ODMIANY, KOLORY

Pytania i odpowiedzi, czyli ogólnie o szczurach.

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Elbereth
Posty: 569
Rejestracja: ndz maja 28, 2006 4:13 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Elbereth »

krwiopijka, jek dla mnie to Vani (o nią chodzi 8) ) raczej nie jest beige husky, ta łatka zawsze była taka sama, może kiedyś troszkę dłuższa w stronę ogonka. Chyba, że się wybieliła, zanim ją kupiłam (miała wtedy ok. 4 miesiące). Teraz szukam zdjęć w necie (ciężko idzie :| ... na razie oprócz hairlessów, które miały pradziadka beige husky, udało mi się znaleźć tylko jakieś maleństwo z Belgii). Jak coś znajdę, to porównam, może masz rację.


EDIT: Znaaalaaazłaaam! Na tej stronie http://www.ratterybluemoon.nl/Danielle_pagina_nieuw.htm jest samczyk beige husky i Vani jest prawie identyczna. krwiopijka, dzięki!
Szczury są okropne. Uciekają, włażą w miejsca, z których nie można ich wydostać, gryzą swojego właściciela i jego rzeczy, grzebią w doniczkach i wspinają się na rośliny w nich rosnące, załatwiają się gdzie popadnie, urządzają sobie spiżarnię w moim łóżku i w ogóle są paskudne. Ale mimo wszystko mam już osiem i chcę dziewiątego 8) (szczerość wobec siebie ponad wszystko. GMR jest nieuleczalne i trzeba to wreszcie przyjąć do wiadomości 8) ).
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: krwiopij »

Nie ma za co. :) Na forum na pewno Asiek miała kiedyś małą beżową husky, ale ona zjaśniała tak, że prawie jak wlbinosek wyglądała. Jednak tak logicznie wnioskując wydawało mi się, że skoro zwykłe husky mają czasem ciemnieszą plamę futra na karku, to i te beżowe mogą mieć podobnie. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
Karen
Posty: 639
Rejestracja: wt gru 27, 2005 11:56 am
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Karen »

hmmm, ja mam beżowego haskulca, ale mimo, że jest jeszcze młody, to wydaje mi się, że coraz jeśniejszy jest i tego beżowego kolorku prawie nie widać ;)
Moje Aniołki: moje ogoniaste

Nowi domownicy Alvin i Remi
Awatar użytkownika
Vella
Starszy Moderator na urlopie
Posty: 1706
Rejestracja: wt maja 23, 2006 6:19 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Vella »

[quote="Vella"]Wczoraj w zoologiku* widziałam młodego szczurka (2-3 miesiące?), usytuowanie plam charakterystyczne dla husky (trójkąty na oczach, pasek na grzbiecie), a kolor szary. Jasno szary.
Zastanawiałam się czy to nie niebieski, ale raczej jest zbyt jasny. Kolorek taki rozmyty. Tak jakby już shaszczał. Ale jego towarzysze są czarni. Tj. nawet te wyglądające na husky jeszcze nie zjaśniały.[/quote]
Poprawka: szczurek jednak ma cały łebek w jednym kolorze. Dziś przyjrzałam mu się dokładniej, chociaz łatwe to nie jest bo drań ciągle śpi ;)
I po głębszym zastanowieniu skłaniam się do tego, że jednak jest to niebieski kapturek.
Chociaz pewności nie mam, bo niebieskiego na żywo nigdy nie widziałam.

Ładny jest, skubaniec. Szkoda, że chłopak...


A tak swoją drogą cechą charakterystyczną husky jest to jaśnienie, prawda?
Jak czarno-biały "z trójkątami" nie zjaśnieje to znaczy, że jest blaze?

A jak wygląda na typowego kapturka, z całą czarną główką, a zjaśnieje to wtedy też jest husky? :drap:



I wracając do tego kapturka agutka, to normalne, że plama na grzbiecie jest wyraźnie ciemniejsza niż głowa? Tricolor czy normalny kaptur?
Czy znasz różnicę między także, a tak że?
Czy wiesz kiedy napisać zresztą, a kiedy z resztą? Czy znasz język polski?

