Odd Eye

Archiwalne adopcje (udane i nieudane) i archiwalne narodziny

Moderator: Junior Moderator

Mika27
Posty: 356
Rejestracja: czw paź 14, 2010 4:22 pm

Re: Odd Eye

Post autor: Mika27 »

karev, aha okej, to przepraszam :) A łuszczenie się skóry u maluchów co oznacza? Chore/słabe maluchy?
Za TM 16 szczurzych duszyczek.. (*) :(
Awatar użytkownika
Frugo_Frugo
Posty: 762
Rejestracja: śr gru 21, 2011 8:45 pm
Lokalizacja: Toruń

Re: Odd Eye

Post autor: Frugo_Frugo »

Mika27,
karev pisze:Maluchy są niedożywione i wyziębione o czym świadczy łuszczenie się naskórka.
Malachit
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lis 02, 2008 4:20 pm
Numer GG: 2405640
Lokalizacja: Wrocław

Re: Odd Eye

Post autor: Malachit »

karev pisze:To NIE jest pył z trocin. Wyraźnie to widać. Widziałam takie łuszczące się maluchy już kiedyś. I piszę to dlatego, że martwię się o maluchy.
Jak dla mnie wygląda to jak pył z trocin. A można wiedzieć gdzie widziałaś łuszczenie skóry u maluchów?
Wyszukiwarka nie gryzie
karev
Posty: 15
Rejestracja: czw mar 22, 2012 4:57 pm

Re: Odd Eye

Post autor: karev »

Dużo czytam o szczurach, akurat o tym fakcie pisano w jednym z zagranicznych bodajże niemieckim artykule z forum.
Awatar użytkownika
emi2410
Posty: 3475
Rejestracja: sob kwie 17, 2010 1:41 pm
Lokalizacja: Limanowa
Kontakt:

Re: Odd Eye

Post autor: emi2410 »

Urodziły się u mnie szczurki prawie rok temu. Pamiętam, że skórka im się też tak trochę łuszczyła gdy zaczęło im rosnąć futerko. I zapewniam, że nie były ani wyziębione, ani wygłodzone. A przecież maluchów u Bobiego jest dosyć dużo, mogą być trochę mniejsze. Dobre karmienie mamusiek na pewno pomoże. ;)

Śliczne klusiątka. :)
Bezszczurowo - Werter w nowym domku
W sercu: 17 szczurzych duszyczek [*][/b][/size]
Awatar użytkownika
Bobi
Posty: 80
Rejestracja: ndz kwie 22, 2012 10:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odd Eye

Post autor: Bobi »

A co ty Karev za bzdury opowiadasz kolejna przyjaciółka Pani A. Chcąca wszystko zrobić bym nie miał racji ? Zresztą grzeje mnie to co ty myślisz o maluszkach wstawiam zdjęcia dla osób zainteresowanych a ty się zajmij czymś innym niż pisaniem jakiś bredni na temat moich szczurków... Powtarzam to jest Pył z trocin a co do gniazda maja z trocin sianka i ręczniczków papierowych.

Co sądzicie o tym dziwnym palcu z plamkami ?
________________
(\__/)
(=’.’=)
(”)_(”) This is ”Bunny” Copy the bunny to your personal text to help him achieve world domination, and come join the darkside.
Awatar użytkownika
smeg
Posty: 4739
Rejestracja: śr kwie 01, 2009 2:50 pm
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Odd Eye

Post autor: smeg »

Strasznie chudziutkie te maluchy, zwłaszcza dziesiątka. Również nie wygląda mi to na pył z trocin, zwłaszcza że już dawno zostałeś poinformowany o tym, że trocin w gnieździe być nie powinno. Ale nie słyszałam żeby łuszcząca się skóra świadczyła o wyziębieniu.
Ze mną: Frotka, Flaszka <:3 )~~

