Biszkopty dla szczurków i Dropsy

Wszystko o jedzonku. Czym się obżerają? A może dieta? :)

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Dropsy i biszkopty dla gryzoni

Post autor: gosja1 »

Dzisiaj kupiłam coś takiego:
Obrazek
(opakowanie ma 50 g, więc cena chyba nie jest najgorsza, tym bardziej, że to taki mały zoologiczny, w którym jest nieco drożej niż w internetowych sklepach)
Wydaje się fajne, choć z producentem nie spotkałam się nigdy wcześniej (czeski, www.dafiko.cz). Piszecie tutaj co prawda o dropsach i biszkoptach dla ogoniastych, a to jest po prostu jakiś tam "przysmak", jednak uznałam, że nie ma sensu zakładać nowego tematu.
Dla mnie to wygląda jak orzeszki, ale to jest mylne, ponieważ w środku znajduje się chrupek, a warstwa na zewnątrz jest właśnie bananowa. Piszą, że to suszony banan, co jak dla mnie jest dobrą alternatywą dla dropsów. Lepszy chyba banan niż cukier z mlekiem (choć ten przysmak cukier również posiada). Szczurom smakuje bardzo! Jak tylko machnę im tym przed nosem, to dostają głupawki :)))
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
NanaNeko
Posty: 24
Rejestracja: wt sie 23, 2011 7:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Dropsy i biszkopty dla gryzoni

Post autor: NanaNeko »

daje ktoś z Was swoim maleństwom dropsiki miodowe.? moja Nana je uwielbiaaaaa.! kupiłam w hurtownii zoologicznej firmy Dako-Art za 1,27zł. niby są słodkie a słodkości są szkodliwe dla szczurasków, ale skoro kupiłam je w hurtowni zoologicznej i ewidentnie pisało, że dla gryzoni to chyba nie zaszkodzą Nanie..? co sądzicie..? ??? dałam jej w sumie 3 żeby jej pokazać, że hamak jest fajny. ;D
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Dropsy i biszkopty dla gryzoni

Post autor: macik001 »

jeżeli będą jako dodatek do karmy, a nie podstawa t nie zaszkodzą. Ja moim daje 2-3 dziennie. Raz udało im się ukraść pudełko nie wiem ile zjedli, ale żyją ;D
NanaNeko
Posty: 24
Rejestracja: wt sie 23, 2011 7:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Dropsy i biszkopty dla gryzoni

Post autor: NanaNeko »

ja dzisiaj mojej małej kupiłam hamak, a że ma nieciekawą przeszłość to panicznie się go bała... więc jej rozkruszyłam po hamaczku i nagle okazał się mniej straszny. :P
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Dropsy i biszkopty dla gryzoni

Post autor: klimejszyn »

dropsów nie podaje się zbyt często, a na pewno nie codziennie. jeden raz na jakiś czas wystarczy, są bardzo niezdrowe, o czym zresztą można poczytać w temacie.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Dropsy i biszkopty dla gryzoni

Post autor: macik001 »

na opakowaniu jest napisane 2-3. Nie są słodkie bardzo, a chłopaki dostają je zawsze wieczorem gdy wejdą do klatki, zeby kojarzyli ją z czymś przyjemnym i chcieli mi do niej wracać.
NanaNeko
Posty: 24
Rejestracja: wt sie 23, 2011 7:30 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: Dropsy i biszkopty dla gryzoni

Post autor: NanaNeko »

ja tak dzisiaj przekonywałam Nanę, że hamak i cała nowa klatka jest świetna. :P :D I nawet, nawet mi się udało. dziękuje za pomoc. :-*
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Dropsy i biszkopty dla gryzoni

Post autor: klimejszyn »

macik001 pisze:na opakowaniu jest napisane 2-3. Nie są słodkie bardzo, a chłopaki dostają je zawsze wieczorem gdy wejdą do klatki, zeby kojarzyli ją z czymś przyjemnym i chcieli mi do niej wracać.
alken pisze:takie dropsy to cukier, tłuszcz i mleko w proszku plus barwniki. więc to tylko przysmak a nie źródło niezbędnych składników.
więc po co ? nie lepiej zachęcić do wejścia do klatki np pachnącym gerberkiem ? albo chrupek kukurydziany, taki dla dzieci - na pewno zdrowsze niż dropsy ;)

moje szczury dropsy dostają raz na parę miesięcy, po jednym na głowę, nie widzę sensu dawania im tego. to tak, jakby dziecku dawać chipsy za każdym razem kiedy wejdzie do szkoły, żeby kojarzyło ją z czymś przyjemnym.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Dropsy i biszkopty dla gryzoni

Post autor: macik001 »

