[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[Klatka] - Wyposazenie nowej klatki

Post autor: morzeszek »

parter tylko żwirek i sianko- tu wystarczy
1pietro 2 miseczki i wapno
2pietro tylko poidełko
3pietro domek i czapka w którwj mysza sypia oraz wapno ale i tak za pusto:(
Ostatnio zmieniony pn lut 13, 2006 8:58 pm przez morzeszek, łącznie zmieniany 1 raz.
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Fam »

pietra sa kratowane? jak tak to do kosza, wstaw pietra niepelne (tak na pol klatki a nie na caly poziom, to pozwoli w pustej czesci na wspinaczke, moga byc np. z plyt tylnich od mebli (latwo pociac i szczur sie dobrze trzyma szorstkiej strony)dobre sa trojkotne, jedno rogirm do tylu jedno do przodu i tak na zmiane , w tej wolnej czesci u gory powies chamak, najlepiej narozny z kaptura od bluzy, na dole domek z kartonowego podelka, mozesz dodac galaz z jabloni do wsponaczki, albo line (moze byc wącki szalik skrecony i przywiazany za fredzle, pozatym to co jusz masz, porozmieszczaj w klatce, chyba sposob jest prosty, niekosztowny, a dla szczura to raj, mam nadzieje ze ci sie podoba
za tęczowym mostem: Karolcia
Awatar użytkownika
limba
Posty: 6307
Rejestracja: pn gru 06, 2004 10:42 pm
Lokalizacja: Warszawa

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: limba »

Możesz dodać jeszcze rękaw ktory osobiscie moje 3 panny uwielbiają jeden zrobiony jest z polaru a drugi z takiego czegos co bylo kiedys modne (taka tuba ktora miala spelniac zadania i szalika i czapki :) )...
no i jeszcze jakies rury ...np tekturowe :D
Aniołki: ['] Garek, Jeff(ka), Chrupek, Teodor, Kapunio, Freska, Żelka, Mufka, Bee-Bee, Kluska, Fryt, Keksik, Frocia, Imbirek, Pchełka, Klapuś [']
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Fam »

a jakie masz wymiary klatki (wazne czy jest wysoka, czy dluga, czy trzeba duzo pieter, czy moze zagospodarowac dno), to ci jeszcze podsune jakis pomysl, no i ile szczurow (chyma jeden, ale napisz bo nie jestem pewna)
za tęczowym mostem: Karolcia
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: morzeszek »

jak narazie jedna szczurka klatka ma wymiary 53x33x75
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Fam »

ja mam 60*40*75, to podobnie, dolne piertro jest na pol klatki z bambusowej podstawki pod taleze, wisi na agrawkach, wyzej dwa polokrągłe z takiej naroznej plastikowej polki na kasety, wyzej z plyty od mebli skosne i pod gorke, 3 togi zaczepione o prety, a czwarty o chamak z kaptura od bluzy, poprzeciagana lina zrobona przezemnie na drutach, na 3pietrze miska z luksfera (na zielone i gerberki itp) na czwartym wisząca na suche, i sól, na pierwszym wapienko i gryzak na parterze domek, jutro wstawiam digging box z akwarium plastikowego na parter, Karola sie cieszy (a ja mam otwierany dach, wiec latwiej mi miski tak wysoko napelniac i szczurke wypuszczam tez gorą
za tęczowym mostem: Karolcia
morzeszek
Posty: 414
Rejestracja: śr maja 04, 2005 5:44 pm

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: morzeszek »

hmm ja pienterek jak narazie nie chce usuwać bo szczurci sie one podobaja a szczegulnie to ostatnie poczekam na jej wspułlokatorke i wted\y bede myslał jak narazie pomyśle nad wypełnieniem jakimiś bzdetami:D

a czapki urzywa jako poduszki powietrznej jak zchodzi z gury klatki wskakuje do niej i ma miekkie londowanie:D
morfina ze mną od 19.IV.2005 (huski)
ixi ze mną od 19.V.2005 (albinoska)

zapraszam do mojej galeri
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

Uboga klatka. Jak j? kurcze wyposa?y? ?

Post autor: Shady Lane »

Hej
Wiem, że teki temat był poruszany zapewnie nie raz, ale ja chcę go zacząć tak zupełnie od podstaw.
Kupiłam klateczkę (wymiary 80x48x70 cm)
Obrazek
Zamieszka w niej dwóch ogoniastych panów.

I teraz mam pytanie : klatka jest dość uboga - jedynie dwie drewniane deski (i to bez żadnych drabinek) i basen drewniany.