Za TM: Ally,Majka,Lidka, Benia, Chrupka, Gaja, Basiek, Poziomka, Czarny, Luna, Krówka, Haszczyk, Duży, Zaraz, Haszczak, Piratka, Mariusz, Felicja, Mioli, Ciri, Pchełka, Halina, Oliwka, Lili, Margola, Mortadela, Rudolf
Awatar użytkownika
KITEgirl
Posty: 1524
Rejestracja: pn cze 07, 2010 7:04 pm
Numer GG: 491855
Kontakt:

Re: Odd Eye

Post autor: KITEgirl »

na żywo takich maluchów nie widziałam ale za to masę zdjęć. i nigdy takich chudych klusek. nie spotkałam się z takimi fałdkami skóry. a tu widać że pod nią powinno być ciałko. można je jakoś dokarmiać(pyt. do hodowców)?
karev
Posty: 15
Rejestracja: czw mar 22, 2012 4:57 pm

Re: Odd Eye

Post autor: karev »

Bobi Twoja opinia także mnie grzeje zwłaszcza, że sam mówiłeś że jesteś NIEDOŚWIADCZONY. Ja w przeciwieństwie do Ciebie odchowałam nie jeden miot maluchów. Szczury wyziębione i niedożywione umierają więc miej to na uwadze. BO NIE MASZ RACJI.
karev
Posty: 15
Rejestracja: czw mar 22, 2012 4:57 pm

Re: Odd Eye

Post autor: karev »

Pytałam także o samice i oczekuję odpowiedzi co z nimi.
Awatar użytkownika
Paul_Julian
Posty: 13223
Rejestracja: ndz mar 08, 2009 2:21 pm
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Odd Eye

Post autor: Paul_Julian »

Bobi pisze:A co ty Karev za bzdury opowiadasz kolejna przyjaciółka Pani A. Chcąca wszystko zrobić bym nie miał racji ? Zresztą grzeje mnie to co ty myślisz o maluszkach wstawiam zdjęcia dla osób zainteresowanych a ty się zajmij czymś innym niż pisaniem jakiś bredni na temat moich szczurków... Powtarzam to jest Pył z trocin a co do gniazda maja z trocin sianka i ręczniczków papierowych.

Co sądzicie o tym dziwnym palcu z plamkami ?
A nie pomyślałeś o tym, że z sianka i trocin łatwo przenieść świerzb ? Poza tym taki mały szczurek może sie pokaleczyc wiórkiem/siankiem i ropień gotowy.
I może spuść trochę z tonu. Ludzie chcą od Ciebie przyjąc zwierzaki, ale to nie znaczy , ze inni mają czytać pyskówki.

Skoro nie miałeś nigdy malców, to posłuchaj rad tych, którzy mieli i wiedzą co mówią. I nie mówię tu o Karev, tylko o wszystkich innych.
Maluchy są bardzo chude, nawet ja to widzę, a malce widzialem tylko na zdjęciach.
Dożywiaj je !
Porównaj Twoje maluchy z grubaśnymi Tosiakami http://szczury.org/viewtopic.php?p=853969#p853969

Twoje http://imageshack.us/photo/my-images/713/6samczykw.jpg/
Tosiaki http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bba ... d9f23.html

Twoim wyraznie brakuje tych zaokraglonych brzuszków. Teraz i tylko teraz jest dla nich najwazniejszy czas. Wszystko to, co dostaną teraz pozostanie w nich na całe zycie. Jesli teraz cos zaniedbasz, "odbije" sie to na nich pózniej.
Szczursieny :
Illyasviel,Iskander,Kretka,Lusia,Karmel
W szczurzym raju:
Dorian,Luna,Czika,Niunia,Śnieżynka,Pati,Florka,Nicponia,Kropek,Kredka,Partyzant Soran,Mysia,Gucia, Malwinka,Imbir, Lucjan,Maja,Igor,Figa,Pcheła,Biały Rekin,Krzyś Włóczykij,3kropka,Mink,Sowa,Buła,Nezumi,Krecia, Bubuś, Królewna Fru-Fru,Pyza,Porzeczka, dzielna Mucha
Awatar użytkownika
Bobi
Posty: 80
Rejestracja: ndz kwie 22, 2012 10:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odd Eye

