Na świat przychodzą maluszki Lunci!

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

IVA
Posty: 1513
Rejestracja: śr lut 04, 2004 11:30 am
Lokalizacja: Gliwice

Na świat przychodzą maluszki Lunci!

Post autor: IVA »

Odczekaj trochę, najczęściej samica martwego maluszka sama wysuwa przed gniazdo, nie trzyma z żywymi dziećmi.
Wtedy ręką (jeśli ma do Ciebie duże zaufanie) lub jakimś przedłużeniem (jeśli jest nieufna) możesz odciągnąć ciałko w miejsce, gdzie spokojnie możesz je zabrać.
Chciałabym zaznaczyć, że czasem słabsze maluszki wydają się nieżywe. Matka musi mieć czas na dokładne ich wylizanie - to jest niezbędne, gdyż pobudza krążenie. Młode mamy mają z tym czasem problemy. Jeśli Luncia żadnego nie pozostawiła na zewnątrz gniazda to może jednak któreś z nich żyje. Obserwuj dokładnie, staraj się jednak nie ruszać gniazda. Gdy mamusia będzie się posilać - daj miseczkę z jedzeniem trochę dalej i dodaj smakołyków, żeby więcej czasu poświęciła na jedzenie) możesz zajrzeć do maluszków, postaraj się jednak nie wkładać tam rąk, niech mają swój własny zapach.
Zdrówka dla mamy i maluszków.
z prawie 100 kochanych ogonków pozostał tylko 1 :(
http://stylowabizuteria.com.pl/
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Na świat przychodzą maluszki Lunci!

Post autor: Korlis »

Tylko że ten zywy(jest bardzo widać silny, duuży :wink: )jest taki czerowny-rózowy,a ten martwy taki blady.i woogóle nie piszczy.Cały czas go obserwuje,nawet sie nie rusza :-( i reszty nie widze
Moze jest ich tam wiecej :D
:P
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Na świat przychodzą maluszki Lunci!

Post autor: ESTI »

Spokojnie poczekaj, tak jak pisze IVA, byc moze jeszcze sie urodza, wtedy zobaczysz co robic dalej. ;)
Obrazek
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Na świat przychodzą maluszki Lunci!

Post autor: Korlis »

Włąsnie karmie mamcie.I zobaczyłam ze sa 3 zywe :P A 2 martwe :cry:
Ale moze ich jest wiecej,narazie nie widze,bo zasłania:)
:P
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Na świat przychodzą maluszki Lunci!

Post autor: an »

gratuluje maluszkow:)
ja bym teraz mamie dala spokoj, wymeczyla sie... a jutro sprobuj ja wywabic z klatki i oddziel martwe maluszki.
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Kaka
Posty: 1293
Rejestracja: pt lut 11, 2005 10:16 pm

Na świat przychodzą maluszki Lunci!

Post autor: Kaka »

rónież gratuluję maluszków i nie rób niczego pochopnie :wink:
W moim sercu na zawsze: WACŁAW 13.11.05r. BOB 3.07.05r. LUBOMIR 4.12.06r.
Niektórzy postradali zmysły, karmic trolla nie będę. Niektórym od władzy woda sodowa uderza do głowy
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Na świat przychodzą maluszki Lunci!

Post autor: Korlis »

No,...-macie racje.Ona jest bardzo zmęczona i cały czas maluchy pija mleczko! :wink:
I jje zasnąć nie daja :roll:
:P
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Na świat przychodzą maluszki Lunci!

Post autor: ESTI »

No taka jej teraz rola...szkoda, ze w tak mlodym wieku, ale juz sie czasu nie cofnie.
Teraz musisz ja bardzo dobrze karmic, a ona juz sobie sama poradzi.
Obrazek
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Na świat przychodzą maluszki Lunci!

Post autor: Korlis »

Teraz na 100% wiadomo :D
Są 3 żywe maluszki i 3 martwe :-(
Pewnie dlatego tyle martwych,bo jest młoda :-(
:P
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Na świat przychodzą maluszki Lunci!

Post autor: ESTI »

Ciesze sie i wspolczuje zarazem...

Ale poczekaj, moze jeszcze cos sie wykluje.

Interweniowalas juz w gniazdko? Czy zabralas martwe cialka?
Obrazek
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Na świat przychodzą maluszki Lunci!

Post autor: Korlis »

Lekko podniosłam domek kiedy Luncia była na górze i zabgrałam martwe
:P
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Na świat przychodzą maluszki Lunci!

Post autor: ESTI »

Czy wszystko w porzadku?

Czy cos jeszcze urodzila?
Obrazek
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Na świat przychodzą maluszki Lunci!

Post autor: Korlis »

Nie,nic już się nie urodziło :D
zadam takie same pytanie jak na gryzoniach
Coś mi się wydaje że ten domek w którym mieszka to jest dla niej za mały :?
Bo z trudem się w nim przemieszcza :? Czyli jak juz beda samodzielne to po 28 dniach rozdzielić młciowo lub nie? :wink: Hm, a moze kupić nowy, duży domek?
I jeszcze pytanko, czy ona może je pożucić w wieku 11 dni, ok. 2 tygodni czyli wtedy jak im się oczka otworza :oops:

Bo teraz ona cały czas po nich chodzi albo na nich lerzy albo sie wierci bo one piszcza i ja strasza :roll:
One cały czas mipsza, takim słodki głoskiem :oops: Bardzio je kocham słodiaki. Jakby sie trafiły 2 dziewuszki to bym mósiała namówić mame na nie :P
:P
an
Posty: 1480
Rejestracja: pn lip 11, 2005 5:03 pm

Na świat przychodzą maluszki Lunci!

Post autor: an »

samiczka teraz bedzie sie nimi opiekowac, przez co ebdzie mocno wyczerpana. dlatego koniecznie dawaj jej odzywcze papu i zapewnij troche spokoj. przez "troche spokoju" mam na mysli przynajmniej raz dziennie spacerek po pokoju, zeby mogla troche odetchnac ;) a poza tym- najlepiej, zeby miala w klatce swoja poleczke, na ktora bedzie mogla wskoczyc sobie i odpoczac, a i zeby maluchy sie do niej nie dostaly ;)

mlode proponowalabym zostawic przy matce do ok. 4,5 tygodnia ich zycia. pozniej trzeba je koneicznie rozdzielic, bo moze nastapic niekontrolowany rozrod... [pamietaj, ze samiec moze zaplodnic nie tylko siostry,a le i matke- to dla niego zaden problem :)] proponowalabym wtedy samiczki zostawic z matka, a samce przeniesc do osobnej klatki. ale do tego jeszcze troche czasu, na razie poczekaj kilka dni i sprobuj okreslic plec mlodych, bo moze nie bedzie koniecznosci rozdzielenia:) [chociaz... moze to byc dla dobra matki, bo po 5 tygodniach karmienia mlodych bedzie juz nieco "wyjedzona"]
Black American Irish, Black Hooded, Dumbo Topaz, Dumbo Rex Black, Dumbo Rex Merle Lilac Aguti, Dumbo Blaze Beige Fuzz
Korlis
Posty: 769
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 7:39 am

Na świat przychodzą maluszki Lunci!

Post autor: Korlis »

Acha, czyli można teraz ja brać na rece itp :D
Ona cały czas je myje.Można jej teraz obciać pazurki, bo ma straszne szpony i chyba kaleczy maluszki bo cały czas po nich chodzi :|
:P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”