Jak ją wyposażyć, jak zamątować jakieś liny, hamaki, i co w ogóle tam powkładać. Z czego mogę sama wykonać drabinki do tych desek ? A moze lepiej je wyjąć i zamątowac coś innego ?
Pomóżcie, bo w piątek biorę szczurki i chcę, żeby klatka na ich przyjazd była gotowa
Z góry dzieki
Pozdro dla wszystkich szczuromaniaków
Shady Lane
Czarna20
Posty: 826
Rejestracja: sob lut 07, 2004 10:26 pm
Kontakt:

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Czarna20 »

drabinki szczurkom nie potrzebne, bo będą najpierw wchodzić po kratach a jak podrosną to wskoczą. proponuję:
*hamaczek (jak go zamontować jest opisane na stronie głównej bodajże, ale ostatnoi widziałam fajny trik - na agrafki)
*lina do wspinania - kup grubą plecioną i poprostu przywiąż
*w basenie można zrobić digging box - możessz wsypać ziemi lub włókna kokosowego i posadzić np trawkę szczurzą lub kocią
*kilka domków - np na dole i na piętrze kupne lub zrobione np z pudełka po chusteczkach
*mozna w niektórych zoologach kupić gniazda ptasie z jakiejś tam wikliny chyba takie z mocowaniem do klatki - jak kupisz duże to będzie fajna kryjówka
*gałąż z drzewa owocowego do wspinania

co do tych półek - niestety drewniane nie są najlepsze, wiem bo sama takie mam. wchłanaiają mocz i już na 2 - 3 dzień "pachną". lepsze są plastikowe, które można zrobić np z desek do krojenia tylko musisz dobrać długośść. najlepiej wyciąć potem w plastiku dziurkę zeby mocz skapywał.
w domu szaleją --> Czika (psica), i ogoniaste: Brązowa, Nika, Lilith,Dara i Tavi

gdzieś tam --> Szatan, Czedar, Gałka,Zuzu, Kremówka, Gryzelda,Mamuśka, Cykorka i Kreska.....
Awatar użytkownika
AngelsDream
Posty: 1069
Rejestracja: sob gru 11, 2004 11:38 pm
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: AngelsDream »

Ewentualnie możesz zrobić sama drabinkę z drewanianej listewki pocietej na 5 cm kawałki i sznurka. Tylko, ze zamiast wieszać ja jako przejście z pieterka na pieterko powieś ją na szerokośc klatki - stworzy dla ogonkow dosc ciekawe siedzisko^^
Wyjątki i dwa psy.
falka
Posty: 838
Rejestracja: pn paź 11, 2004 12:06 pm

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: falka »

Fajna klateczka :) Co jeszcze można wymyślić? Może takie siedzisko z sitka... bardzo przewiewne :P
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Fam »

galaz z jablonki od lewego rogu przedniego do prawego tylniego, u gory lewy tylni rog powies chamak narozny z kaptora od bluzy, na dnie domek z kartonowego podelka, mozesz tez dodac z jedno pietrz jeszca z prawej, moze byc z plyty takiej jak z tylu mebli, mozliwosci jest wiele, drabinki nie sa potrzebne.

a ile szczurow masz?
za tęczowym mostem: Karolcia
Shady Lane
Posty: 279
Rejestracja: sob cze 04, 2005 4:53 am

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Shady Lane »

Dzięki za wszystkie rady !

Szczurka jeszcze nie mam, kupuję go w sobotę. Będzie to jeden mężczyzna.
Wiem, wiem, lepiej kupić mu towarzysza. Ja bardzo chcę mieć chociaż dwa szczuraski, ale mama mówi, że jak przyjdzie gdzieś wyjechać i zostawić zwierzaki to nikt nie będzie chciał się zająć jednym szxczurem, a co dopiero dwoma.

A, i jescze jedno. Wiem, że jeszcze dużo czasu, ale w PRZYSZŁE wakacje (nie te, co będą teraz, tylko za rok) wyjeżdżam na całe wakacje do USA. Czy mogę zabrać ze sobą szczurka?
Jeżeli nie, to tu moja prośba. Czy jest ktoś z Lubartowa lub okolic (Lublin i okolice) kto w razie mojej dłuższej nieobecnośći mógłby przechować u siebie szczuraska?
Jeżeli jest ktoś taki, to bardzo proszę, zostawcie swoje namiary, jeżeli kiedyś będzie potrzeba to się do Was zgłoszę.
Fam
Posty: 824
Rejestracja: śr mar 23, 2005 7:51 am
Kontakt:

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: Fam »

z zabraniem moga byc problemy, poczytaj turtaj : http://szczury.org/viewtopic.php?t=5728 ... ht=samolot

a propos opieki to ktos sie znajdzie sprawdz w pogaduchach, tam jest temet przechowalnia szczurow
za tęczowym mostem: Karolcia
ursiulka89
Posty: 4
Rejestracja: ndz cze 05, 2005 6:13 am

[Klatka] - Zagospodarowanie klatki

Post autor: ursiulka89 »

za wziełąm takie pudełko po kakale ( takie okragłe) kupilam biale skarpetki i zalozylam na to i przywioazałąm. Mówie Wam ona uwielbia tam siedziec ona robi tam wszystko jje chowa śpi, jedynie jak chce siusiu to schodzi na dól by nie zabrudzic :)
byłam ursiulka ale mnie wykasowało... :/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”