Post autor: Bobi »

Po 1 maluchy są osłabione bo jest ich w jednym miocie 10 a w drugim 15 samicom ciężko jest wykarmić maluchy
po 2 Karvel to Amusia właśnie sprawdziłęm jej IP
po 3 jak urodziła w trocinach i sianku tak je zostawiam bo nie chcę psuć gniazda bo się boję że zagryzą
po 4 nie krytykujcie mnie bo widzę szukacie dziury w całym a to jest pył
po 5 jak się coś komuś nie podoba to niech nie czyta i nie ogląda moich szczurów
po 6 jak się komuś nudzi to niech lepiej wyjdzie gdzieś na dwór na świeże powietrze a nie czyta i pisze bzdury
po 7 skoro macie mi tak pomagać że potwierdzacie słowa Amusi a ona to robi tylko i wyłącznie po złości to ja podziękuję...
________________
(\__/)
(=’.’=)
(”)_(”) This is ”Bunny” Copy the bunny to your personal text to help him achieve world domination, and come join the darkside.
Awatar użytkownika
Bobi
Posty: 80
Rejestracja: ndz kwie 22, 2012 10:43 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odd Eye

Post autor: Bobi »

I jak się znacie to powinniście wiedzieć że więcej jak 7 młodych karmi samica to maluchy będą słabsze i chudsze niż być powinny moja ma 2 x więcej! Wujek Google to potwierdza.
________________
(\__/)
(=’.’=)
(”)_(”) This is ”Bunny” Copy the bunny to your personal text to help him achieve world domination, and come join the darkside.
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Odd Eye

Post autor: Nakasha »

To nie wygląda na pył z trocin, a na łuszczący się naskórek - ale to nie świadczy koniecznie o wychłodzeniu maluchów. ;) To normalny etap w rozwoju osesków, wszystkim zaczyna się nieco złuszczać naskórek gdy zaczynają porastać meszkiem. Niemniej nie powinno się to dziać w nadmiarze... No i kluski są chude. Trzeba dokarmiać ich matki - dawać im dużo dobrego jedzonka, gotowany ryż z kurczakiem, gerberki dla dzieci, itp. Niedożywienie maluchów w tym wieku może się negatywnie odbić na ich zdrowiu.

W gnieździe powinny być polarkowe szmatki (polar gdy jest gryziony nie zostawia na krańcach długich nitek, które mogą okręcić się wokół kończyn maluchów) do budowy gniazda. Same trociny nie wystarczą - poza tym trocin w ogóle nie powinno być, najlepiej dać im dużo grubych papierowych ręczników, w ostateczności drewniany żwirek. ;)

Jeśli jedna z samiczek źle wygląda, to najlepiej przejść się z nią do weta... może być osłabiona karmieniem dużej ilości małych, może mieć komplikacje po porodzie (np. martwy płód został w jej ciele), mogło się wdać zakażenie, itp. Można ją też dokarmiać Sinlackiem lub NutriDrinkiem - do kupienia w aptece. Można też podać BetaGlukan na wzmocnienie, to nie zaszkodzi oseskom. ;)

Co do samicy - zdrowa samica bez problemu wykarmi 12 maluchów. Tyle ma sutków. Im mniej, tym lepiej, rzecz jasna. im więcej, tym jest to bardziej męczące dla samicy i maluszków.
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Nakasha
Posty: 5397
Rejestracja: wt sty 04, 2005 7:14 pm
Numer GG: 4379189
Lokalizacja: Białystok - Kuriany
Kontakt:

Re: Odd Eye

Post autor: Nakasha »

Tu nie chodzi o krytykowanie (przynajmniej mi), ale o doradzenie, co można zrobić, aby matkom i maluszkom było jak najlepiej. ;) W prawie każdym temacie o narodzonym wpadkowym miocie użytkownicy piszą takie rzeczy. ;)
Z nami: Ganix, Yetta, Inari, Cerridwen, Ceres Ciel i dziczek Włóczykij
Za TM: 88 szczurzych duszyczek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Adopcji i Narodzin”