Groszek ['] Gucio ['] Pan Przytulak
Yep
Posty: 37
Rejestracja: ndz maja 08, 2005 11:12 am

Banany

Post autor: Yep »

Czy szczurkom można dawać banany..?
LOve Frąckowjah...
ze mna:
- Frida <:3 )~
- pies - Kiroko
kitten
Posty: 387
Rejestracja: wt mar 29, 2005 12:48 pm

Banany

Post autor: kitten »

Mozna ale maja duzo cukru i sa tuczace
ala-zuzia
Posty: 74
Rejestracja: wt lut 15, 2005 7:11 pm

Banany

Post autor: ala-zuzia »

Hmmm... Nie jestem pewna co do szczurków, ale moje myszki po zjedzeniu kawałka banana dostały biegunki...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”