[ZĘBY] ruszanie i wypadanie

Wszystko, co dotyczy problemów z nią związanych. Kwestie ogólne i szczegółowe (uszy, oczy, pyszczek - w tym i zęby).

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
Eruntale
Posty: 1089
Rejestracja: pt maja 21, 2004 1:18 pm
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

[ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: Eruntale »

co do rozdwojenia sie dolnych zębów,to całkowicie normalne...
"Nie jest umarłym ten, który może spoczywać wiekami
Nawet śmierć może umrzeć wraz z dziwnymi eonami"

Do what thou Wilt, but harm none
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: ESTI »

Zęby u szczurków się ruszają w boczki, więc zależy co masz na myśli pisząc: że się ruszają, tak jakby miały wypaść?
Obrazek
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

[ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: Shady Lane »

Może nie wyraziłam się wystarczająco jasno :
moje zdrowe szczury, maja nierozdwojone zęby, które siedzą mocno w dziąsłach.
Zuza ma rozdwojone zęby, i one są taki jakby plastyczne- jak je przysunę do siebie to są przysuniete, jak Zuza coś gryzie to znowu się rozdwajają, więc ruszają się na boki.
Ale ruszają się też we wszystkie strony, w kółko, w każdą stronę.
Ruszają się tak mcono, że czasami mam wrażenie, że wypadną
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: ESTI »

No to znaczy, że prawdopodobnie jej wypadną...tylko zastanawiam się dlaczego?

Długo się tak dzieje? Ile Zuza ma?
Obrazek
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

[ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: Shady Lane »

no nie wiem, bo to szczur od Rysia, którego dostałam niedawno. Z tego co mówił to ma ok. roku.
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

[ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: ESTI »

Aha, no pamiętam...nie kojarzyłam czy to ta malutka.

Obawiam się, że pewnie jej wypadną i może wartoby się skonsultować z wetem.

A jak wypadną i nie odrosną, no cóż papka do mońca życie...przykro.
Obrazek
Nisia
Posty: 2363
Rejestracja: sob lut 12, 2005 7:07 pm

[ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: Nisia »

A może to jakaś awitaminoza? Albo brak jakichś minerałów? Może jeszcze można zaradzić?
O, albo może to skutek jakiejś kuracji (przeciez ona taka chorowita)? Przecież istnieją leki (znów - ja się znam tylko na ludzkich), po których wypadają zęby?
A czy istniałby mozliwość wstawienia szczurowi protezy zębów, hę? Tak jak ludziom? Nie wiem, nie znam się, tak ino spekuluję. Przecież protetycy dla pieniędzy zrobią wszystko co się chce. Kwestia, który z wetów podjąby się wstawienia tych ząbków.
Wadera
Posty: 163
Rejestracja: śr gru 03, 2003 7:02 pm

[ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: Wadera »

1. zuchwa u szczurow po srodku, mieszy zebami polaczona jest jedynie stawem i JEST ruchoma. U kazdego zdrowego szczura mozemy rozchylic dolne zeby.

2. Jesli zabki sa zbyt dlugie, to zazwyczaj beda rozsuniete, juz tak jakos jest, pewnie wynika z geometrii calej mordy.

3. Po ulamaniu zabki odrastaja w ciagu kilku dni wystarczajaco, zeby szczuras mogl normalnie jesc. U Susi dolne zeby odrosly w pelni w ciagu tygodnia.

4. Jesli nie zostal uszkodzony odszar wzrostu (niewielki i gleboko w kosciach) to SIEKACZE odrastaja blyskawicznie. Problem pojawia sie, jesli uszkodzone sa zeby trzonowe, gdyz sa "jednorazowe".

