KALKULATOR - Wymiary klatki na

Moderator: Junior Moderator

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie, sprawdź w "Szukaj ..." czy odpowiedź nie została już udzielona!
Wyszukiwarka jest w każdym dziale (zaraz poniżej tego ogłoszenia) , a także u góry po prawej.
Jeśli chcesz wyszukać wyraz 3literowy, pamiętaj o dodaniu * na końcu :)
Awatar użytkownika
s_s_s
Posty: 203
Rejestracja: pn wrz 10, 2007 3:00 pm

Odp: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: s_s_s »

Według przelicznika wychodzi na 1,5 szczura. ;) Jeśli tylko ciury będą miały zapewniony długi wybieg, to możesz trzymać tam 2. Bo skoro już kupiłeś tą klatkę to i tak nie ma za bardzo innego wyjścia...
Obrazek
Kurt - ur. lipiec 2007; Canter - 27.07.2007; Ring - 12.08.2007

Dolar (*) - wrzesień 2007 - zm. 31.10.2007
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Odp: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: ofilka »

mam klatke dla szynszyl z 2 szczurciami. zgodnie z kalkulatorem zmiesci sie w niej 3,5 szczura. Ale to jest policzona pusta przestrzeń, a ja w klatce mam 2 domki, korzeń, hamak, drabinke... wiec jakbym wpuściła tam trzecią szczurkę, to raczej nie byłoby im tam wygodnie. Trzeba wiec chyba jeszcze brać pod uwage jak bardzo klatka jest zapchana :)
Skosztuj trujących dźwięków http://www.arshenic.pl
Nina
Posty: 6027
Rejestracja: ndz wrz 10, 2006 9:30 pm
Lokalizacja: Brzeg
Kontakt:

Odp: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Nina »

Nie trzeba za bardzo... Jaki pożytek miałyby szczury gdyby klatka była pusta? Wtedy i 2 mogłyby sie w niej tłuc, zwyczajnie z nudów i braku miejsca dla siebie, bo w powietrzu raczej sie nie zawieszą :P
Ze mną: LeeLee + Lily
W pamięci 35 indywidualistów: H, M, H, V, M, K, D, M, S, A, D, N, F, P, A, H, A, A, F, K, M, T, M, E, C, A, B, C, Ł, A, C, K, C, F, F + Grażyna, Kluska, Mia, Trufla, Zambia, Mała Mi, Weszka i Pcheła
Tupot Małych Stóp
Awatar użytkownika
ofilka
Posty: 128
Rejestracja: ndz wrz 09, 2007 2:02 pm
Lokalizacja: gdańsk
Kontakt:

Odp: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: ofilka »

Nie mowie, ze klatka ma byc pusta, tylko o tym, ze jak ma sie ją wypchaną po brzeg zabawkami, to 3 szczurom może już być niewygodnie
Skosztuj trujących dźwięków http://www.arshenic.pl
Awatar użytkownika
yss
Posty: 6442
Rejestracja: pt sty 05, 2007 8:12 pm
Lokalizacja: szczecin

Odp: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: yss »

zmiana adresu kalkulatora.
teraz wygląda tak:

http://www.fancy-rats.co.uk/information ... alculator/
ten się nie myli, kto nic nie robi
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Odp: KALKULATOR - Wymiary klatki na "x" szczurów

Post autor: Landrynka »

olifka: jak będzie zapchana, to nie będzie wygodnie ani 5 ani 1.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
sizka15
Posty: 9
Rejestracja: pt sty 25, 2008 10:48 am

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: sizka15 »

Ja nie wiem jak to się sprawdza :P

DŁUGOŚĆ 50CM
SZEROKOŚĆ 29CM
WYSOKOŚĆ 44CM
ODSTĘP DRUTU 10mm
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Landrynka »

sizka: wiele razy było pisane jak się to robi.
zmieniasz units z in na cm, w width wpisujesz długość,w depth głębokość, a height wysokość. i klikasz calculate number of rats.

twoja klatka jest na 1 szczura, ale nie za bardzo się nadaje. szczurza klatka powinna mieć minimum 30 cm głębokości. poza tym szczurki koniecznie muszą byc 2, żeby im nie było smutno. oczywiście tej samej płci.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
dziki_nomada
Posty: 118
Rejestracja: sob gru 08, 2007 7:39 pm
Lokalizacja: Kraków

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: dziki_nomada »

Jeżeli kalkulator oblicza, że klatka wystarczy na 7 szczurów, to rzeczywiście mieści się ich tak dużo, czy lepiej o jakieś 2 mniej? Na razie nie mam takich potrzeb, ale myślę perspektywicznie ;)
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Telimenka »

hmm ja mialam na 8 a trzymalam w niej 7 i uwazam ze jesli doszedl by ten jeden wiecej to naprawde nie byloby ciasno. Wydaje mi sie ze to nalezy rozpatrywac indywidualnie wiadomo ze jak masz 7 wielkich samcow to moze byc im z deka ciasno,chociaz z drugiej strony samce leniwe sa :). Zalezy od wielkosci i ruchliwosci Twoich Ogonkow ale raczej jest to tak przemyslane zeby sie nie cisnely :)
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
S.
Posty: 706
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 9:19 pm

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: S. »

Dla mnie im większa klatka tym lepiej (wydaje mi się, że moje szczurki uważają tak samo).
Mam klatkę 101x56x80 i trzymam tam 4 szczurze dziewczyny.
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Landrynka »

moim zdaniem,te 0,06 m3 to minimum.
poza tym jeśli ktoś może pozwolić sobie na klatkę na np 4 szczurki mimo, że zamierza mieć 2 nie powinien nawet się zastanawiać.
pod uwagę należy również brać, to że im większa klatka, tym większa przestrzeń z której korzystaja wszystkie szczurki.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
Awatar użytkownika
Telimenka
Posty: 4993
Rejestracja: czw lut 01, 2007 2:37 pm
Lokalizacja: Poznań :)

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Telimenka »

tylko zeby nie bylo ze ja neguje to ze im wieksza klatka tym lepsza :p. Tez tak uwazam ale jesli ktos chce miec 3 Ogonki i kupi klatke na 3 to nie stanie im sie wielka krzywda. Przeciez Ogonki i tak sie puszcza zeby biegaly. Ja mam na 10 Ogonkow a trzymam w niej 6. Osobiscie wole zeby zostal zapas ale kazdy ma swoje zd. dziki nomada pytala czy jak na 7 to mozna 7 trzymac i ja np uwazam ze mozna :). Troche namieszalam ale mam nadzieje ze rozumiecie :P
W oczekiwaniu na dwa Nakotowe Bebetki :):) <3

[']..: Rudolf,Telimenka,Bazylek,Jogi,Kuha,Pupa,Ylah,Eliot,Capri,Ember,Ekler,Fizyk, Flos...
Piter
Posty: 328
Rejestracja: sob wrz 23, 2006 8:05 am
Lokalizacja: Olsztyn\Bytów

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Piter »

według zaleceń unijnych minimum na Szczurka 600g to 350cm2, ale nie przesadzajmy, niech se zwierzaki biegają bo się roztyją za bardzo
Awatar użytkownika
Landrynka
Posty: 1626
Rejestracja: ndz lut 18, 2007 4:19 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: KALKULATOR - Wymiary klatki na

Post autor: Landrynka »

a co do tego ma powierzchnia. klatka może być wąska i wysoka, jak np moja. chyba, ze 350cm3. ale to jest 5cmx7cmx10cm, a tyle to za mało dla myszki.
Obrazek
I TAK UMRZESZ.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Klatki”