[Akcesoria] Zabawki do klatki...

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

RE: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: yss »

to mniej więcej taka frajda jak jeździć na przyśrubowanym rowerze w siłowni.
lub wręcz jakimkolwiek rowerze :P nie cierpię. [taki oftop.]

wymyśliłam sieć - zabawkę do klatki, ale chwilowo z braku sznurka nie wykonałam.

potrzebna jest linka ok. 0,5 cm grubości. z linki wiąże się przestrzenną sieć - tzn dzieli się przestrzeń sznurkami na spore sześciany :) powiedzmy 8 - 10 cm jeden bok. najpierw wiążemy sieci 2d a potem łączymy je ze sobą kolejnymi sznurkami. nie musi być równo. gotowy wytwór uwiązuje się w wolnym miejscu w klatce [ja mam takie jedno, 55x25x55].
moje szczurki lubią sie bujać na takich rzeczach jak poprzeczki w krześle i te kijki ptasie w klatce, lubią się wspinać, pewnie spodoba im się takie coś :) jak myślicie?
można też takie cudo [prawdopodobnie] zamocować w dużym pudle z dziurami, na placu zabaw. :) jeszcze tylko zjeżdżalnia, piaskownica.....:D
ten się nie myli, kto nic nie robi
Foomfela
Posty: 89
Rejestracja: sob sty 27, 2007 9:33 am

RE: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Foomfela »

Strefa dziękuję za podsunięcie pomysłu z mostkiem z bambusa. Jest super! I Fredkowi się podoba! :) ja zrobiłam tylko inne łączenie kijków. Linka idzie przez wywiercone otworki w bambusach.
[attachment=166]
Ze mną: Fredzio i Eddy ;) :loverat:
Awatar użytkownika
Filipw
Posty: 1020
Rejestracja: ndz cze 24, 2007 6:57 pm
Lokalizacja: garwolin
Kontakt:

Urozmaicenie życia

Post autor: Filipw »

Z góry przepraszam jeżeli ten temat był ale wyszukiwarka szwankuje jakby coś to proszę o zamknięcie a więc tak mam jednego szczura. A rodzice nie chcą się zgodzić na jeszcze jednego ogonka a mój ciur większość dnia śpi ma już 2 korzenie do zabaw, patyk po papugach jeszcze będzie miał huśtawkę dla papug, i linę do wspinaczki i mam pytanie gdzie mogę (Tzn. w jakim sklepie mogę kupić linę nieszkodliwą) nie wiem czy te zabawki ją ożywią czy nie proszę o szbką odpowiedź. Jezscze raz sorki jeśli ten temat już był... zajżyjcie na bloga http://szczurfan.blog.interia.pl

przeniesione do istniejącego wątku. polecam lekturę całego, i paru innych w kategorii 'Akcesoria'. /yss mod.
Ostatnio zmieniony ndz paź 14, 2007 4:47 pm przez yss, łącznie zmieniany 1 raz.
Layla
Posty: 1052
Rejestracja: pt sty 20, 2006 2:57 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Urozmaicenie życia

Post autor: Layla »

Pomimo wszelkich zabiegów i zabawek nic nie zastąpi szczurowi towarzystwa innego szczura... Radzę namówić rodziców.
Obrazek
ania234
Posty: 219
Rejestracja: pn wrz 25, 2006 6:24 pm

Odp: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: ania234 »

Szukałam zabewek do klatki i przypomniało mi sie jak moja mała siedziła w takim pudełku po chusteczkach (takie co się wyciąga je z środka). Bardzo lubiła w tym siedzieć ale poza klatką bo w środku pogryzła po tyg. Planuję jeszcze kupić taką trawkę do zasadzenia w pojemniku. Można kupić taką dla kotów. Zrobiłam hamaczek ale pogryzły ta drabinka z bambusa jest fajna ale musze przenieść piętra co jeszcze może być??

Konar dam może ale jak sie zrobi ciepło bo teraz nie ma szans :).
Ze mną Wiki i Sensi
W serduszku Dżeki i Lili :*
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Odp: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: ofilka »

Znalazłam w zoologicznym fajną zabawkę czerwony, pluszowy domek - taki namiot, z jednym wejściem, ze specjalnymi chwytami do powieszenia. Dziewczynki jednak uznały go za wroga ( ugryzły i uciekły) ale patrzą z taką ciekawością, że chyba sie przekonają do niego :)
Skosztuj trujących dźwięków http://www.arshenic.pl
magdalenka
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 02, 2007 7:15 pm

Odp: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: magdalenka »

Jak zrobić hamaczek ???
Awatar użytkownika
s_s_s
Posty: 203
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 3:00 pm

Odp: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: s_s_s »