5. Zdrowe zabki u szczura sa POMARANCZOWE, wszelkie biale odbarwienia swiadcza o niedoborach mineralnych w zebie, moze byc zwiazane z choroba przyzebia. (u mojej Su byl to ropien - podobno bardzo ciezka sprawa, ale w tym przypadku wyleczona szybko i bez powiklan)

PZDR i powodzenia :)

P.S. Ciekawe schematy sa na stronie:
http://www.ratbehavior.org/Teeth.htm
Bestyj; Cessi; Kruca vel Foczka; Myszorek; Suska; Baryłka; Nerwusek... .. .
werka
Posty: 7
Rejestracja: czw mar 10, 2005 12:28 pm

co robic??? wypadly zeby mojemu szczurkowi

Post autor: werka »

Mam 2 szczury.2 samiczki 6 mc i jednemu wypadly 2 zęby górne a dolne sie ruszaja..szczury sa zywione normalnie maja wszytsko to co powinny ..nie mam pojecia co sie stalo ..teraz tre na tarce wszystko dla tego bez zebów zeby mial co jesc.. czy ktos wie dlaczego sie tak stalo???????pomocy!

[ Dodano: Sob Sie 20, 2005 4:02 ]
znalazlam juz w wyszukiwarce ...sory za post
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: Azi »

tez mialam taki przypadek. niestety to bylo u mojego pierwszego szczurka, jakies 6 lat temu, wiec malo pamietam. z tego co sobie przypominam, to wet stwierdzila, ze szczurek mial do jedzenia zbyt duzo tlustych i miekkich rzeczy i nie mogl zebow scierac i czyscic w prawidlowy sposob.

zabki na szczescie odrosly ale przez dluzszy czas musialam mu wlasnie, tak jak Ty wszystko trzec.

osobiscie zastanawia mnie, czy to nie brak witamin...
werka
Posty: 7
Rejestracja: czw mar 10, 2005 12:28 pm

[ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: werka »

2 szczur jest zdrowy ale i tak ide po jakies witaminy do weta niech zobaczy co i jak ... dzieki za odpowiedz
Awatar użytkownika
Azi
Posty: 1065
Rejestracja: czw wrz 11, 2003 6:49 pm

[ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: Azi »

trzymam kciuki, zeby wszystko sie dobrze skonczylo :)
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[ZEBY] ruszanie i wypadanie

Post autor: Fam »

jak szczurowi wypadna zeby, to jmuz nie odrasna, ale to zadkie bardzo a powodem nmoze byc jakas choroba przyzembia
czesto zato zdarza sie ze zabki sie lamia, czasem tak ze wyglada jakby wypadly, zeby wtedy odrastaja, tymczasem do jedzenia podawaj gerberki i jogurty,
zeby lamia sie nie od twardego jedzenia, a od miekiego, szczur ich nie sciera, no i w koncy sa tak dlugie ze lamia sie, czasem szczuras wylamuje je sam o prety od klatki, bo poprostu uniemozliwiaja mu jedzenie
za tęczowym mostem: Karolcia
hanoverka
Posty: 159
Rejestracja: śr sie 31, 2005 6:56 am

[ZEBY] wyrwane siekacze

Post autor: hanoverka »

dobra napisze tutaj...
Moja Luna przed chwilą złamała sobie ząbka a drugi jej sie rusza....zaczela jej leciec krew z nosa....zapytalam Esti czy mam leciec do weta to powiedziala ze mi da on jakies przeciwbolowe i tyle....poszlam do 2 powiedzieli tylko zebym dawala miękkie rzeczy do jedzonka.....mam ją ze sobą....bidna siedzi w kąciku....dalam jej miseczke z jogurtem , pomidorka i ogórka....wet powiedzial ze mogą jej nie odrosnąć...mam nadzieje ze bedzie ok... :crying: :crying: :crying: :crying:
Ostatnio zmieniony czw lut 02, 2006 8:00 pm przez hanoverka, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
moja Lunka koffaniutka:*:* :baby:
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[ZEBY] wyrwane siekacze

Post autor: limba »

Kup kaszki dla dzieci, teraz jeszcze wyszlo smakowe puree ryzowe. Podawaj tylko miekkie papki bo z twardszym jedzonkiem sobie nie poradzi. Jak to sie stalo?
Gdzie mieszkasz? Moze do innego weta trzeba isc, zeby dostala przeciwbolowe i obejrzal dokladnie jej pysio.
Poczytaj >>TUTAJ<<

Obejrzyj ten zab czy napewno jest ulamany.. Jesli tak to najprawdopodobniej odrosnie.
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
ODPOWIEDZ

Wróć do „Głowa”