Obrazek
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: sachma »

A jak wygląda na typowego kapturka, z całą czarną główką, a zjaśnieje to wtedy też jest husky?
jak ma caly lepek czarny to nie zjasnieje ;)
husky musi miec to znaczenie na pyszczku... przewaznie znaczenie jest dluzsze niz u blaza, ale to nie regula.
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: krwiopij »

Z husky to jest długa i skomplikowana sprawa. Poszukam artykułów na sieci - toche o tym czytałam. Jaśnieć mogą także takie bez białych odmian na pyszczku i to też są wtedy husky. Jak nie jaśnieje, to nie jest husky. Przynajmniej tyle pamiętam. Znajdę te teksty, to wkleję linki. :)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: sachma »

nigdy nie widzialam szczura ktory jasnial i nie mial znaczenia na pysku :shock: :shock:

z checia zobacze ;)
Obrazek
Jorg_99
Posty: 51
Rejestracja: pt sie 19, 2005 12:39 am

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Jorg_99 »

Eee to przepraszam za moje pytanie jeśli będzie głupie, ale nie bardzo się orientuje teraz :roll: . Może mi ktoś powiedzieć czy mój Gizmo to kapturek czy husky czy Bóg wiec co ;) ? Oto zdjątko: >klik<
Zapraszam do mojej prywatnej galerii :) .
Fatty
Posty: 878
Rejestracja: wt kwie 04, 2006 4:24 pm

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Fatty »

jak na moje oko to mały husky, ale moje oko zbyt doświadczone, to nie jest.
Panowie szczurowie: Ikon & Fabio <3

Dzięki długoletniej wprawie, sama siebie trawię (:
ESTI
Posty: 8271
Rejestracja: śr sty 21, 2004 11:27 pm
Lokalizacja: DUBLIN

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: ESTI »

Sliczny haskulec, ktore bedzie z wiekiem pieknie jasnial. ;)
Obrazek
Jorg_99
Posty: 51
Rejestracja: pt sie 19, 2005 12:39 am

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Jorg_99 »

O lol. A ja myślałem, że husky to tylko takie szarawe, a mój Gizmo to pewny byłem, że to kapturek ;) . Najlepsze jest to, że ja chciałem właśnie huskiego, ale że zamówiłem w zoologu to nie prosiłem jakiegoś specjalnego koloru :D . A można wiedzieć po czym to poznaliście ? Po tym białym pasku na główce ?
Zapraszam do mojej prywatnej galerii :) .
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: krwiopij »

[quote="sachma"]nigdy nie widzialam szczura ktory jasnial i nie mial znaczenia na pysku :shock: :shock: [/quote]
Ja też nie. Tylko na zdjęciach. Tej strony, którą czytałam kiedyś, jakoś nie mogę znaleźć, ale tutaj też jest taki husky:
http://www.skyclyde.com/Husky.html (to ten z prawej stony)
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Awatar użytkownika
sachma
Posty: 3017
Rejestracja: ndz lip 11, 2004 2:11 pm
Lokalizacja: TriCity
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: sachma »

[quote="krwiopijka"]ale tutaj też jest taki husky:
http://www.skyclyde.com/Husky.html (to ten z prawej stony)[/quote]

tylko ze ja nie za dobrze rozumiec strony o szczurach po angielsku :P a to moze mowia husky to wiesz.. rownie dobrze z drugiego profila albo w malo wydocznym miejscu na pyszczku moze mic gwiazdke.. a husky star juz widzialam ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
krwiopij
Posty: 5550
Rejestracja: śr lis 19, 2003 11:45 pm
Lokalizacja: Łódź/Lublin
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: krwiopij »

Na słowo mi uwierz, że "The husky coat & no facial marking" znaczy mniej więcej tyle co "sierść husky i brak odmian na pyszczku". :P Białe znaczenia na pyszczku mają tzw. "show quality husky", czyli te, które kwalifikują się do wystaw. Rozumiem więc, że według wzorca husky powinien mieć takie znaczenie, ale zdarzają się i szczury bez niego.

Co ciakwe pani pisze: "They may or may not have the fading coat". Czyli że mogą, ale nie muszą mieć jaśniejącego futra. W tym miejscu ja się zgubiłam... Prawdę mówiąc czytałam kilka artykułów próbujących wyjaśnić, co kryje się pod określeniem "husky" i nie tylko my mamy z tym problem. ;) Także na zachodzie opinie są często sprzeczne i właściwie nic nie wiadomo.
Obrazek
po drugiej stronie tęczy skaven mały-diego eszwa dotka abishai lena nightstar
mefit diabeł sasha nadia simbul katja kida eileen bandita fuka maluszek diablica
fredryk minah 5-minkowych-maluszków juni furia trzy-uszka tchórzliwiec sofra moria
sokrates
Chesti
Posty: 266
Rejestracja: czw lip 21, 2005 6:32 pm
Kontakt:

Pytanie odnosnie szczurzych odmian kolorystycznych

Post autor: Chesti »

[quote="sachma"]a to moze mowia husky to wiesz.. rownie dobrze z drugiego profila albo w malo wydocznym miejscu na pyszczku moze mic gwiazdke.. a husky star juz widzialam [/quote]

"The husky coat & no facial marking."
A to chyba znaczy, że nie ma żadnych znaczeń na pyszczku... czyli jednak są, ale też pierwsze widzę.

EDIT
krwiopijka mnie wyprzedziła :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „O szczurach”