Wersja najprostsza: wycinasz kwadrat ze starej bluzki (wielkość jakieś 30x30 cm) i podwieszasz u góry klatki. Skomplikowane, nie? ;)
Można się też pobawić i zrobić to staranniej, obszyć itp. ale jeśli ogon ma skłonności do gryzienia to nie ma sensu się w to bawić.
Obrazek
Kurt - ur. lipiec 2007; Canter - 27.07.2007; Ring - 12.08.2007

Dolar (*) - wrzesień 2007 - zm. 31.10.2007
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Odp: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: S. »

Mój patent na hamaczek:
cztery karabińczyki na stałe umocowane w klatce,
ręczniki z Tesco 30 x 50 cm z przyszytymi pętelkami na rogach - do zaczepienia karabińczykami (ręczniki są po niecałe 2 złote za sztukę),
Mam kilka ręczników i codziennie zmieniam i daję świeży.
Kibik
Posty: 1
Rejestracja: sob sty 12, 2008 2:56 pm

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Kibik »

- gniazdko z przerobionego kolka do biegania dla chomikow (swietny patent, choc moje male nie korzystaja ;))


Bardzo mi się podoba ten pomysł, ale mam troche inny
może już ktoś go wymyślił ale nieważne

pomyślałem tak jeśli kołowrotek nie ma z żadnej strony ścianki można by przyczepić kawałek materiału mniej więcej okrągły by zasłaniał wszystko oprócz prętów do biegania by ogonwoski miał troche światła
do tych prętów trzeba przyczepić jakieś 4 grubsze sznurki. Teraz pręty muszą być poziomo a nie pionowo
jak zawsze. Teraz wejście. Jeśli chcemy żeby domek był troszke wysoko mniej więcej 20 cm lub 10 nad
kuwętą (zaleane) musimy wyciąć dziurke na dolnej szmatce. Pamiętajmy że dziurka musi być bardziej z boku no bo gdzie bedzie spać! POLECAM :D
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Landrynka »

Kibik: przegryzienie sznurka zajmuje 5 sekund.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: yss »

popieram landrynkę.
aa zdjęłam kołowrotek dla szynszyli ze stojaka, czy mam samo kółko. kółko przyczepiłą drucikami do ściany klatki. na stałe. kilka pręcików z boku wycięłam, jest wejście. co jakiś czas ktoś idzie tam spać.

szczerze to niewiele zrozumiałam z opisu tego domku. jak on wisi na tych sznurkach? gdyby zamiast sznurków użyć spinaczy, pomysł byłby niegłupi, jeżeli jest to kółko obite z obu stron materiałem, tak że uzyskujemy w zasadzie walec, jest dziura do włażenia do środka, a całość działa jak huśtawka - wisi sobie luźno [choćby i na spinaczach].
jeżeli to inaczej wygląda, prosze o dokładniejszy opis :) bo taka huśtawka z dziurami najlepiej dwiema, brzmi interesująco. a gdyby wyciąć te boki z pleksy [zamiast z materiału] i dorobić więcej wejść i wyjść [też dla wentylacji] byłoby łatwiej z myciem.... bo taka szmatka będzie albo w strzępach za parę godzin albo zasiusiana :)
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Magamaga
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 2996
Rejestracja: sob paź 06, 2007 7:22 am
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: Magamaga »

Moje szczurasy dostały do klatki rurę. Co prawda nie z pcv, tylko taką grubą tekturową "tutkę" w której się przesyła większe arkusze papieru itp. Wiem, że to bardzo trwałe nie będzie - le jak na razie zdaje egzamin (początkowo się jej bały) - no, może jest pod troszkę zbyt ostrym kątem (bo łączy 2 półki na różnych poziomach.
Wkrótce będę zmieniała półki (drewniane, mimo pokostowania wonieją mi - tymbardziej, że Tuptuś perfidnie leje po nich) to wtedy może jakoś to udoskonalę.
Obrazek
Ze mną: kotka Luna i kocurek Borys

Za TM- Tuptuś [*] Fiona [*] Milejka [*] Batman [*] Mania [*] Lolek [*] Zefir [*] Bobek [*] Zawsze będę pamiętać....[/size]
Awatar użytkownika
littlethings
Posty: 68
Rejestracja: ndz mar 16, 2008 7:32 pm
Lokalizacja: Gliwice

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: littlethings »

a niewiecie gdzie mogłabym kupić tą taką siatkę (metalową?) jak w tych klatkach są?
Przeniósł się szczur do miasta, rozejrzał się z wolna,
Patrzy - a za nim drepcze mała myszka polna.
Wtedy szczur oburzony rozdarł na nią pyska:
- To straszne, jak ta wiocha do miasta się wciska!
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: [Akcesoria] Zabawki do klatki...

Post autor: S. »

W dziele ogrodniczym sklepów typu: Castorama, OBI.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wyposażenie / akcesoria”