Gerberek jedno opakowanie starcza na dwa dni więc przy dwóch szczurach to nieopłacalne. Nie uważam, że dropsy to jakaś zbrodnia, zwłaszcza że nie dostają pół opakowania na raz. Ja też lubię podjeść słodycze chociaż to nie ma żadnych wartości i można tego unikać. Ale po co? ::)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Dropsy i biszkopty dla gryzoni

Post autor: klimejszyn »

macik001 pisze:Ja też lubię podjeść słodycze chociaż to nie ma żadnych wartości i można tego unikać. Ale po co? ::)
ano np po to, żeby w przyszłości nie mieć problemów ze zdrowiem :)
o tu, można poczytać jaki wpływ ma cukier na organizm :
http://zdrowo.info.pl/cukier.html
ja tez lubię słodycze, jednak staram się ich unikać, dlatego też zamiast cukru codziennie wolę dać chrupka kukurydzianego ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
macik001
Posty: 905
Rejestracja: czw gru 02, 2010 4:54 pm
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Re: Dropsy i biszkopty dla gryzoni

Post autor: macik001 »

Nie będę popadać w paranoję i unikać cukr czy innych mniej lub bardziej szkodliwych rzeczy.
Jedni karmią szczury Vitapolem, a inni lepsza karmą i dają w nagrodę dropsy.

KONIEC :)
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Dropsy i biszkopty dla gryzoni

Post autor: klimejszyn »

jako nagrodę ok, ale nie 2-3 dropsy DZIENNIE, jak napisałaś ;)
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
gosja1
Posty: 1809
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 12:22 pm

Re: Dropsy i biszkopty dla gryzoni

Post autor: gosja1 »

Problem jest taki, że we wszystkim można doszukać się czegoś niezdrowego.
Oczywiście, nie podważam, że dropsy są nie za dobre. Wiadomo, że szczury zjadłyby wszystko co najbardziej słodkie albo tłuste itp., ale jako ich opiekunowie powinnyśmy nad tym czuwać.
klimejszyn, chciałam zwrócić Twoją uwagę na to, że na pewno na części dropsów jest napisane coś w stylu „nie więcej niż 2-3 dziennie”. Wielu ludzi nie zastanawia się nad tym, co jest zdrowe, a co nie, więc z pewnością sugerują się opakowaniem.

Moje szczury pokochały chrupki, o których pisałam stronę wcześniej. Polecam. Jak dla mnie są już chyba lepsze, niż dropsy, bo to chrupek otoczony suszonym bananem. Co prawda też ma cukier, więc ostrożnie i w niedużych ilościach (!), ale wydają mi się mieć większy sens niż trochę sklejonego mleka w proszku z cukrem :p
http://szczury.org/viewtopic.php?f=37&t ... 00#p982390
-------------------------------------------------------------
Kubuś [*], Kacperek [*], Boguś[*], Marcelek[*]
klimejszyn
Posty: 8060
Rejestracja: sob sie 08, 2009 9:09 pm
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Kontakt:

Re: Dropsy i biszkopty dla gryzoni

Post autor: klimejszyn »

gosja1 pisze: klimejszyn, chciałam zwrócić Twoją uwagę na to, że na pewno na części dropsów jest napisane coś w stylu „nie więcej niż 2-3 dziennie”. Wielu ludzi nie zastanawia się nad tym, co jest zdrowe, a co nie, więc z pewnością sugerują się opakowaniem.
i własnie dlatego jest ten temat, żeby doczytać, dlaczego jednak nie powinno się tak często i dużo podawać :)
gosja1 pisze:Moje szczury pokochały chrupki, o których pisałam stronę wcześniej. Polecam. Jak dla mnie są już chyba lepsze, niż dropsy, bo to chrupek otoczony suszonym bananem. Co prawda też ma cukier, więc ostrożnie i w niedużych ilościach (!), ale wydają mi się mieć większy sens niż trochę sklejonego mleka w proszku z cukrem :p
moje szaleją za zwykłymi chrupkami kukurydzianymi, więc je dostają co jakiś czas, z innym cudami nie próbowałam.
bez szczurków...
ze mną 2 króliki, 3 szynszyle, 3 świnki morskie, 2 psy, kot, kogut.
za TM: 45 szczurzych duszyczek..
Awatar użytkownika
sasza&masza
Posty: 1270
Rejestracja: czw sie 19, 2010 4:20 pm
Numer GG: 9176574
Lokalizacja: Lublin

Re: Dropsy i biszkopty dla gryzoni

Post autor: sasza&masza »

Ja też nie daje dropsów . Ostatnio jako nagrode daje im suszonego banana.Niby też ma cukry w sobie ale wydaje mi się że jest zdrowszy :)
Dog&cat: Vega i Zuza
Ratz: Arkadia Melania Nayeli Malibu Aniołki[*]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Karmienie”